Romina7
14.02.05,12:19
Prajem príjemný pondelok a mám pár otázok k dani z príjmu FO pri predaji hnuteľného majetku:

1. Občan kupi auto v roku 1999 za 1 mio Sk a v roku 2004 ho predal za 500 tis (iba priklad) - tento príjem si nezdaňuje, že?
2. Ale ak tento človiečik si kúpil v roku 2004 auto za 1 mio a o pol roka mu niekto ponukne 1 100 tis - tak si musí týchto 100 tis zdaniť, že?
3.ALebo aktuálny príklad kupčenia s mobilmi. Ked sa niekto zaoberá vo svojej voľnej chvílke, tým, že nakupuje a predáva napr. mobilné telefóny a má z nich príjem (ktorý ma očividný a dokladovateľný (bločky - faktúry)), tento príjem si mal tiež zdaniť, že?

A ešte jedna otázka z iného súdka.
1. Mamina kúpila v prvej vlne kupónky akcie To bolo okolo roku 93. V roku 2004 ich predala a dostala na účet 40 tis. Musí celý tento príjem zdaniť? Dostala som totižto odpoveď od jedného daniara, že kedže boli v držbe viac ako 5 rokov nemusí tento príjem zdaňovať.
A v mzdovej účtarni, danej firmy (kde pracuje a koho boli aj akcie) jej povedali ze si to má zdaniť)

MOžno mam trápne otázky, ala taká som domotaná, z názorov okolo seba, že by som to mala rada ujasnené.

Dakujem
vmi
14.02.05,12:53
Zdravím,

1:nezdaňuje
2:zdaňuje
3:zdaňuje
fuh štvrtý bod ... nemám páry

Ľudkovia že mám pravdu!?

Vlado
klimako
15.02.05,12:22
k bodu č. 4 - dnes na STV v rannom magazine, presne toto
spominali, je to tak, za ak su drzbe 5 rokov, nemusi si to
zdanovat - aspon to tam tvrdila nejaka slecna (mam taky pocit,
ze bola z danoveho riaditelstva)