lavi
06.08.07,19:50
Môžete mi poradiť, aký prostriedok je najlepší na čistenie sedačky z Eko kože? Ďakujem:-)
Aljok
06.08.07,18:03
Najlepšie Ti poradia nábytkári, ale čo viem, tak sa používa spray, ktorým sa čistia palubné dosky áut. Ale nemám to odskúšané. Možno poradia iní.
sjuzn
06.08.07,18:07
Konecne ma napadlo, ako sa ten prostriedok vola. Je to "Kokpitspray" (neviem ako sa presne pise). Odporucam ho, ale nic v zlom eko-koza nie je moc dobry vyber potahovej latky, mozno ste spokojni, ale robila som v nabytkarstve a tam sme mali reklamaciu na reklamacii.
tinaM
06.08.07,18:17
mimotemy Sjuzn, ak si robila v tom nábytku, tak si dovolím opýtať sa , aká je v súčasnosti najlepšia poťahová látka na sedačku. /Ak máš prehľad/.

Potrebujem kúpiť novú sedačku a tie látky, ktoré som videla, sú také nepríjemné - umelé a tenké. Chcela by som voľačo také aké boli kedysi napr. na HARFE /ak Ti to volľačo hovorí./
lavi
06.08.07,18:28
Vdaka za ten prostriedok aj za nazor :-) Priatel kupoval sedacku uz pred 3 rokmi, vtedy sme sa este nepoznali, inak by som najskor tiez urobila maly prieskum, co je najlepsie. Predpokladame, ze este 2 roky vydrzi a potom kupime novu sedacku. Dovtedy nech ako tak vyzera. Nastastie je tmavomodra, takze posobi celkom zachovalo:D
Aljok
06.08.07,18:38
mimotemy Sjuzn, ak si robila v tom nábytku, tak si dovolím opýtať sa , aká je v súčasnosti najlepšia poťahová látka na sedačku. /Ak máš prehľad/.

Potrebujem kúpiť novú sedačku a tie látky, ktoré som videla, sú také nepríjemné - umelé a tenké. Chcela by som voľačo také aké boli kedysi napr. na HARFE /ak Ti to volľačo hovorí./
Presne viem o čom hovoríš. Tiež sme mali HARFU a poviem Ti bol pre mňa obrovský problém kúpiť po nej sedačku. Ak chceš jednofarebnú sú na trhu látky(majú viac názvov asi podľa výrobcu), ktoré majú byť odolné voči poškodeniu a sú umývateľné. Vyzerajú podobne ako na HARFE. Niektorí nábytkári ich volajú brúsená eko koža. Ale vysvetlím rozdiel :
EKO KOŽA = polyuretánový nástrek na bavlne (bavlna pracuje, preto to praská)
Táto tzv. brúsená eko koža = polyuretánový nástrek na syntetike s pridaním teflónu. Tú látku jednoducho ťahom neroztrhneš.
Ale aj tak sa radšej poraď s odborníkmi.
tinaM
06.08.07,18:45
Presne viem o čom hovoríš. Tiež sme mali HARFU a poviem Ti bol pre mňa obrovský problém kúpiť po nej sedačku. Ak chceš jednofarebnú sú na trhu látky(majú viac názvov asi podľa výrobcu), ktoré majú byť odolné voči poškodeniu a sú umývateľné. Vyzerajú podobne ako na HARFE. Niektorí nábytkári ich volajú brúsená eko koža. Ale vysvetlím rozdiel :
EKO KOŽA = polyuretánový nástrek na bavlne (bavlna pracuje, preto to praská)
Táto tzv. brúsená eko koža = polyuretánový nástrek na syntetike s pridaním teflónu. Tú látku jednoducho ťahom neroztrhneš.
Ale aj tak sa radšej poraď s odborníkmi.
Aljok, srdečná vďaka.
EKO-KOŽU v žiadnom prípade nechcem.
Potrebujem sedačku do obývačky a nie do kancelárie:) .
Videla som aj tú brúsenú eko kožu a tá je pekná.
Aljok
06.08.07,18:49
Videla som aj tú brúsenú eko kožu a tá je pekná.

Asi si zistila z môjho príspevku, že som účtovala nábytkárske firmy.:) Tú brúsenú eko kožu by som si bola kúpila aj ja, ale máme mačičku a tie jej chĺpky by sa na nej (jednofarebnej) kráááásne vynímali:D, tak som musela hľadať iné riešenie:mee:.
tinaM
06.08.07,18:56
Asi si zistila z môjho príspevku, že som účtovala nábytkárske firmy.:) Tú brúsenú eko kožu by som si bola kúpila aj ja, ale máme mačičku a tie jej chĺpky by sa na nej (jednofarebnej) kráááásne vynímali:D, tak som musela hľadať iné riešenie:mee:.
Máš pravdu, zistila som, aká si vzdelaná:D .
Takéto vysvetlenie nepodáva ani pani v nábytku.:)
Ja mám troch chlapov a to musím tiež uvažovať, aby ten poťah voľačo vydržal.:confused:
Poznáš, chlap a gauč - nerozluční.:D :D :D
Aljok
07.08.07,06:41
.
Poznáš, chlap a gauč - nerozluční.:D :D :D
Svätá pravda. Preto sme si kúpili veľkú rohovú sedačku aby som sa tam dostala aj ja.:D:D:D
LubicaN
07.08.07,07:54
Svätá pravda. Preto sme si kúpili veľkú rohovú sedačku aby som sa tam dostala aj ja.:D:D:D

:D:D:D no a my máme preistotu sedačku v tvare U - sú tam dva rohy čo je veeeeľmi praktické, obaja môžeme mať vystreté nohy a nemusia byť vyložené na stolíku...no a deťúrence si ľahnú každá do lona jednému z rodičov...a navzájom sa okopávajú... rodinná idylka :D:D:D
sjuzn
08.08.07,17:08
Tinka, ja by som odporucila latku s teflonovou upravou. Jej jedinou nevyhodou je pisaci efekt na povrchu, ale vlas sa rychlo vyrovna. Vyhod je viac, no ta najvacsia, da sa umyvat. Na bielej latke sme naliali cervene vino, nezostal ani fliacik, keby som to nevidela, asi tomu neuverim, tak preto som zatazena na tento "teflon".
Braňo
08.08.07,17:27
Ja to ošetrujem takým bielym mliečkom s obsahom včelieho vosku. Neviem ako sa to volá, ale je to určené na ošetrovanie kože.
tinaM
08.08.07,18:33
Tinka, ja by som odporucila latku s teflonovou upravou. Jej jedinou nevyhodou je pisaci efekt na povrchu, ale vlas sa rychlo vyrovna. Vyhod je viac, no ta najvacsia, da sa umyvat. Na bielej latke sme naliali cervene vino, nezostal ani fliacik, keby som to nevidela, asi tomu neuverim, tak preto som zatazena na tento "teflon".
Sjuzn, ďakujem. V tejto téme oceniť nemôžem:rolleyes: .
bepo
08.08.07,19:55
Eko koža je asi nový názov pre koženku za socíka, treba si kúpiť normálnu kožu alebo látku.
LubicaN
10.08.07,15:27
Ja to ošetrujem takým bielym mliečkom s obsahom včelieho vosku. Neviem ako sa to volá, ale je to určené na ošetrovanie kože.

:eek: môj chlap ani nevie, že sedačku treba čistiť a ošetrovať...
:eek: Braňo, chráň sám seba - si ohrozený druh... :D
bylinka
14.08.07,17:58
vsetky prispevky fajn.. takze poradaci, ziadna ekokoza, lebo o chvilu vyzera hrozne a my mame doma dva gauce.. aby nebol vo vyhode iba jeden...zdravim