jani73
06.08.07,16:07
Pekný deň, začiatkom júna sa mi na nohách vytvorili štipance. Najprv som nevedela od čoho sú, neskôr som zistila, že od mravcom. Tak hrozne svrbeli, že som si ich rozdriapala. Miesto štipancov nabehli pluzgiere. Nohy obe opuchli ako papuče. V tom čase sme mali väčšiu rodinnú akciou, namiesto chystania ma rodina dokopala na pohotovosť, kde mi po 3 dni pichli akúsy injekciu proti alergii. Vyhádzala som sa až k pásu. Dostala som aj antibiotiká,masť, lieky proti svrbeniu. Svrbieť neprestalo, ale pomali sa stav mojich nôh zlepšoval. Nakolko mám dve malé deti odpočívať s nohali hore som nemohla. Po 4 týždňoch sa mi všetko upravilo. Minulý týždeň sa začalo všetko odznova. Mám aj lieky, masť. Chcela by som vedieť či niekto z Vás má podobný problém. Som už z toho hotová. Neviete nejaký prípravok na tie mrchy, už som vyskúšala všeličo ale sú tam stále. Známej kolegyňa to má na rukách.
Ďakujem za všetky príspevky.
Kolenčík
07.08.07,04:35
Mňa štípu denno dene, je potrebné to nechať, neškriabať a je to v poriadku, nech si mravček užije, je to vraj aj veľmi zdravé, prvý krát počujem že niekto je na to alergický. Keď nás ako detí poštípali mravce, mama nám to potom potrela octom a zabralo, len to nesmelo byť rozškrabané.
jani73
07.08.07,06:56
Viem že to nie je dobré škriabať, ale je to k nevydržaniu hlavne v noci to človek drhne, v spánku - podvedome. Nič nepomáha ( ocot, fenistil, ditiaden....). Doteraz som nemala žiadne problémy. Sú asi nejaké moc odolné potvorky. Kožný lekár mi dal masťa antibiotiká, je to dobré, menej to svrbí. Jeden známy mi poradil potierať švédskymi kvapkami a nahrievať biolampou. Tiež to pomáha, ale napriek všetkému to trvá dlho. Prvý krát sa mi to zahojilo až po mesiaci. Je leto, keď si oblečiem sukňu vyzerá to smiešne, akoby som mala ponožky (ako Vlastička z Dedictví... ), na plaváreň s deťmi nemôžem, pretože by som musela s nimi aj do vody a to nie je dobré. Duševne to ubíja, ale vydržím. Pekný deň
heja3
07.08.07,07:40
Jani73, si si istá, že je to od mravcov? Moja sestra tiež mala pľuzgieriky na nohách a nevedeli sme od čoho. Išla k doktorke, že ju niečo asi poštípalo. Doktorka sa jej posmievala, že asi nejaké chrobáčiky, dala jej nejakú masť, ktorá jej nepomáhala. Potom tuším nejaká kamarátka videla tie pľuzgieriky a hneď ich spoznala, lebo ich mala aj ona - boli od boľševníka - to je taká zavlečená burina - vyrastie aj vysoká a tá keď sa jej dotkneš - ona má nejaký jed, ktorý urobí na koži pľuzgieriky ako keby pálil, ktoré sa ťažko hoja - potom išla doktorke, povedala jej, že asi je to od toho boľševníka a doktorka jej dala hormonálnu masť - tuším Triamcinolon a potom sa jej to pomaly vyliečilo.
jani73
07.08.07,13:59
Už to mám druhý raz a som si na 101 % istá, pretože som po žiadnej burine nechodila, len som sa stále zaháňala čo po mne mravčekovia liezli a večer som sa už drhla. Prvý krát som tiež nevedela od čoho to mám, v tom čase som chodila na rehabilitáciu - elektrinu, vlani som si zvrtla nohu a spravila si výron aj tak to stále pobolieva. Kožný mi dal antibiotiká - ZODAK a masť belogent. ten sa však môže vraj používať max 2 týždne. To mi povedali v lekárni. Aj sám doktor mi prisvedčil že to môže byť od mravcov ( celý čierny asi 0,5 cm dlhý len zadoček sýto červený - a štípúúúú potvory). Našťastie to mám len po členky. Mala som to teraz po lýtka.