gajduso
06.08.07,16:17
Dobry den
potreboval by som poradit . Potrebujem vytlacit cisla na obedove listky ktore su vytlacene na A3 a na jednej ich je 40ks. liskov bude 650 000 ks. Existuje nejaky program ktory by mi v tom pomohol? nechce sa mi to vsetko vyplnovat:eek:. cislovanie by malo byt
000001
000002
000003
.
.
.
.
650000
potrebujem nejaky progrem v ktorom si pozalamujem kde samaju cisla nachadzat ,potom by to mal ten program nejako vyplnit -prepocitat a potom by som to dal tlacit.
Pocul som ze PrintShop Mail (http://www.atlassoftware.com/Products/PrintShopMail/Index.aspx) by to mal zvladnut ale neviem ako:mee:
prosim poradte
Chobot
06.08.07,14:37
Dobry den
potreboval by som poradit . Potrebujem vytlacit cisla na obedove listky ktore su vytlacene na A3 a na jednej ich je 40ks. liskov bude 650 000 ks. Existuje nejaky program ktory by mi v tom pomohol? nechce sa mi to vsetko vyplnovat:eek:. cislovanie by malo byt
000001
000002
000003
.
.
.
.
650000
potrebujem nejaky progrem v ktorom si pozalamujem kde samaju cisla nachadzat ,potom by to mal ten program nejako vyplnit -prepocitat a potom by som to dal tlacit.
Pocul som ze PrintShop Mail (http://www.atlassoftware.com/Products/PrintShopMail/Index.aspx) by to mal zvladnut ale neviem ako:mee:
prosim poradte

A na tom lístku by malo byť len to číslo, alebo aj iný text?

Dalo by sa to spraviť tak, že v exceli si urobíš v riadkoch poradie čísiel a vo Worde spravíš cez menu hromadnej korešpondencie hárok s menovskami s uvedením poradových čísiel. Len neviem, či to nebudeš musieť robiť na viac krát, lebo neviem, koľko riadkov maximálne má excel. Teiž bude trochu problém s A3, dúfam, že ti tlačiareň podporuje tlač na A3.

Vzorové súbory - zoznam v Exceli a hromadnú korešpondenciu vo Worde som pripojil. Skopíruj si to do rovnakého adresára.
gajduso
06.08.07,15:16
presne tak len s cislami lebo text listku je vytlaceny ja tam dotlacim len tie cisla a ako si to urobil? tlaciaren mam do a3 a na jednej a3 bude 40 listkov
gajduso
06.08.07,17:50
prosim ta ako si to v tom worde spravil? v excely som to pochopil ale neviem to dat do wordu. budes taky dobry a napises postup, kazdy krok
prosim

dakujem
Chobot
07.08.07,09:15
prosim ta ako si to v tom worde spravil? v excely som to pochopil ale neviem to dat do wordu. budes taky dobry a napises postup, kazdy krok
prosim

dakujem

No skúšal som to krok po kroku, ale u mňa je problém nadefinovať tie štítky na A3. Ak by si mohol rozdeliť ten hárok na 2xA4, tak tuje postup:

Nový dokumet
Tools > Letters and Mailings > Mail merge

Vpravo sa ti otvorí osobitný panel, v ktorom pracuješ ďalej:

Tam si vyberieš Labels

Klikneš dole - Next: Starting document..

Klikneš na Label options... > otvorí sa nové dialógové okno. Tu som nevedel nastaviť štítky na formát A3, stále mi to dovoľovalo len na A4.

V tomto okne si musíš nadefinovať rozmery tých lístkov a počet na strane.

Potom zase klikneš dole Next: Select recipients... > Browse

Zase sa otvorí nové dialógové okno, kde si nájdeš ten excelovský súbor. Dokument musí byť uložený.

Otvorí sa dilaógové okno Select table > vyberieš Sheet1.

V tomto okne je dole checkbox - First row fo data contains column header.

V tom exceli je dobré mať v prvom riadku nejaký popis, napr. Poradové číslo a potom pod tým čísla za sebou. Ak to máš tak, tak ten checkbox zaškrtni, ak máš len čísla, tak ho odšktrtni. > OK
Nové dial. okno - Mail Merge recipients > Select All > OK

Zase dole Next: Arrange your Labels

vyber More Items - otvorí sa zase okno, kde vyberieš príslušný stĺpec, v ktorom máš čísla lístkov > Insert > Close. Číslo umiestniš na štítok do správnej pozície.

Klikneš na Update all Labels, číslo sa nedefinuje na všetky lístky.

Dole Next: Preview your Labels

V tomto kroku môžeš buď dokument - šablónu uložiť alebo pokračovať buď na tlač alebo na prezretie všetkých strán.

Všetky kroky sa popísať nedajú, lebo závisia od viacerých faktorov. Ale pokiaľ si trochu znalý Wordu, tak už si poradíš. Ak ti ale v tom kroku, kde definuješ veľkosť a počet stítkov na stranu neponúkne možnosť A3, tak jediným možným riešením bude rozdeliť ten hárok A3 na dva A4 a potom tlačiť na A4.
gajduso
09.08.07,17:17
Dakujem funguje a da sa to nastavit presne ako potrebujem , len to chce sa trosku pohrat s tym
Chobot
10.08.07,06:38
Dakujem funguje a da sa to nastavit presne ako potrebujem , len to chce sa trosku pohrat s tym

A išlo ti nastaviť veľkosť strany na A3? Aj pri definovaní veľkosti a počtu štítkov?

To nastavenie hárkov na strane je fakt piplačka. Ale v predchádzajúcej práci sme tlačili adresy na také samolepky (niekoľkokrát do roka cca 500 adries) a raz keď sa to nastavilo, tak tú šablónu nebol problém hocikedy použiť.