Janka 24
07.08.07,09:13
Prajem príjemný deň. Chcem sa opýtať či musím platit teda fakt odviesť zrážkovú daň každý mesiac alebo si to všetko prerátam v prehľade aj s bonusom štvrťročne. ďakujem
Zoltán Kovács
07.08.07,07:15
Prajem príjemný deň. Chcem sa opýtať či musím platit teda fakt odviesť zrážkovú daň každý mesiac alebo si to všetko prerátam v prehľade aj s bonusom štvrťročne. ďakujem

Daň zo závislej činnosti sa musí platiť, či ide o preddavky alebo o zrážkovú daň.
VERONIKA6
07.08.07,07:16
Prajem príjemný deň. Chcem sa opýtať či musím platit teda fakt odviesť zrážkovú daň každý mesiac alebo si to všetko prerátam v prehľade aj s bonusom štvrťročne. ďakujem
Vždy do 15. dňa v mesiaci.
Janka 24
07.08.07,07:19
myslite ze som urobila zle ked som ju 2 štvrťrok neplatila a vsetko som vyučtovala v prehlade?
Zoltán Kovács
07.08.07,07:21
myslite ze som urobila zle ked som ju 2 štvrťrok neplatila a vsetko som vyučtovala v prehlade?

Bohu žial áno. Daň nebola zaplatená včas a v správnej výške.
evina
07.08.07,07:24
Vždy do 15. dňa v mesiaci.
Upresním:
Platiteľ dane je povinný zrazenú daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac - teda napr. za júl do 15.8.2007
evina
07.08.07,07:26
myslite ze som urobila zle ked som ju 2 štvrťrok neplatila a vsetko som vyučtovala v prehlade?

Prehľadom sa daň nevyučtováva, ale podáva sa vlastne informácia o tom koľko sme mali odviesť, kedy a či sme odviedli.
Janka 24
07.08.07,08:23
Ahojte este raz. Teraz som telefonovala s jednou zienkou ,ktorá robí program "účtovníctvo" a tá mi zase povedala ze od 1.1.2007 sa nemusí zrážková daň platit mesacne ale ze sa moze aj vyučtovat v tom prehlade ako som to robila ja. Takze uz fakt neviem. Skusite mi odpovedat viacerí? za vsetky aj tak dakujem.
vikinka
07.08.07,08:25
Od 1.1.2007 sa neposiela oznámenie o zrážkovej dani ako to bolo do konca roku 2006,ale je súčasťou prehľadu,čo sa týka odvodu-zaplatenia,zostáva po starom.
evina
07.08.07,08:26
Ahojte este raz. Teraz som telefonovala s jednou zienkou ,ktorá robí program "účtovníctvo" a tá mi zase povedala ze od 1.1.2007 sa nemusí zrážková daň platit mesacne ale ze sa moze aj vyučtovat v tom prehlade ako som to robila ja. Takze uz fakt neviem. Skusite mi odpovedat viacerí? za vsetky aj tak dakujem.

Pozri si môj príspevok 6 - to je vlastne citácia zo zákona. Zrážková daň sa odvádza a v Prehľade sa len uvádza.
Presne povedané zrážková daň sa odvádzala vždy, len do 31.12.2006 sa jej zrazenie a odvedenie oznamovalo "Oznámením" a od 1.1.2007 sa jej zrazenie a odvedenie uvádza v Prehľade.
Opakujem znova Prehľad informuje o odvádzanej dani, ale nič nevyučtováva.
vikinka
07.08.07,08:27
Ešte doplním,možno bolo tým myslené,že sa môže započítať s daň.bonusom,v takom prípade sa neodvádza.
Janka 24
07.08.07,08:28
Dakujem asi jej brnknem, alebo budem cakat ci sa mi neozvu, kedze som to urobila po svojom. Potom dam vediet paaaaaaaaaa este raz dakujem
Janka 24
07.08.07,08:30
ved práve ja som to zapocitavala s tymi bonusmi takze uz fakt neviem.Proste som si odratala od bonusu zrazkovu dan a ziadala som o vratenie toho ostatku
vikinka
07.08.07,08:32
ved práve ja som to zapocitavala s tymi bonusmi takze uz fakt neviem.Proste som si odratala od bonusu zrazkovu dan a ziadala som o vratenie toho ostatku
Tak potom to máv poriadku,len v prehľade uvedieš sumu zrážk.dani a rozdielu.
Janka 24
07.08.07,08:44
Ej ha ale mi odľahlo dakujem
Zoltán Kovács
07.08.07,08:46
Ej ha ale mi odľahlo dakujem

mimotemyÁno odľahlo ti, ale až po 15 príspevkoch, lebo v zadaní témy si neupresnila, že zrážkovú daň započítavaš s DB, len si uviedla, že si nezaplatila zrážkovú daň. Preto treba presne zadať otázku.
Janka 24
07.08.07,08:52
Tak mi prepáčte
ajacik
14.09.07,07:37
Chcem sa len uistiť: ak ma dohodár podpísané u zamestnávateľa vyhlásenie, tak neplatí zrážkovú daň.
Pochopila som to správne?

veľmi pekne dakujem
Tweety
14.09.07,07:42
Áno, ak si uplatní OP, jeho daň z odmeny bude preddavková.( ak nejaká vyjde po odpočte 7968)
macula
14.09.07,07:43
Presne tak.
ajacik
14.09.07,07:58
ďakujem Vám dievčatá :) Vždy som spokojná,keď sa môžem uistiť.

Pekný deň Vám prajem
kacena
18.09.07,06:08
Vedel by mi niekto poradiť ? Ak zamestnanec nemá k pracovnej zmluve podpísané vyhlásenie , odpracoval v auguste len 5 dní a zarobil v hrubom 1238 sk , tak daň čo sa mu zrazí , je zrážková alebo preddavková ?
ďakujem pekne za dobrú radu.kacena
Jana Motyčková
18.09.07,06:21
Zrážková - príjem do 5000, ak nie je podpísané daňove vyhlásenia sa vždy zdaňuje zrážkovou daňou.
Robina
18.09.07,08:30
Ja by som Vás chcela poprosiť o radu: na dohodu o vykonaní práce je zamestnaná pani, ktorá poberá invalidný dôchodok. Nemá podpísané vyhlásenie. Mám v tom teraz zmätok. Má mať podpísané vyhlásenie? Alebo je to zrážková daň. Ja som to mala ako zrážkovú daň. Teraz neviem kam ju mám zaradiť, lebo ona totiž má dohodu na jeden rok - keď je potrebné zaskočiť, že predavač potrebuje ísť pre tovar a pod. Ďakujem
macula
18.09.07,08:37
Ja by som Vás chcela poprosiť o radu: na dohodu o vykonaní práce je zamestnaná pani, ktorá poberá invalidný dôchodok. Nemá podpísané vyhlásenie. Mám v tom teraz zmätok. Má mať podpísané vyhlásenie? Alebo je to zrážková daň. Ja som to mala ako zrážkovú daň. Teraz neviem kam ju mám zaradiť, lebo ona totiž má dohodu na jeden rok - keď je potrebné zaskočiť, že predavač potrebuje ísť pre tovar a pod. Ďakujem
Ja si myslím, že by mohla podpísať vyhlásenie, pretože ona nie je starobný dôchodca, ktorý nemá nárok na nezdaniteľnú časť. Potom by išlo o preddavkovú daň/ ak by vyšla po odrátaní nezdaniteľnej časti/
veronikasad
18.09.07,08:37
Ja by som Vás chcela poprosiť o radu: na dohodu o vykonaní práce je zamestnaná pani, ktorá poberá invalidný dôchodok. Nemá podpísané vyhlásenie. Mám v tom teraz zmätok. Má mať podpísané vyhlásenie? Alebo je to zrážková daň. Ja som to mala ako zrážkovú daň. Teraz neviem kam ju mám zaradiť, lebo ona totiž má dohodu na jeden rok - keď je potrebné zaskočiť, že predavač potrebuje ísť pre tovar a pod. Ďakujem

Ak nemá podpísané vyhlásenie u iného zamestnávateľa, môžeš jej dať podpísať Vyhlásenie u Vás. V tomto prípade, ak jej príjem presiahne nezd.časť základu dane a vyjde jej platiť dať, bude to daň preddavková, aj keď sa jedná o prácu na dohodu.
Podobne aj v prípade nepodpísaného vyhlásenia, ak jej príjem presiahne mesačne 5tis. sk, je to daň preddavková.
Zrážková daň je v prípade nepodpísaného vyhlásenia pri príjme do 5 tis.SK.

--------
Veronika
Robina
18.09.07,09:37
Takže, keď jej dám podpísať vyhlásenie, budem ju odvádzať ako preddavkovú daň - budem to mať dobre. Veľmi pekne Vám ďakujem obidvom, lebo čím som viac čítala príspevky o zrážkovej dani, tak som sa zamotala. Ale znovu mi začína svitať. Vďaka