luptacik
06.08.07,14:47
Dobrý deň,
neviem, či táto otázka nie je trochu OT, ale skúsim.

Pani podnikateľka v korešpondencii konštatovala, že sme sfalšovali certifikát (atest). Samozrejme, že toto prišlo bezdôvodne a bez akéhokoľvek dôkazu, žiadny certifikát totiž sfalšovaný nebol.

Chcem sa opýtať, dá sa voči takémuto správaniu brániť? Je to právne v poriadku alebo právne napadnuteľné?

Ďakujem.
JAJA11
06.08.07,12:56
Dobrý deň,
neviem, či táto otázka nie je trochu OT, ale skúsim.

Pani podnikateľka v korešpondencii konštatovala, že sme sfalšovali certifikát (atest). Samozrejme, že toto prišlo bezdôvodne a bez akéhokoľvek dôkazu, žiadny certifikát totiž sfalšovaný nebol.

Chcem sa opýtať, dá sa voči takémuto správaniu brániť? Je to právne v poriadku alebo právne napadnuteľné?

Ďakujem.

Myslím, že každého by takéto tvrdenie nahnevalo. :mad: Asi by som ju písomne upozornila na protiprávnosť jej konania a v prípade, že by od takéhoto konania neupustila, potom by som ju zažalovala. Pokiaľ by Vám týmto jej konaním vznikla škoda, určite by som ju od nej vymáhala.
luptacik
06.08.07,13:57
Myslím, že každého by takéto tvrdenie nahnevalo. :mad: Asi by som ju písomne upozornila na protiprávnosť jej konania a v prípade, že by od takéhoto konania neupustila, potom by som ju zažalovala. Pokiaľ by Vám týmto jej konaním vznikla škoda, určite by som ju od nej vymáhala.

Už raz som ju upozornil. Navyše list, v ktorom toto konštatovala je plný urážok a invektív. Ak by ste ju zažalovali za čo by to v tomto prípade bolo? Hanobenie dobrého mena? Krivé obvinenie? Je vôbec možné ju za toto zažalovať?

Ďakujem.
Monika Kováčová
06.08.07,14:06
Luptacik, skús sa obrátiť na SOI, apeluj na Zákon o ochrane spotrebiteľa: pozri tento link: http://www.porada.sk/t56207-co-hovorite-na-novy-zakon-na-ochranu-spotrebitela.html
v prísp. 4 je znenie zákona, pozri §§ 7,8,9

Je možné, že ona uvedené klamstvo využíva na ovplyvnenie správania spotrebiteľa, áno? Ak som to teda pochopila....

Ako dôkaz svojho tvrdenia dolož podklady - certifikát atď. a list, ktorý spomínaš v príspevku.

SOI sa tým bude zaoberať a rozhodnutie bude zverejnené aj na internete - toto keď vytlačíš máš dôkaz o jej "pravdovravnosti".