Marcela16
06.08.07,10:08
Potrebujem súrne vedieť ohľadom delimitácie pracovníkov, ktorí prešli z našej firmy do inej. Im ostala nejaká nevyčerpaná dovolenka, ktorú teraz už čerpali v nasledujúcej firme. Táto si teraz faktúruje sumu čerpaných dovoleniek za 07/2007. Táto suma má byť s DPH? Obe firme sú platcami DPH. A daň. povinnosť bude 07/2007?
Chobot
06.08.07,09:25
Potrebujem súrne vedieť ohľadom delimitácie pracovníkov, ktorí prešli z našej firmy do inej. Im ostala nejaká nevyčerpaná dovolenka, ktorú teraz už čerpali v nasledujúcej firme. Táto si teraz faktúruje sumu čerpaných dovoleniek za 07/2007. Táto suma má byť s DPH? Obe firme sú platcami DPH. A daň. povinnosť bude 07/2007?

Pri skončení PP u vás ste im mali nevyčerpanú dovolenku preplatiť. Tento postup, ktorý popisuješ, nie je zákonný, preto sa ne to odpovedať ani nedá.

Dovolenka sa prenáša len vtedy, keď všetky záväzky z pracovno-právnych vzťahov po pôvodnej firme preberá nástupnícka firma. U vás to asi tak nebolo.
Marcela16
06.08.07,11:54
U nás to presne tak bolo ako píšeš. Všetky záväzky prechádzajú do ďalšej firmy - keďže ide o delimitáciu. Už som si aj zistila na daňovom riaditeľstve ako to má správne byť s tým DPH.
Peterka
06.08.07,12:43
U nás to presne tak bolo ako píšeš. Všetky záväzky prechádzajú do ďalšej firmy - keďže ide o delimitáciu. Už som si aj zistila na daňovom riaditeľstve ako to má správne byť s tým DPH.
Má byť bez DPH ? Správne uvažujem ?
Tinina
06.08.07,19:59
Pokiaľ zamestnanci prešli z jednej firmy do druhej prechodom práv a povinností samozrejme fakturuje sa alikvotna časť dovolenky + soc. zabezpečenie a je to bez DPH
Melnick
06.08.07,20:06
U nás to presne tak bolo ako píšeš. Všetky záväzky prechádzajú do ďalšej firmy - keďže ide o delimitáciu. Už som si aj zistila na daňovom riaditeľstve ako to má správne byť s tým DPH.
A Marcela16 sa prečo nepodelí so stanoviskom daňového riaditeľstva???:)
To si tu zvykneme posunúť,takéto vyjadrenia.