Richard
07.08.07,09:57
V spolupráci s portálom našeplaty.sk sme Vám pripravili prieskum platov, do ktorého sa môžete zapojiť aj Vy na Porade na adrese

http://www.porada.sk/view.php?pg=naseplaty

Ide o anonymný anketový systém, do ktorého sa môžu prihlásiť tak registrovaní(prihlásení) ako aj neregistrovaní(neprihlásení) návštevníci Porady.
Ak sa zapojíte do prieskumu, získate prehľad o platových reláciách v rámci Vašej pozície. Prieskum je robený celoslovensky a pozície sú vyhodnocované aj na základe lokality.

Vrelo odporúčam zistiť si a porovnať koľko zarábate. Je to pomôcka nielen pre zamestnancov, ale aj pre zamestnávateľov.
Je dobré poznať svoju cenu :) (niekto je príliš skromný, niekto má prehnané očakávania.)

P.S. Pri zadávaní údajov sa nepožadujú žiadne osobné údaje, takže môžete byť bez obáv :)
VERONIKA6
07.08.07,08:11
Zapojila som sa do prieskumu, no nevedela som sa presne zaradiť. Robím sekretárku dvom konateľom, personálnu pracovníčku a mzdárku. Zaradila som sa ako mzdárka.
Gabi03
07.08.07,08:29
Mám jednu otázku a jednu pripomienku.
Otázka: z akého dôvodu je možné, že hlavný účtovníci majú vyšší plat ako ekonómovia? Vaše názory...
Pripomienka: v ankete medzi materiálne výhody sú zaradené stravné lístky. Myslím, že to nie je relevantný údaj, nakoľko je povinnosťou poskytovať jedlo ZCom. Jedine ak by tam bolo doplnené, že nad rámec stanovený zákonom. :rolleyes:
Richard
07.08.07,09:16
správna pripomienka

1. stravné lístky (asi je to myslené ako celá hodnota str. lístka ... odporučím tam doplniť takýto údaj)
2. hlavný účtovníci sú predsa dobre platení a sú vo veľkých firmách, ktoré ich lepšie platia; ekonómovia sú v malých firmách, nie sú to manažéri veľkých podnikov (aspoň takto si to ja vysvetlujem) :)
ZEvina
07.08.07,10:11
Ja som sa tiež nevedela zaradiť, lebo robím ekonómku, mzdárku, sekretárku, účtovníčku, fakturantku, konateľku (neplatenú), vybavujem prepravy na Colnom úrade, (SPD, kontrolné známky) ...... a v tej kolonke kontaktujte nás... mi to po kliknutí nefunguje. Hodilo ma na stránku tabuľka naše platy.
Kde by som sa mala zaradiť?
mimaemma
07.08.07,18:41
Zaradila by som sa na najvyssiu poziciu zo vsetkych spominanych..vsetky funkcie sa zratat nedaju dokopy, nepracujeme predsa 5*pracovny cas, nie?;)
Melnick
07.08.07,19:11
ja som nevedela vyplniť počet zamestnancov...najmenej bolo do 10 a ja som len sama samučka a robím za desiatich, tak ??? :D dala som do 10... :---

A niekedy aj za jedenástich.:D :D :D :D
betka
07.08.07,19:43
Dobré tabuľky.
Nebudem vystrkovať rošky, budem tichúúúčko..., aby mi nezobrali:D
ZEvina
08.08.07,06:01
Zaradila by som sa na najvyssiu poziciu zo vsetkych spominanych..vsetky funkcie sa zratat nedaju dokopy, nepracujeme predsa 5*pracovny cas, nie?;)

To by som sa rada zaradila podľa najvyššej pozície z mojich vykonávaných funkcií, ale asi sa budem musieť zaradiť podľa platu:mad: :mad:
katkaj
08.08.07,06:16
Dobré tabuľky.
Nebudem vystrkovať rošky, budem tichúúúčko..., aby mi nezobrali:D

ja asi tiež prestanem frflať :D
endrju
08.08.07,06:50
Tabuľky-netabuľky: Frflem furt :D Je to asi "diagnóza" :rolleyes:
malalulu
08.08.07,06:59
ja asi tiež prestanem frflať :D
ja by som asi mala začať (myslím frfľať)
Jara
08.08.07,07:04
Mám sa usmievať alebo zúriť? 67% zarobí viac ako ja... :mad: :D . No čo narobím, východ je východ a aj keď mám vo firme tretí najlepší plat, je to na ho... No a to robím 2 firmy a brala som to len ako jednu, nakoľko platí ma len jedna... :cool: No majiteľ je jeden ...:---
Jaroslávka
08.08.07,11:07
Tak ja som na samom chvoste s nojím platom,v našej hladovej doline ako je Detva to ani ináč nebude. Ak by som spočítala koľko hodín robím, aj doma každú nedeľu, tak nemám ani minimálnu mzdu.Môžem byť rada, že mám prácu,
tak držím hubu a krok.
Jaroslávka
:D:D:D
gabco
08.08.07,17:52
Mám sa usmievať alebo zúriť? 67% zarobí viac ako ja... :mad: :D . No čo narobím, východ je východ a aj keď mám vo firme tretí najlepší plat, je to na ho... No a to robím 2 firmy a brala som to len ako jednu, nakoľko platí ma len jedna... :cool: No majiteľ je jeden ...:---


Ja nie som ani na východe a 74% zarobí viac ako ja, ale som šťastná, že po 4 rokoch doma pri deťoch mi aspoň niekto dal šancu pracovať, pretože nikoho nezaujímala moja 10 ročná prax ale videli problém, že mám malé deti. Som rada, že mi dali šancu a dokonca nie je problém aj keby deti ochoreli a nemal ich kto opatrovať stačí zavolať a súrne veci vybavia moji vedúci :D .
Marianna01
11.08.07,14:41
Ja som sa tiež nevedela zaradiť, lebo robím ekonómku, mzdárku, sekretárku, účtovníčku, fakturantku, konateľku (neplatenú), vybavujem prepravy na Colnom úrade, (SPD, kontrolné známky) ...... a v tej kolonke kontaktujte nás... mi to po kliknutí nefunguje. Hodilo ma na stránku tabuľka naše platy.
Kde by som sa mala zaradiť?

Treba navrhnúť pridanie kolonky dievča pre všetko
Eulalia
12.08.07,05:26
Treba navrhnúť pridanie kolonky dievča pre všetko
Takých je nás tu strašne veľa:D :D :D
Zoltán Kovács
12.08.07,08:10
Treba navrhnúť pridanie kolonky dievča pre všetko

A čo keď to dievča je chlap????? :D
Danila
12.08.07,08:32
A čo keď to dievča je chlap????? :DTak je to svetový unikát.....:D
Zoltán Kovács
12.08.07,08:37
Tak je to svetový unikát.....:D

V začiatkoch svojej profesie som presne to robil.
Eulalia
12.08.07,11:33
A čo keď to dievča je chlap????? :D

Žeby to bol chlap do koča aj do voza?:D

P.S. Keby takí chlapi boli, ženy by sa asi o nich pobili:D :---
Zoltán Kovács
12.08.07,16:27
Žeby to bol chlap do koča aj do voza?:D

P.S. Keby takí chlapi boli, ženy by sa asi o nich pobili:D :---

Určite takí existujú, len treba hľadať, a nenechať sa oslepiť vyglancovaným autom, značkovým oblekom a tučnou peňaženkou.
Marianna01
13.08.07,20:34
Určite takí existujú, len treba hľadať, a nenechať sa oslepiť vyglancovaným autom, značkovým oblekom a tučnou peňaženkou.

mimotemymimotemymimotemy budem úplne mimo pôvodnej témy - ale uznaj, keď bude mať dotyčný nie chlapec pre všetko tak tučnú peňaženku, už snáď bude môcť zaplatiť nejakú tú slečnu pre všetko, no nie? :---
SAIVI
05.09.07,09:02
.....no tabulku som si s "potesením" pozrela ...ale už sme si tu u nás v práci nejak zvykli že nemáme šancu na vyšší plat... ja osobne učtujem mix 10tich firiem s priemernym hrubým platom do 15tis. : (
Johanka
05.09.07,09:07
.... čo tak "voľná noha" ?
SAIVI
05.09.07,12:29
"volna noha" ...casto objavujúca sa tema v mojej mysli, ...ale nemam na to odvahu,potrebujem isty prijem kedze zijem sama so synom... asi nemám na to dosť sebavedomia... keby som mala, tak tu už dávno nie som... : )
cactus
06.09.07,06:43
Saivi, ale môžeš začať aj popri zamestnaní, veľa ľudí tak začínalo, a keď už mali dosť firiem, tak sa osamostatnili. To zvládneš. Začneš s 3-4 firmami a uvidíš, že to pôjde, aj syna zvládneš. Len sa treba odhodlať!?http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Leila2006
06.09.07,07:10
Saivi, ale môžeš začať aj popri zamestnaní, veľa ľudí tak začínalo, a keď už mali dosť firiem, tak sa osamostatnili. To zvládneš. Začneš s 3-4 firmami a uvidíš, že to pôjde, aj syna zvládneš. Len sa treba odhodlať!?http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif

Ak je syn ešte malý školák, nemá podľa mňa sama popri zamestnaní šancu. Predsa len, deň má len 24 hodín...
Ak je to už veľký chalanisko, čo nevyžaduje toľko matkinej pozornosti a starostlivosti, tak by sa dalo uvažovať...
GABAZ
06.09.07,07:15
Nezabudnite však na to, že zamestnanec potrebuje súhlas zamestnávateľa, ak chce podnikať v oblasti, v ktorej podniká zamestnávateľ. Alebo bola nejaká zmena?

Inak - tiež si myslím, že podnikanie popri zamestnaní je dobrá cesta na osamostatnenie.
IvetaH
07.09.07,06:16
Podnikanie popri zamestnaní je skvelá vec, ale zvlášť pri učte si to vyžaduje veľkú dávku tolerancie celej famílie. Zvlášť I.Q v roku a potom niekedy sa to nahrnie i v práci i doma i v podnikaní, takže celé je to nielen o schopnostiach ale aj o šťastí, o zdraví, nielen svojom a o tolerancii. Viete sedieť na troch stoličkách kvalitne a na úrovni je ťažké. A 3-4 firmy síce nie je moc, ale ani z toho nezbohatneš. Jediné čo ma teší, je že to zvládnem ak by som náhodou prišla o zamestnanie.
To je moja skúsenosť.
Prajem pekný deň
jamNicka
11.09.07,13:35
ja som sa tiež chcela zapojiť do prieskumu, no moja pracovná pozícia vôbec nie je na zozname a keď som sa nezaradila, ďalej sa mi nedalo vyplniť. Pracujem v školstve ako asistentka učiteľa a neviem z akého dôvodu sme zaradení do 7 pl. triedy, keď sa vyžaduje stredoškolské vzdelanie pedagogického smeru, keby som už pracovala v MŠ alebo v ŠKD, zaradená som do 8, kde je tu logika
Indeed
03.04.13,14:09
Prešiel som celú tému a nenašiel som jeden KONKRÉTNY údaj ....

PREČO ???
Tweety
03.04.13,14:20
To by teda chcelo nejakú zmenu.:---
Tweety
03.04.13,14:31
Pracovnú, nepracovnú, máš na výber.:---
Indeed
07.04.13,08:47
To by teda chcelo nejakú zmenu.:---

Samozrejme , pridávam svoje konkrétne udaje:

Za rok 2012 bol moj hrubý príjem cca 14 000 €, zaplatil som ccca 700 eur DPFO, moj mesačný ČISTÝ prijem
podľa metodiky bánk na zisťovanie bonity klienta bol cca 290 €.

V skutočnosti si žijem v pohode a na svoj príjem sa nesťažujem.
buchač
07.04.13,09:08
Prešiel som celú tému a nenašiel som jeden KONKRÉTNY údaj ....
PREČO ???
....hehehe...

Odpoviem Ti aj inak ...že na rovinu ???
Nedozvieš sa , chlope , konkrétnych čísel účtovníckych príjmov ....ej veru nie ....
Na riť by si padol , teda ako nesedíš ....


Samozrejme , pridávam svoje konkrétne udaje:

Za rok 2012 bol moj hrubý príjem cca 14 000 €, zaplatil som ccca 700 eur DPFO, moj mesačný ČISTÝ prijem
podľa metodiky bánk na zisťovanie bonity klienta bol cca 290 €.

V skutočnosti si žijem v pohode a na svoj príjem sa nesťažujem.

„Čooooo?“ skríkol INDY na účto ..
“Čoooo?“ účto trikrát zvolali...
„Či sa ti , INDY , dobre nedarí?
Indeed
07.04.13,09:13
netušil som , buchaču, že máš basnické ČREVO, tuším Ti ho CELÉ nevyoperovali...
buchač
07.04.13,09:31
Parafráza od Mária Rázusová-Martáková , Ranená breza ...nepoznáš ???