Lenka18
05.08.07,20:49
Ahojte.Chcem sa opytat.
Zacinam tento mesiac s podnikanim s internetovym obchodom,kde budem uctovat stale tie ista polozky dookola.Len faktury.chcem vediet
1.ci mozem pracovat prve 3.mesiace v demoverzii alfa?
2.ci je potrebne nastavovat vsetky funkcie v alfe, ako napr.
Ciselnik -clenenie,strediska,ucely-stlpce penazneho dennika.Sklady.Dosla a odoslana posta a vsetky tie funkcie?
3.poberam plat od spolocnosti, mne chodia domov faktury, ze som dodavatelom a oni su odberatelom, ako mam toto zauctovat?

Budem velmi vdacna za vase odpovede.
S priatelskym pozdravom Lenka :)
tinaM
05.08.07,19:23
Ahojte.Chcem sa opytat.
Zacinam tento mesiac s podnikanim s internetovym obchodom,kde budem uctovat stale tie ista polozky dookola.Len faktury.chcem vediet
1.ci mozem pracovat prve 3.mesiace v demoverzii alfa?
2.ci je potrebne nastavovat vsetky funkcie v alfe, ako napr.
Ciselnik -clenenie,strediska,ucely-stlpce penazneho dennika.Sklady.Dosla a odoslana posta a vsetky tie funkcie?
3.poberam plat od spolocnosti, mne chodia domov faktury, ze som dodavatelom a oni su odberatelom, ako mam toto zauctovat?

Budem velmi vdacna za vase odpovede.
S priatelskym pozdravom Lenka :)
Tuto sú podmienky užívania demoverzie Alfy:
http://www.kros.sk/11040

2. Ak máš len jedno stredisko, nenastavuješ nič. Nemusíš nastavovať ani stľpce. Môžeš nastaviť členenie napr. prev.réžia- poštovné, bankové poplatky, energie a pod.

3. Došlé faktúry zapisuješ do knihy záväzkov a odoslané do knihy pohľadávok.

Je dobré si stiahnuť aj príručku a postupovať podľa nej.
Lenka18
05.08.07,20:12
Dakujem za odpoved.

Takze ak mi príde objednavany tovar, ktory dalej predavam. Uctujem ho FAKTURACIA - OBJEDNAVKY ak to dalej predavam spotrebitelovy, tak to zauctujem vo FAKTURACIA - FAKTURY a toto sa mi automaticky zapise do knihy pohladavok.Faktura mi zaroven sluzi ako dodaci list.Neviem ci to uctujem spravne?Je to tak ako som napisala alebo nie?
K objednávanemu tovaru potrebujem dolozit spominanu fakturu alebo aj primovy pokladnicny doklad?
S priatelskym pozdravom Lenka
Lenka18
05.08.07,20:17
Este predsa mam jednu otazku asi ich bude viac .).
Ak som studentka.Miesto podnikania je zaroven aj moje trvale bydlisko.Pocitac nebol kupeny na ucely podnikania.Chcem vediet ci potrebujem oreginalnu verziu softveru a vsetkych programov.
taktiez vdaka
Lenka18
05.08.07,20:47
Chcem sa este opyta, ako zauctujem postovne, ak zakaznik si zaplati urcitu ciastku postovneho a ja tiez platim urcitu ciastku z postovneho.
vdaka
tinaM
06.08.07,06:24
Dakujem za odpoved.

Takze ak mi príde objednavany tovar, ktory dalej predavam. Uctujem ho FAKTURACIA - OBJEDNAVKY ak to dalej predavam spotrebitelovy, tak to zauctujem vo FAKTURACIA - FAKTURY a toto sa mi automaticky zapise do knihy pohladavok.Faktura mi zaroven sluzi ako dodaci list.Neviem ci to uctujem spravne?Je to tak ako som napisala alebo nie?
K objednávanemu tovaru potrebujem dolozit spominanu fakturu alebo aj primovy pokladnicny doklad?
S priatelskym pozdravom Lenka
Ak nakúpite tovar, dostanete faktúru. Túto zapíšete do evidencie záväzkov.
Pri predaji spotrebiteľovi vystavujete faktúru Vy - Fakturácia - nová faktúra. To sa Vám automaticky zapíše do evidencie pohľadávok.
Faktúra môže byť súčasne aj dodacím listom ak je v nej rozpísaný dodaný tovar.
Pri dodaní tovaru odberateľovi mu dávate aj faktúru. Príjmový doklad vystavujete vtedy, keď Vám faktúru aj uhradí v hotovosti.
Ak ju uhradí cez účet, príjmový doklad nevystavujete.

Program Alfa je síce dobrý, ale je potrebné mať aspoň minimálne vedomosti v oblasti JÚ, v oblasti daní, postupy účtovania v JÚ.
Odporúčam sa zaoberať trošku aj tým.:)
tinaM
06.08.07,06:27
Este predsa mam jednu otazku asi ich bude viac .).
Ak som studentka.Miesto podnikania je zaroven aj moje trvale bydlisko.Pocitac nebol kupeny na ucely podnikania.Chcem vediet ci potrebujem oreginalnu verziu softveru a vsetkych programov.
taktiez vdaka
Nezáleží na tom, či je to súkromný počítač, či podnikateľský.
Všetky softy používané musia byť oficiálne - zakúpené pre daný počítač.
MUŠKA
08.08.07,12:42
Poprosím o váš názor:
Prebrala som papierovačku po mužovi, ktorý má v prijatých dokladoch došlé fa aj doklady z registračky s dodacími listami, všetky si doteraz nahadzoval ako došlé fa. Je to správne? Podľa mňa by tie doklady z registračnej pokladne mali byť nahodené ako Typ dokladu: iný a mali by mať vlastný číselný rad. On ich má všetky v rámci jedného číslovania.
tinaM
08.08.07,13:09
Poprosím o váš názor:
Prebrala som papierovačku po mužovi, ktorý má v prijatých dokladoch došlé fa aj doklady z registračky s dodacími listami, všetky si doteraz nahadzoval ako došlé fa. Je to správne? Podľa mňa by tie doklady z registračnej pokladne mali byť nahodené ako Typ dokladu: iný a mali by mať vlastný číselný rad. On ich má všetky v rámci jedného číslovania.
Došlé faktúry nahadzujeme do evidencie záväzkov.

Prijaté doklady z reg.pokl. už nie sú záväzkom. Je to platba ihneď po prijatí tovaru-služby. Do evidencie záväzkov prijatý doklad z reg.pokl. neevidujeme.