tinka333
05.08.07,14:45
dobry den.mam doteraz pozastavenu zivnost z dovodu materskej od 2/2003 a ostali mi tam zasoby v hodnote cca 330 000sk.uctovnik mi ich nechal ako polozku v majetku,ked som podavala danove v roku 2004 a prenasm ich takto v podstate doteraz,lebo podavam nulove danove priznanie ale evidujem tie zasoby stale.teraz som sa docitala o tom,ze som mala tie zasoby zdanit,tak poradte co s tym?ci nahodou v tej dobre neplatili ine predpisy,kedze ucinnost zakona 595/2003 plati az od 1.1.2004.dakujem
tinka333
07.08.07,12:47
nikto mi nevie poradit?
beata.v
07.08.07,13:40
ahoj tinka333, poda mojho nazoru je to tak, ze si tie zasoby mala skutocne zdanit v danovom priznani za rok 2003, pretoze zakon o dani z prijmov tak ako i teraz, tak aj v tej dobe len v inom paragrafe hovori, ze:
...(8) Základ dane v zdaňovacom období, v ktorom dochádza k skončeniu podnikania daňovníka (§ 6) alebo k skončeniu inej samostatnej zárobkovej činnosti, alebo prenájmu (§ 6), upraví daňovník, ktorý:
a) účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11, o cenu nespotrebovaných zásob.....

(9) Na účely zistenia základu dane podľa odseku 8 daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, skončením podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti alebo prenájmu je zánik oprávnenia, osvedčenia alebo iného rozhodnutia na výkon činnosti, prerušenie alebo pozastavenie a neobnovenie podnikania do lehoty na podanie daňového priznania s výnimkou sezónnych činností alebo skončenie poberania príjmov z podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti alebo poberania príjmov z prenájmu...
Na zaklade citovaneho znenia zakona si myslim, ze ked mas od 2/2003 doteraz pozastavenu zivnost, mala by si za rok 2003 podat dodatocne danove priznanie a zasoby dodanit.