Valika
14.02.05,12:43
Začínam účtovať v MRP pod Windowsom a chcela by som tlačiť výdavkové resp. príjmové doklady z programu, len mi tam chýba rozúčtovanie. Ako sa dá vytlačiť napr. výd.doklad kde by som videla na ktorých účtoch je naúčtovaný drobný nákup? Dakujem.
adinka55
14.02.05,12:40
Valika,

v uctovnom denniku sa nastavis uctovnych zapisov na doklad ktory chces tlacit. Das Vystupy, vyberies Pokladnicny doklad a v predlohe vystupnej zostavy si vyber 04 - Pokladnicny doklad s predkontaciou.
Valika
14.02.05,13:43
Dakujem ale veľmi sa s tým trápim tlačíš aj Ty výd.doklady cez počítač alebo ich ručne vypisuješ? V predkontácii je tam číslo asi z účt.denníka a ked sa dodatočne vloží nejaký zápis potom sa to nezmení??? Poraď prosím.

Inak som si stiahla pred týždňom upgrade cez internet a iné mi ukazuje v module pokladničná kniha a iné v účt.denníku ked si dám výstupy. Máš to také isté???
lenkak
14.02.05,14:38
Ja si výdavkové doklady vypisujem ručne, (našťastie vo firme kde je ich kopu, mám ich už prichystané, a ja ich už potom len účtujem), ale v ostatných firmách výd. doklady skorej spravím, ako keby som ich mala tlačiť. V predkontácii je číslo s denníka, por. čísla zaúčtovania a keď prečísluješ denník, naozaj sa Ti prepíše aj na novo vytlačený ten pôvodný doklad. Takže keď vieš, že budeš v budúcnosti prečíslovávať denník, neoplatí sa Ti vytlačiť výdavkové z PC. A pokladničnú knihu zatiaľ nepoužívam, možno sa ňu niekedy pozrieť, ale zatiaľ ma moc nezaujala. A zápisy čo boli v pokladni sa mi pekne dali vytlačiť cez Výstupy-Pokladňa.
Valika
14.02.05,16:20
Dakujem Lenkak ale si ma velmi nepotešila. Vôbec neviem čo robiť.Vela úspechov Ti prajem v dalšej práci
lenkak
14.02.05,16:38
Ja som to tušila, ale nechcela som Ti písať báchorky, máš ešte jednu možnosť, ..., ale najprv sa na to pozriem. A potom Ti ešte raz napíšem.

.................................................. ....................
Už som sa na to kukla, vedela by som Ti pomôcť ešte tým, že by Ti MRP výd. dokladov nezapísalo to nešťastné číslo, ale len prázdnu kolónku, a ty by si tam mohla por. číslo potom keď prečísluješ denník ručne dopísať. Ak by si to takto chcela, sú dve verzie, buď Ti pošlem súbor, ktorý by si si uložila do svojho programu, presne by som Ti popísala kde, alebo druhá možnosť - viešť si skopírovať predlohy v MRP a potom ich editovať? Aj o tom by som Ti popísala, kde, čo a ako. Ale napíš mi čo by si zvládla lepšie.
Práca s Windowsom, alebo práca s MRP?

Momentálne už ma iná verzia nenapadá.