dispečer
05.08.07,17:56
Dobrý deň,
hľadám radu od šikovného človeka. Mám problém pri vyskladňovaní výrobkov zo skladu. Expedujeme podľa dodacích listov pre jednotivých zákazníkov. Často sa zamieňa druh a množstvo tovaru, expedícia je chybná a každodenná inventúra je veľmi potrebná pretože neviem ako vychystávať aby bolo všetko tak ako má byť. Jedná sa o 170 druhov dosť drahých výrobkov.
Ak niekto vie ako na to, prosím poradte. Len mi nepíšte: nemýľ sa.
Ďakujem
tinaM
05.08.07,16:40
To neviem, či som šikovná:rolleyes: , ale pokúsim sa odpovedať.

V prvom rade je potrebné mať dobrý skladový program.

Všetok zakúpený tovar prijať na sklad.
Vystaviť skladové karty, ktoré sú očíslované. To znamená, že každý druh tovaru má svoje skladové číslo a týmto číslom označiť aj tovar v regále.

Keď vyberiem tovar z regálu opíšem skladové číslo a nahodím to do počítača. Počítač mi automaticky odpíše tento tovar z karty.Tak by nemalo dôjsť k zámene tovaru.

Postup pri chystaní tovaru:
Na základe objednávky vystavím dodací list a idem vyberať z regálu.
Skladové číslo mi sedí s číslom ktorým je označený tovar.
Pri expedícii ešte skontrolujem .

Sú aj také skladové softy, v ktorých je možné si aj spätne pozrieť, komu som ten-ktorý tovar vydala. /Samozrejme, musím mať dodací list vystavený na konkrétneho odberateľa a nie len na "zákazníka"/.

Práve pozerám, že vo Vašom prípade sa jedná o výrobky, ale postup môže byť ten istý.
endrju
05.08.07,16:48
Nemalo by sa zabúdať aj na aktívnu prácu s čiarovým kódom alebo iným spoľahlivým spôsobom označovania výrobkov (napríklad, čipy). Bezpodmienčné overovanie správnosti vychystaného tovaru v skladovom programe aj prostredníctvom čiarového kódu alebo podobného označenia určite pomôže ku zníženiu chybovosti vychystávania na prijateľnú úroveň.
Jana Acsová
05.08.07,16:49
Nemalo by sa zabúdať aj na aktívnu prácu s čiarovým kódom alebo iným spoľahlivým spôsobom označovania výrobkov (napríklad, čipy). Bezpodmienčné overovanie správnosti vychystaného tovaru v skladovom programe aj prostredníctvom čiarového kódu alebo podobného označenia určite pomôže ku zníženiu chybovosti vychystávania na prijateľnú úroveň.
Pripájam sa ... ak chybuje človek, je potrebné minimalizovať riziko technikou.
Jana Acsová
05.08.07,16:52
Postup pri chystaní tovaru:
Na základe objednávky vystavím dodací list a idem vyberať z regálu.
Skladové číslo mi sedí s číslom ktorým je označený tovar.
Pri expedícii ešte skontrolujem .V prípade manuálnej práce ... tak ako je uvedené v citáte - viacstupňová kontrola.
dispečer
05.08.07,17:49
Veľmi ťažko sa pracuje, je nedostatok prac. síl a skladnící to vedia. Keď upozorním na chyby ich odpoveď znie: každý sa pomýli. Potrebujem to vyriešiť, lebo chyba nie je v skladových kartách alebo v EAN kodoch ale niekde v ľudskom faktore.
tinaM
05.08.07,18:08
Veľmi ťažko sa pracuje, je nedostatok prac. síl a skladnící to vedia. Keď upozorním na chyby ich odpoveď znie: každý sa pomýli. Potrebujem to vyriešiť, lebo chyba nie je v skladových kartách alebo v EAN kodoch ale niekde v ľudskom faktore.

Mohol by pomôcť podpis toho kto kontroloval expedovaný tovar na takom mieste, aby sa aj po čase dalo na to pozrieť.
Aby bolo jasné, kto urobil chybu a pár-krát to zosobniť dotyčnému a určite by sa mýlili menej.
dispečer
05.08.07,18:50
Všetko toto mám vyskúšané,keby som to zosobnil, dávajú výpovede.Druhých ľudí nemám musím pracovať s tým čo je.
tinaM
05.08.07,19:08
Všetko toto mám vyskúšané,keby som to zosobnil, dávajú výpovede.Druhých ľudí nemám musím pracovať s tým čo je.
Treba si to tiež zvážiť, či je takáto práca efektívna.
Stratíte dôveru odberateľov , čo znamená, že firma nebude prospievať ak ich stratí a zamestnanci prídu o prácu aj tak.
Alebo nájsť spôsob na motiváciu zamestnancov napr. príplatok za bezchybnú prácu.
Candy
06.08.07,09:04
Možno by bolo riešením zaviesť regálový sklad, kde každá polica skladu by bola očíslovaná napr. A-1-1, B-10-4 apod. a na dodacom liste by bol ku každému výrobku zadaný regál, z ktorého to má skladník zobrať. Lebo ak je číslo výrobku dlhé, príp. podobné, ľahko môže prísť k zámene.
dispečer
06.08.07,18:15
Ano, máte pravdu, zákázník
v konečnom dôsledku dostane tovar taký aký si objednal, lebo všetky chyby opravíme pri každodennej inventúre. Tá trvá aj 2-3 hodiny kým dáme všetko do poriadku. A tam je problém. Nadčasy mi nepreplácajú a skôr nemôžem končiť až keď je všetko tak ako má byť. Tým sa ponižuje cena mojej práce a odolnosť mojich nervov. Ale aj tak ďakujem za vaše rady. Keby Vás ešte niečo napadlo napíšte
TRANSPORT KAMION ITALIA
07.09.07,06:18
Dobrý deň,
hľadám radu od šikovného človeka. Mám problém pri vyskladňovaní výrobkov zo skladu. Expedujeme podľa dodacích listov pre jednotivých zákazníkov. Často sa zamieňa druh a množstvo tovaru, expedícia je chybná a každodenná inventúra je veľmi potrebná pretože neviem ako vychystávať aby bolo všetko tak ako má byť. Jedná sa o 170 druhov dosť drahých výrobkov.
Ak niekto vie ako na to, prosím poradte. Len mi nepíšte: nemýľ sa.
Ďakujem
UPLNE JEDNODUCHE -U NAS KAZDY KRAT,JAK VYKLADA KAMION A PRIDE TOVAR,TAK KAZDA PALETA,ALEBO OVAR SU HNED OZNACENE STITKOM NA PALETE-V PRVOM RADE MUSI BYT JEDNA-MAX 2 OSOBY ,KTORE PRIJMAJU A VYDAVAJU TOVAR,TEDA MAJU PREHLAD O TOM,CO PRIDE A ODIDE.PRI KAZDOM TOVARE MUSI BYT JEDEN LIST,KDE SA STRUCNE PISE-PRICHOD A ODCHOD TOVARU,TAKTO NAKONCI TYZDNA IBA ODPISUJES STAV A HOTOVO.