Vanka
06.08.07,13:15
Nemá niekto skúsenosti s dotáciami pre Slov. zväz včelárov (SZV) od obce. Organizácia nám požiadala o poskytnutie dotácie na nákup prístroja. Základná organizácia nemá sídlo v obci, ale to by už podľa zákona o rozpočtových pravidlách nemal byť problém, vykonávajú na území obce činnosť, stretávajú sa tu včelári z rôznych obcí.
1) ako sa dokazuje, že na území obce vykonávajú činnosť, majú zápisnice zo schôdzí
2) neviem, či sú právnická osoba, lebo som žiadala nejaký doklad a žiadny mi neposkytli, že sa riadia stanovami z centrály.
kvet
07.08.07,04:33
Slovenský zväz včelárov je právnická osoba registrovaná MV SR ako združenie s potvrdenou činnosťou so sídlom v Bratislave. Má svoje základné organizácie, ktoré pôsobia v regiónoch. Je to podobné ako Slovenský zväz zdravotne postihnutých, ktorý má tiež svoju "centrálu" a majú aj svoje okresné a obvodné rady. V našej obci tiež pôsobí obvodná rada SZZP, ktorej poskytujeme dotácie. K žiadosti o dotáciu predkladajú stanovy a ja si vytlačím z registra občianských združení, ktorý vedie MV SR výpis. Dotáciu im poskytujeme na účet.

Pekný deň
Vanka
07.08.07,05:54
Ďakujem ti veľmi pekne, ja mám vždy nejaký problém, už ti musím liezť na nervy.
atomka
28.02.08,12:49
Dobry deň, neviete náhodou či sa dáva dotácia z eurofondov pre registrovaných včelárov - fyzická osoba do daňového priznania ako zdaniteľný príjem?