olasova
05.08.07,14:53
Ahojte poraďáci,

chcem Vás poprosiť, či nemá niekto skúsenosti s odmietnutím zápisu zmeny do OR. Prišlo zo súdu, aby sme doplnili "Vyhlásenie štatutárneho orgánu o zapísaných údajoch", mali sme zmenu konateľa, spoločníka a zmenu sídla spoločnosti. Odpísali nám, že nemáme v zápise z VH dátum narodenia konateľa, spoločníka.
Prosím Vás nemá niekto vzor takéhoto vyhlásenia alebo nejaké záchytné body ako by malo také vyhlásenie vyzerať.
Ďakujem:) :) :)
Tinina
05.08.07,18:53
Ja keď mám v s.r.o. nejakú zmenu ktorú potrebujem zapísať do OR tak posielam celé mimoradne valné zhromaždenie, kde sú v prvom rade:
a, listina príromných - meno a priezvisko, r.č., dátum narodenia, trvalé bydlisko + podiely na hlasovaco práve
b, návrh programu (otvorenie, list. prítomných, schvaľovanie jednotlivých bodov, uznesenia, zápisnica z VZ),
Zolo
05.08.07,19:03
Pokúsim sa o vyčerpávajúcu odpoveď:
Predpokladám, že ide o SRO.
1. "Vyhlásenie štatutárneho orgánu o zapísaných údajoch" bude potrebné doplniť na tlačive "Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným" - posledná strana č. P8/17 - že je to tam nevyplnené??
2. Určite by som dodatkom zápisnice z Valného zhromaždenia doplnil dátum narodenia konateľa, spoločníka a toto pripojil ako prílohu k námietke.
Postupoval by som nasledovne:
1. Spísať nový "Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným" - aj s overením a doplnením poslednej strany o chýbajúce vyhlásenie.
2. Doplniť zápisnicu z VZ (dátum nar. konateľa, a t.d.)
3. V lehote podľa rozhodnutia súdu čo najskôr doručil súdu námietku, na ktorú tu pridávam link na taký veľmi šikovný ťahák - vzor
http://www.porada.sk/162514-post38.html (príspevok pod čislom 38)
olasova
06.08.07,07:30
Ďakujem za rady. Pomohli my.