vivien
14.02.05,10:36
Tovar ktory som priviezol z krajiny EU bez DPH chcem dat zakaznikom ako reklamny predmet. Napr. nakupene za 100Sk bez DPH. Z akej ciastky zaplatim DPH v pripade reklamneho predmetu alebo ak ho predam trebars za 1Sk?
Karolína
15.02.05,11:21
Podľa môjho názoru, tovar sa stal Tvojím vlastníctvom, takže keď ho dávaš ďalej, daň má byť odvedená. Ale v prípade reklamných predmetov - ak sú označené obchodným menom .....poskytovateľa a ak ich hodnota nepresiahne 500 Sk za kus, daň odviesť nemusíš, lebo sa nepovažuje za dodanie tovaru za protihodnotu. Ak je hodnota nad 500 Sk, odviedla by som DPH z tej hodnoty, za akú som ho nadobudla. Podľa § 22 ods. 5 vrátane nákladov súvisiacich s nadobudnutím.