vilob
06.08.07,21:52
prosím vás, mám v rukách výpisy z úverového účtu a netuším čo s tým. musím ho podrobne položku po položke rozúčtovať? asi blbá otázka ja viem, ale toto som naozaj ešte neúčtovala..:(
Zoltán Kovács
06.08.07,19:54
prosím vás, mám v rukách výpisy z úverového účtu a netuším čo s tým. musím ho podrobne položku po položke rozúčtovať? asi blbá otázka ja viem, ale toto som naozaj ešte neúčtovala..:(

V knihe záväzkov by si mal mať zaevidovaný úver. Ak na výpise máš splátku istiny, tak urobíš úhradu v knihe záväzkov, v peň.denníku to bude výdaj neovplyvňujúci základ dane. Úrok z úveru je VOZD, poplatky taktiež............
ondrejvla
06.08.07,20:05
V knihe záväzkov by si mal mať zaevidovaný úver. Ak na výpise máš splátku istiny, tak urobíš úhradu v knihe záväzkov, v peň.denníku to bude výdaj neovplyvňujúci základ dane. Úrok z úveru je VOZD, poplatky taktiež............

Súhlasím a dodávam - položku po položke, lebo inak ti nebude súhlasiť zostatok, prípadne prevody. A koniec - koncov je to prehľadnejšie.
lenkak
06.08.07,20:07
a ešte záleží aký typ úver. účtu máš, kde Ti strhávajú poplatky, či úhrady...
vilob
07.08.07,18:57
z úverového účtu mi strhávajú len poplatky. splátka úveru, aj úroky z úveru odchádzajú z klasického podnikateľského účtu. no, idem s tým skúsiť niečo spraviť.. ak by som si náhodou ešte nevedela rady, ozvem sa. zatiaľ ďakujem krásne:)
Gong
29.05.08,09:38
Ahoj my sme taktiež žiadali o podnikateľský úver, scvhálili nám to, takže tento týždeň prišli peniaze na podnikateľský účet, poplatok za spracovanie 10000Sk
Príjem penazí zaúčtujem ako PNZD, poplatok za spracovanie ako VOZD, úver zaúčtujem v knihe záväzkov a jeho splácanie, tuším to vychádza 10000Sk/mesačne zaúčtujem ako VNZD. Správne? Neviem presne ako to budeme splácať, či nám dali nejaký splatkový kalendár, momentálne som PN a kolegyna mi to len volala domov, že čo s tým. Tak sa popredku informujem, lebo takéto niečo mám aj ja prvýkrát.
Ďakujem
Zoltán Kovács
29.05.08,09:41
Ahoj my sme taktiež žiadali o podnikateľský úver, scvhálili nám to, takže tento týždeň prišli peniaze na podnikateľský účet, poplatok za spracovanie 10000Sk
Príjem penazí zaúčtujem ako PNZD, poplatok za spracovanie ako VOZD, úver zaúčtujem v knihe záväzkov a jeho splácanie, tuším to vychádza 10000Sk/mesačne zaúčtujem ako VNZD. Správne? Neviem presne ako to budeme splácať, či nám dali nejaký splatkový kalendár, momentálne som PN a kolegyna mi to len volala domov, že čo s tým. Tak sa popredku informujem, lebo takéto niečo mám aj ja prvýkrát.
Ďakujem

Treba sa pozrieť či v mesačnej splátke máš alebo nemáš úrok. Ak áno, potom treba splátku rozúčtovať ako splátku istiny (VNZD) a splátku úroku (VOZD).
toria
24.11.08,09:51
Toto som nikdy v JU nerobila:
máme schváleny podnikateľský splátkový úver na dva roky. Dostali sme výpis z banky kde máme 1.)op. vyrúbenie odplaty, 2.) čerpanie úveru - ten sa previedol na druhý podnikateľský účet automaticky, 3.) zaplatenie odplaty úveru z toho druhého podnikateľského úveru.

Prosím vysvetlite mi ako to účtovať, ĎAKUJEM KRÁSNE