4326
06.08.07,13:25
Caute,

poprosim vas o radu.
Kupili sme automobil na uver. V zmluve o uvere je uvedene - nove osobne vozidlo, na fakture za toto vozidlo je ale uvedene - N1 - male nakladne vozidlo.
Mam narok na odpocet DPH? Dalej mam na fakture uvedene aj prislusenstvo auta - napr. autoradio - mozem si v pripade uplatnenia DPH z ceny automobilu, uplatnit aj DPH z radia?
Dikes
Anja111
06.08.07,13:31
Caute,

poprosim vas o radu.
Kupili sme automobil na uver. V zmluve o uvere je uvedene - nove osobne vozidlo, na fakture za toto vozidlo je ale uvedene - N1 - male nakladne vozidlo.
Mam narok na odpocet DPH? Dalej mam na fakture uvedene aj prislusenstvo auta - napr. autoradio - mozem si v pripade uplatnenia DPH z ceny automobilu, uplatnit aj DPH z radia?
Dikes
Najskôr si over, čo je napísané v TP...
4326
21.08.07,16:24
V TP je uvedené N1 - takze na DPH so sumy obstaravácej ceny auta nárok je, ale co s príslušenstvom - ako napríklad autorádio?
Musim rozdeliť OC auta, z ktorej si uplatním DPH a cenu rádia, kde DPH neuplatním?
Anja111
21.08.07,17:09
Caute,

poprosim vas o radu.
Kupili sme automobil na uver. V zmluve o uvere je uvedene - nove osobne vozidlo, na fakture za toto vozidlo je ale uvedene - N1 - male nakladne vozidlo.
Mam narok na odpocet DPH? Dalej mam na fakture uvedene aj prislusenstvo auta - napr. autoradio - mozem si v pripade uplatnenia DPH z ceny automobilu, uplatnit aj DPH z radia?
Dikes


V TP je uvedené N1 - takze na DPH so sumy obstaravácej ceny auta nárok je, ale co s príslušenstvom - ako napríklad autorádio?
Musim rozdeliť OC auta, z ktorej si uplatním DPH a cenu rádia, kde DPH neuplatním?

V tomto prípade máš nárok na odpočet DPH z OC, ale aj z príslušenstva, lebo ide o nákladný utomobil N1. Nárok na odpočet DPH z automobilu, ale aj z príslušenstva, nie je iba vtedy, keď sa jedná o osobný automobil M1.
Pozri § 49, odst. 7, Zákona o DPH.
Tweety
21.08.07,17:11
V TP je uvedené N1 - takze na DPH so sumy obstaravácej ceny auta nárok je, ale co s príslušenstvom - ako napríklad autorádio?
Musim rozdeliť OC auta, z ktorej si uplatním DPH a cenu rádia, kde DPH neuplatním?
Kedže sa nejedná o Osobné MV kat. M1 je nárok na odpočet dph z jeho ceny a aj z ceny autorádia.
4326
22.08.07,07:40
Veľmi pekne ďakujem za poskytnuté rady.