kristrans
05.08.07,13:03
Pekny den.Momentalne som zamestnany u jedneho dopravcu ako vodic a chcem ukoncit pracovny pomer.Nasiel som lepsie platenu pracu a mne aj lepsie vyhovojucu pracu.moj novy zamestnavatel ma chce zamestnat a napisat zmluvu od 3.8.07.Moj stary zamestnavatel ma nechce prepustit.Podal som aj ziadost o ukoncenie pracovneho pomeru od 3.8.07.Poslal som to doporucene este 30.7.07.Nevyjadril sa ziadosti.Okrem toho ze mi neviplati ustne dohodnute peniaze nevyplati a ani dovolenku co my moze spravit?V zmluve u neho mam napisanu len mynymalnu mzdu.Po uplinuti urcitej doby ma urcite prepusti z disciplinarnych dvovodov alebo pod..?Mozem pracovat u druheho ak ak napyseme zmluvu?Dakujem.kristian
DanielaSL
05.08.07,12:04
Tú žiadosť o skončenie pracovného pomeru si poslal podľa mňa trochu neskoro. Správne si mal ísť za zamestnávateľom a sa s ním najprv porozprávať a prípadne spísať dohodu o ukončení pracovného pomeru. Táto dohoda je dvojstranný akt , s ktorým musia súhlasiť obidve strany, inak je bezpredmetná. Ak starý zamestnávateľ s ňou nesúhlasí, tak nemáš inú možnosť , len podať výpoveď a čakať, kedy ti uplynie doba. Odísť a neukončiť pracovný pomer, je dosť riskantné, zamestnávateľ ti môže dať k náhrade , že si nepracoval a on musel poprípade teba nahradiť niekým iným.