KulovaM
06.08.07,13:26
Ako mnohí, aj ja som potrebovala čerpať nejaké nápady na podnikanie v rámci voľných živností, ale nikde som nevypátrala ich zoznam, teraz som našla zoznam z jednej publikácie, ale z roku 2002, tak kto vie aktualizovať, poprípade aj niečo doplniť, budem rada :D
gumy
06.08.07,16:20
jedna jedina otazka ..... :)

– korektúry a technická redakcia
Ide o činnosti spojené s vydávaním novín, časopisov a ostatných periodík,
kníh, brožúr, hudobnín, fotografií, pohľadníc, slovníkov, telefónnych zoznamov,
máp, atlasov, plagátov, inzertných katalógov, prospektov, diárov, kalendárov,
formulárov a iných tlačených materiálov. Vykonávanie korektúr a technická
redakcia.


tato zivnost mi vlastne dovoluje vydavat casopis .. a zaroven mozem aj (profesionalne = za peniaze) fotit?

dakujem velmi pekne za odpoved
qwe
07.08.07,05:41
NO TO JE VO VOLNEJ ZIVNOSTI A AJ SI DAJ FOTOGRAFICKE PRACE TO JE V ROZSAHU VOLNEJ ZIVNOSTI :) NO TO MAS OFSETOVU TLAC LEN SI NEDAVAJ DO ZIVNOSTI POLYGRAFICKA CINNOST LEBO NATO UZ MUSIS MAT KONKRETNE VZDELANIE A 3 ROKY PRAEXE!
gumy
07.08.07,06:14
diky moc .... uz len ci sro abo zivnost :)
bv_alexandra
16.11.09,16:43
Dobrý večer, mám otázočku.
Aký predmet podnikania by mal byť v živnosti ak chce subjekt poskytovať relokačné služby?
Keď som si pozerala iné spoločnosti ktoré poskytujú relokačné služby na orsr, tak v ich činnostiach mi ani jedna nepripadala ako tá správna.
Preto sa pýtam o radu;)
A ešte jedna otázočka.
Musí mať subjekt ktorý by len prefakturoval takéto služby na další subjekt plus by si pridal svoju prirážku - takýto predmet podnikania?
Jednoducho - subjekt A je fi ktorá vykona tieto služby a vyfakturuje ich subjektu B - a subjekt B ich len prefakturuje s určitou prirážkou subjektu C.
Vdaka za každy postreh:);)
Lenka*1
16.11.09,16:56
Nestaci ti tam "sprostredkovatelska cinnost v rozsahu volnych cinnosti"?
alebo ak mas aj stahovanie tak "sťahovanie bez dopravy v rozsahu voľnej živnosti "
"nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 t"
bv_alexandra
16.11.09,17:02
Neviem či by sa jednalo o sprostredkovanie, pravdu povediac ma to napadlo.
čo sa týka tej druhej varianty tak to určite neprichádza v úvahu kedže relokačné služby nemajú nič spoločné s dopravou.;):)
Zita5
16.11.09,17:09
Dobrý večer, mám otázočku.
Aký predmet podnikania by mal byť v živnosti ak chce subjekt poskytovať relokačné služby?
Keď som si pozerala iné spoločnosti ktoré poskytujú relokačné služby na orsr, tak v ich činnostiach mi ani jedna nepripadala ako tá správna.
Preto sa pýtam o radu;)
A ešte jedna otázočka.
Musí mať subjekt ktorý by len prefakturoval takéto služby na další subjekt plus by si pridal svoju prirážku - takýto predmet podnikania?
Jednoducho - subjekt A je fi ktorá vykona tieto služby a vyfakturuje ich subjektu B - a subjekt B ich len prefakturuje s určitou prirážkou subjektu C.
Vdaka za každy postreh:);)


Ja som toho názoru , že to je sprostredkovateľská činnosť v rozsahu ........ a ten rozsah treba dohodnúť so Živnostenským úradom .

Opätovne by som Ti doporučila túto záležitosť skutočne prekonzultovať so ŽU , čudujem sa , že si to už nespravila, ako som Ti už radila po telefóne :);)
bv_alexandra
16.11.09,17:25
Ja som toho názoru , že to je sprostredkovateľská činnosť v rozsahu ........ a ten rozsah treba dohodnúť so Živnostenským úradom .

Opätovne by som Ti doporučila túto záležitosť skutočne prekonzultovať so ŽU , čudujem sa , že si to už nespravila, ako som Ti už radila po telefóne :);)
Zitka a keby išlo o preffakturovanie, tiež by išlo o sprostredkovanie? to sa mi moc nezdá. :)
Zita5
16.11.09,19:15
Zitka a keby išlo o preffakturovanie, tiež by išlo o sprostredkovanie? to sa mi moc nezdá. :)

Nika , taktiež je to určité sprostredkovanie služby .

Prikladám Ti Voľné živnosti , pozri si bod 19 .
http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=21271
Economic
18.11.09,20:32
diky moc .... uz len ci sro abo zivnost :)

Určite by som doporučila radšej s.r.o. V prípade bližšieho poradenstva, viac info v mojom profile.