sjuzn
06.08.07,18:55
Konatel s.r.o. - nie je zamestnancom vo firme, ma narok na stravne listky /str.poukazky/? Dakujem za pomoc
Anja111
06.08.07,17:17
Konatel s.r.o. - nie je zamestnancom vo firme, ma narok na stravne listky /str.poukazky/? Dakujem za pomoc
Áno, má. Ako konateľ je považovaný za zamestnanca...
korduľa
31.08.07,13:47
chcela by som sa spytat, ked je niekto zamestnanec a plati si zdravotnu aj socialku a vdruhej firme je konatel, nema zmluvu o vykone konatela a nebera odmenu. ale v pripade, ze by chcel mat mandatnu zmluvu o vykone konatela, mohol by poberat stravne listky aj v tej druhej firme ako konatel a zaujimalo by ma, ci by musel byt prihlaseny este raz v socialke, co sa tyka DU to mi je jasne, ze by platil dan z odmenu, ale treba este raz platit ZP?? dakujem pekne
Anja111
31.08.07,14:12
chcela by som sa spytat, ked je niekto zamestnanec a plati si zdravotnu aj socialku a vdruhej firme je konatel, nema zmluvu o vykone konatela a nebera odmenu. ale v pripade, ze by chcel mat mandatnu zmluvu o vykone konatela, mohol by poberat stravne listky aj v tej druhej firme ako konatel a zaujimalo by ma, ci by musel byt prihlaseny este raz v socialke, co sa tyka DU to mi je jasne, ze by platil dan z odmenu, ale treba este raz platit ZP?? dakujem pekne
Konateľ, poberajúci odmenu na základe mandátnej zmluvy, sa neprihlasuje do SP. Do ZP ho treba prihlásiť. Z vyplatenej odmeny odvedie konateľ 4 % a firma 10% do ZP. Podľa môjho názoru, sa však práca zamestnanca nemôže prekrývať z výkonom funkcie... Z toho vyplýva, že ani stravné by nemalo byť poskytované duplicitne. Ako konateľ by mal nárok na stravné lístky iba vtedy, keď odpracuje viac ako 4 hodiny za deň...
Snáď sa k tomu ešte niekto vyjadrí...
vieroslava
31.08.07,15:02
Platí to aj pre konateľa, ktorý nepoberá žiadnu odmenu za výkon konateľa? Normálne pracuje vo firme, ale má aj iné aktivity, z ktorých profituje a preto nepotrebuje mať výplatu vo firme, kde je konateľ, ale stravné si nikde inde neuplatňuje, má nárok na stravné lístky?