dada909
14.02.05,15:03
Prosím o radu ako fakturovať DPHčku na právne služby poskytnuté na Slovensku :

a/ pre taliansku právnickú osobu - platiteľa DPH
b/ pre taliansku fyzickú osobu, nepodnikateľa

ďakujem
dada909
rene
14.02.05,14:29
Ja by som postupovala takto :
a/ podľa paragrafu 15 bod 7-8 / bez DPH-taliani si samozdania/
b/ s našou DPH 19%

Ale radšej skúste aj ostatní ...
alica
14.02.05,14:39
a)pre taliansku právnickú osobu - platiteľa DPH - vystavíme faktúru bez DPH - miestom dodania služby je členský štát EÚ, prijímateľ by sa mal sám dodaniť - treba uviesť na faktúre odkaz na na par. 15, ods. 8, a overiť IČ DPH na stránkach DR SR,
b) pri vystavení faktúy pre nepodnikateľa je treba vystaviť faktúru s DPH - pre nepodnikateľov sa posudzuje dodanie služby podľa všeob. pravidla - teda par. 15 ods. 1 + treba zistiť čo hovorí zákon o DPH v Taliansku /pre istotu
dada909
15.02.05,07:31
Vďaka za radu,pomohli ste mi, ale talianskou DPHckou sa uz asi zaoberat nebudem... to je nad moje sily.
jarkra
08.12.05,10:35
Ahojte,

máte niekto praktické skúsenosti s fakturáciou služieb (mne ide konkrétne o služby podľa § 15 ods. 8 - reklamné služby) do Talianska platcovi DPH. Viem, že miesto dodania je v Taliansku, ale potrebujem vedieť, či nám podľa zákonov o DPH v Taliansku nevyplýva povinnosť registrácie sa ako platiteľ v Taliansku alebo si to taliani jednoducho samozdania a ja nemusím nič? :confused:
Mickya
08.12.05,10:57
Mám skúsenosti s § 15 ods. 7,8. Nie konkrétne s Talianskom, ale s inými štátmi. Keďže zákony tohto charakteru sú rovnaké v EÚ, Taliani si to samozdania, Vy sa nemusíte nikde prihlasovať.