duficek
07.08.07,10:03
SZCO kupuje do firmy motocykel, kupi sa k nemu par doplnkov od inych vyrobcov, vsetky doplnky stoja samostatne pod 30 000 Sk, mozte mi poradit ktore z nich navysuju OC a ktore budu VOZD?
- zimne pneumatiky
- alarm s pagerom
- retaz so zamkom
- nahradny plexistit, povodny bude vymeneny na zimu (poskytuje vacsiu ochranu pred nepriaznov pocasia), v teplejsom pocasi sa vrati naspat povodny
- odnimatelny kufor
- plachta na zakrytie motocykla pri parkovani
- specialna plachta na prekrytie jazdcovych noh a trupu pocas jazdy (ochrana jazdca pred pocasim v chladnych mesiacoch), pripina sa popruhmi na kapotaz motorky a volnym koncom sa jazdec prekryje

vdaka
vikinka
07.08.07,08:38
Podľa môjho názoru všetko ako VOZD,pretože ani jedna z vymenovaných možností nemá za následok zmenu jeho účelu použitia,jeho výkonnosti alebo tech parametrov.Ale na druhe strane sa to dá považovať za modernizáciu majetku,nakoľko tieto veci tvoria neodeliteľnú súčasť a sú určené na spoločné použitie,takže tvoria jeden celok.Tým myslím tú plachtu,plexistit,kufor,ostatné ako VOZD.
betka
07.08.07,09:06
SZCO kupuje do firmy motocykel, kupi sa k nemu par doplnkov od inych vyrobcov, vsetky doplnky stoja samostatne pod 30 000 Sk, mozte mi poradit ktore z nich navysuju OC a ktore budu VOZD?
- zimne pneumatiky - VOZD,
- alarm s pagerom - ešte nemáte zaradený motocykel do používania a kupujete to všetko naraz, alarm mi zvýši VC pre odpisy, ak by som ho dala nainštalovať až vtedy, keď budem mať motorku zaradenú do používania a rozhodnem sa dať o dva dni nainštalovať alarm a bude do ceny 30 tis., potom by som dala VOZD. Teraz vo vašom prípade nie.
- retaz so zamkom - vOZD
- nahradny plexistit, povodny bude vymeneny na zimu (poskytuje vacsiu ochranu pred nepriaznov pocasia), v teplejsom pocasi sa vrati naspat povodny-VOZD (je to ten istý prípad ako pneumatiky na aute, - prev. zežia)
- odnimatelny kufor - tu to môže byť i VOZD i VC, závisí od obhajoby, ale keď je odnímateľný, môže byť VOZD.
- plachta na zakrytie motocykla pri parkovani- VOZD
- specialna plachta na prekrytie jazdcovych noh a trupu pocas jazdy (ochrana jazdca pred pocasim v chladnych mesiacoch), pripina sa popruhmi na kapotaz motorky a volnym koncom sa jazdec prekryje VOZD- ochranné oblečenie

vdaka

Majetok a jeho tZ DO čASU JEHO ZARADENIA DO POUžíVANIA vrátane nákladov súvisiacich s obstaraním, sú súčasťou Oc majetku.
duficek
07.08.07,09:18
dakujem vam, dufam ze mi nikto dalsi nezamota hlavu :)