Janili
06.08.07,10:50
Pekny dobry den,
stala sa mi taka osemetna zalezitost. V mesiaci juni nam prisiel dobropis s DPH. To som vsak akosi prehliadla a nauctovala ho ako doslu fakturu. Takze miesto 6 000 pohladavky sme mali 6000 zvazok aj s DPH. V juni to islo aj do danoveho priznania DPH. Az teraz v auguste, ked bol dobropis uhradeny, som to zistila. Da sa to este nejak opravit bez dodatocneho DP? Co sa s tym da urobit? DP za jul este nie je podane. Vrela vdaka za radu. J
Zuzka
06.08.07,08:53
Asi Ťa nepoteším, ale nič iné Ti nezostáva, iba podať DDP za mesiac jún.
Janili
06.08.07,09:39
naozaj tu nie je ina moznost?:mee:
lenkak
06.08.07,18:47
asi nie, len ddp.
Ľaľa
06.08.07,19:12
Zdravím, tiež by som chcela poprosiť o radu. Sme s.r.o. so 100 % majetkovou
účasťou mesta. PRe mesto robíme určité výkony, z podkladov záznamov o prevádzke vozidla robíme sumár, ktorý poverený zástupca z mesta podpisuje.
Niektoré výkony za mesiac jún poverený zástupca mesta podpísal, na tie sme
vystavili faktúry so zdaniteľným plnením 30.6.2007.
Časť výkonov, ktoré sme urobili v mesiaci júni poverený zástupca s mesta nepodpísal, doklady pendlovali medzi našou firmou a mestom, a podpísané boli
až 3.8.2007. Ako mám teraz správne uviesť zdaniteľné plnenie na faktúre, za tieto výkony, keď práca bola vykonaná v mesiaci júni, ale podklady na faktúráciu ješitný zástupca s mesta nepodpísal, urobil to až jeho vedúci po dohadovaní s naším riaditeľom podpísal až 3.8.2007. Doklady na podpis išli načas, funguje to takým systémom, že náš zamestnanec-vedúci odnesie tieto podklady na podpis na mesto, oni to podpíšu v stanovenom termíne a my vystavíme faktúru, čo robiť v tomto prípade, kto bude niesť zodpovednosť za oneskorené vystavenie faktúry. Pritom podklady nakoniec boli podpísané v takom rozsahu ako boli prvý krát vystavené. Ďakujem