Drahusqo
07.08.07,09:40
Zdravim. Uz par mesiacov sa trapim s tym, ze moje PC sa samovolne kedykolvek restartne. Pracujem ako 3d grafik, v podstate od rana do vecera a brzdi to moju pracu. PC sa restartuje denne niekedy aj 15 krat, niekedy len raz.Restart prebieha asi tym sposobom, ze ak pocuvam nejaku hudbu na pozadi hudba sa na sekundu zasekne a pc sa restartuje. Napadlo ma, ze by to mohlo byt v grafickej karte, ale zial tu nemam inu, aby som to odskusal. Prehnal som to cez ad-ware, cez noda samozrejme tiez, ale pri scanovani poslednej zo styroch particii sa pc, ako inac, restartlo. Systemom to ale prebehlo a nic nenaslo a pochybujem, ze virus by lietal niekde po E disku. Sledoval som teploty pomocou SpeedFan a zistil som, ze jeden z diskov sa sem-tam prehrieva. Pocitac som ulozil na inu poziciu a teploty su ok. Popripade ak stupaju, pustam ventilator pristaveny pri PC a nstaveny aby smeroval priamo do bedne. Takze dalsia moznost odpadava. Fakt si s tym uz neviem rady, prosim o radu. PC nebolo taktovane, aspon o tom neviem :)
Chobot
07.08.07,07:42
Zdravim. Uz par mesiacov sa trapim s tym, ze moje PC sa samovolne kedykolvek restartne. Pracujem ako 3d grafik, v podstate od rana do vecera a brzdi to moju pracu. PC sa restartuje denne niekedy aj 15 krat, niekedy len raz.Restart prebieha asi tym sposobom, ze ak pocuvam nejaku hudbu na pozadi hudba sa na sekundu zasekne a pc sa restartuje. Napadlo ma, ze by to mohlo byt v grafickej karte, ale zial tu nemam inu, aby som to odskusal. Prehnal som to cez ad-ware, cez noda samozrejme tiez, ale pri scanovani poslednej zo styroch particii sa pc, ako inac, restartlo. Systemom to ale prebehlo a nic nenaslo a pochybujem, ze virus by lietal niekde po E disku. Sledoval som teploty pomocou SpeedFan a zistil som, ze jeden z diskov sa sem-tam prehrieva. Pocitac som ulozil na inu poziciu a teploty su ok. Popripade ak stupaju, pustam ventilator pristaveny pri PC a nstaveny aby smeroval priamo do bedne. Takze dalsia moznost odpadava. Fakt si s tym uz neviem rady, prosim o radu. PC nebolo taktovane, aspon o tom neviem :)

Aký silný zdroj tam máš? Slabý zdroj býva často dôvodom reštartu PC. Ak to nebude zdroj, ťažké bude zistiť, čo to spôsobuje.
Drahusqo
07.08.07,07:56
350 W zdroj...Intel Pentium 4, 3,06 Ghz...Ati Radeon X600/X550 series...Dva disky-Seagate Barracuda 40Gb a 80Gb...MB je hybridna, s Agp aj Pcle slotmi.
Chobot
07.08.07,08:45
350 W zdroj...Intel Pentium 4, 3,06 Ghz...Ati Radeon X600/X550 series...Dva disky-Seagate Barracuda 40Gb a 80Gb...MB je hybridna, s Agp aj Pcle slotmi.


Nnno, 350W by malo utiahnuť takú zostavu. Možno to Pentium je trochu žrút, ale malo by to byť v poriadku. Asi keď naplno zaťažíš zostavu, má špičkový obder príliš vysoký. Ak máš možnosť požičať si odniekadiaľ silnejší zdroj, skús ho tam dať, čo to spraví. Kupovať by to ale bola škoda, nemusí to pomôcť.

Mne robilo reštart počítača taká banalita, ako statický prúd. Mal som kovovú skrinku a vždy keď som sa dotkol skrinky, tak preskočila iskra a PC sa reštartlo. Tak som tú skrinku uzemnil a teraz je pokoj.

Reštart je dôsledok nejakej inej závady a tých môže byť spústa. Skús podpájať nadbytočné zariadenia, ak tam nejaké máš (napr. 2 DVD mechaniky, FDD, prídavné karty a pod.).

Viac ti asi nebudem vedieť pomôcť.
Drahusqo
07.08.07,08:49
Zabudol som dodat, ze mam napojene 2 monitory. Nemoze toto zatzit nejak velmi ten zdroj? A je pravda, ze do zastrcky mam napojenych 7 kablov. Je tam ale aj kolegov PC, takze keby kolisal prud restartlo by to aj jeho, ale jemu to slape v pohode.
Drahusqo
07.08.07,09:00
Odpojil som svoju staru cd-romu a zda sa, ze pc bezi ovela rychlejsie...mozno toto bude dalsia banalita, ktora pomoze :)
miro_c
12.08.07,13:26
Problémom môžu byť aj ovládače hardware komponentov. Ja som mal podobný problém, akurát sa počítač nereštartoval, ale zamrzol. Tiež sa mi sekol zvuk a počítač zmrzol. Stiahol som posledné ovládače na zvukovku a tie v pohode zabrali. U Teba by som určite stiahol aj poslednú verziu ovládačov ku grafickej karte (keďže grafiku dosť zaťažuješ).

Na ďalšom počítači mi zase odišiel zdroj, ale takým spôsobom, že počítač bežal, len z času na čas sa reštartoval, presne tak, ako popisuješ (akurát sa nič neseklo, proste RESET). Niekedy išiel aj celý deň, inokedy sa v priebehu 5 min. 2 x reštartoval. Takže ako spomína Chobot, vyskúšal by som aj iný zdroj (tých 350W je v podstate postačujúcich, ale ak budeš pripájať ďalšie, hlavne USB zariadenia, tam by si mohol pocítiť nedostatok výkonu - nemyslím tým myš, ale tlačiareň, skener, externú napaľovačku, ...).
koňo
12.08.07,16:09
Keď sa otvorila táto téma, prosím o pomoc aj ja.
Mám problém v tom, že PC musím štartovať na viackrát. Väčšinou sa to stáva vtedy, keď ho zapínam za krátky čase po vypnutí. Stlačím vypínač, počujem ako štartuje, ale hneď stíchne. Musím vypnúť elektriku, o chvíľu ju zapnúť a znova štartovať. Rekord je, že mi naskočil na desiatykrát.
Vďaka!
Newww
13.08.07,05:37
Keď sa otvorila táto téma, prosím o pomoc aj ja.
Mám problém v tom, že PC musím štartovať na viackrát. Väčšinou sa to stáva vtedy, keď ho zapínam za krátky čase po vypnutí. Stlačím vypínač, počujem ako štartuje, ale hneď stíchne. Musím vypnúť elektriku, o chvíľu ju zapnúť a znova štartovať. Rekord je, že mi naskočil na desiatykrát.
Vďaka!
Tak toto vyzera na vadny zdroj, treba premerat..., pripadne skusit vymenit. Napis tvoju konfiguraciu a kolko watovy zdroj mas, a skus este ci nieje zdroj teply (daj ruku pri zapnutom PC dozedu k ventilatoru.
Jurho
13.08.07,15:02
Aj ja mam podobny problem>>>>>mam starsi comp(450MHz)a aj starsiu DVD romku(neviem presne) - PROBLÉM>Zapnem ho, dam tam CD, či DVD-ide úplne v pohode. Ale ak ho zapnem, po čase(pár minút) dám tam CD or DVD-začne ho načítavať - a resetne sa. Potom ide znova OK.>>>>>>>>Kto mi vie poradiť?<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<Ďakujem veľmi pekne.:)
Chobot
14.08.07,08:29
Aj ja mam podobny problem>>>>>mam starsi comp(450MHz)a aj starsiu DVD romku(neviem presne) - PROBLÉM>Zapnem ho, dam tam CD, či DVD-ide úplne v pohode. Ale ak ho zapnem, po čase(pár minút) dám tam CD or DVD-začne ho načítavať - a resetne sa. Potom ide znova OK.>>>>>>>>Kto mi vie poradiť?<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<Ďakujem veľmi pekne.:)

Treba vyskúšať inú DVD mechaniku. Ak to bude robiť aj s tou, tak bude chyba v PC, ak nie, tak je vadná mechanika. Z tohto popisu sa nedá určiť, kde je chyba.
Danuša2
31.08.07,20:58
Keď sa otvorila táto téma, prosím o pomoc aj ja.
Mám problém v tom, že PC musím štartovať na viackrát. Väčšinou sa to stáva vtedy, keď ho zapínam za krátky čase po vypnutí. Stlačím vypínač, počujem ako štartuje, ale hneď stíchne. Musím vypnúť elektriku, o chvíľu ju zapnúť a znova štartovať. Rekord je, že mi naskočil na desiatykrát.
Vďaka!

zdroj ..... mne to robil zdroj a nič ine to ani nemože byť ......
kivi11
08.12.07,08:39
Ahojte.Moja zostava
AMD Athlon 2200+,HDD40+80Gb,Ati radeon Atlantis 9600128Mb AGP 8x
Moj problem je tak tiez ako ostatny,ale mne sa to prejavuje uplne samovolne.To znamena ked sa mu chce tak restartuje.Asi pred 3-4 mesiacmi som preinstaloval Windows,no a nastali problemi.Priklad:Ked som hral Crysis a svagor ma prezvonil cez skype restart,spustil som hru Batlifield2 uz len pocas nacitania hry restart,proste ked sa mu chce tak restartuje.Hore som pisal ze 8X AGP len ze ked som dal dxdiag nemam povolene AGP akcelerator Ked som sa podival v BIOSE na nastavenia tak tam mam PCI,na grafickej karte v nastaveniach ATI catalys tam tak tiez len PCI zapnute.Ked zapnem v ATI Catalys AGP potom neide skoro nic.Resetol som zakladnu dosku s Jumprom dal som tak isto spät ako bolo,zdroj ide v pohode,vyfukany od prachu je.Neviem no co sa mu stalo ten stroj ma asi 4 roky.
Na záver len tolko ze nič som nemenil len som preinštaloval Windows a od vtedy to je.Tak ak ma niekdo radu budem vdacny.
Ak mate nejake napady tak sem sa hej....vsetko vyskusam predtym ako ten komp odnesiem do servisu.:(
zelislav
13.12.07,11:47
Ahojte vsetci,

Ked hovorite o problemoch pocitaca a podobne potrebne je

aby ste pomohli k diagnoze choroby isteho bolo by dobre opisat vsetko co sa pametate ze ste pracovali na PC pred ako to robilo.
napisat aspon konfiguraciu pocitacaJa som mal tiez problem s pocitacom. Kupil som od jedneho pana. Potom som si robil sam najlepsie aby som vitiahol od neho. A stavalo sa mi ze mi pocal sam od seba sa restartovat presne ako je opisane tuna. nevedel som co je ale nakoniec po pracnom tyzdni zistil som ze je v otazky RAM memory. Tak aj ja vam radim aby ste pocitac rozobrali a dobre ocistili lebo je i to velmi dvolezite. Potom ocistil liechom tie mesta kde sa karty zapoja na zakladnu dosku. Samozrejme i RAM pamet vycistit a potom mozete sprobuvat. Toto by bolo pre Drahusqo teba. Pre ostatnych aspon konfig PC a...

S pozdravom
zelislav
13.12.07,11:52
Ahojte.Moja zostava
AMD Athlon 2200+,HDD40+80Gb,Ati radeon Atlantis 9600128Mb AGP 8x
Moj problem je tak tiez ako ostatny,ale mne sa to prejavuje uplne samovolne.To znamena ked sa mu chce tak restartuje.Asi pred 3-4 mesiacmi som preinstaloval Windows,no a nastali problemi.Priklad:Ked som hral Crysis a svagor ma prezvonil cez skype restart,spustil som hru Batlifield2 uz len pocas nacitania hry restart,proste ked sa mu chce tak restartuje.Hore som pisal ze 8X AGP len ze ked som dal dxdiag nemam povolene AGP akcelerator Ked som sa podival v BIOSE na nastavenia tak tam mam PCI,na grafickej karte v nastaveniach ATI catalys tam tak tiez len PCI zapnute.Ked zapnem v ATI Catalys AGP potom neide skoro nic.Resetol som zakladnu dosku s Jumprom dal som tak isto spät ako bolo,zdroj ide v pohode,vyfukany od prachu je.Neviem no co sa mu stalo ten stroj ma asi 4 roky.
Na záver len tolko ze nič som nemenil len som preinštaloval Windows a od vtedy to je.Tak ak ma niekdo radu budem vdacny.
Ak mate nejake napady tak sem sa hej....vsetko vyskusam predtym ako ten komp odnesiem do servisu.:(

Ahoj,

Zial mi je ale pre tento problem nemam odpoved, ale na tvojom mieste ja by som odznovu nainstaloval Windows ale stim ze by som nedaval vsetky tie hry ale trosku po trosku by som instaloval nieco a sledoval spravanie sistema. Nie som si isty ale tie hry mozu byt pricinou takeho spravania PC-a.

S pozdravom.
Junk
15.12.07,10:49
Moj nazor>
1. zahrievanie procesor alb grafiky

2. virus

3. chyba v elektro spinacoch, resp. kabloch
sway
15.12.07,11:09
Ahojte.Moja zostava
AMD Athlon 2200+,HDD40+80Gb,Ati radeon Atlantis 9600128Mb AGP 8x
Moj problem je tak tiez ako ostatny,ale mne sa to prejavuje uplne samovolne.To znamena ked sa mu chce tak restartuje..:(

pridám čo som mala ja :

Tiež sa reštartoval, kedy chcel, myslela som, že mi naznačuje - už toľko nepracuj !!...ale nie vážne.
Problém bol jednoduchý - až som sa divila, robil to USB port na myš, PC bol dosť zaprášený, tak mi poradili odňať kryt, opatrne povysávať, tak som vysala prach znútra aj z portov a čuduj sa svete bolo to o tom, už je Ok.
Teda skús aj ty - idú Vianoce, nech je aj PC vygruntované.;)
kivi11
24.12.07,19:34
pridám čo som mala ja :

Tiež sa reštartoval, kedy chcel, myslela som, že mi naznačuje - už toľko nepracuj !!...ale nie vážne.
Problém bol jednoduchý - až som sa divila, robil to USB port na myš, PC bol dosť zaprášený, tak mi poradili odňať kryt, opatrne povysávať, tak som vysala prach znútra aj z portov a čuduj sa svete bolo to o tom, už je Ok.
Teda skús aj ty - idú Vianoce, nech je aj PC vygruntované.;)

Ďakujem za radu za každú.Ako si písala vygruntovane no mam uz,ale čo svet nechcel aj tak to robí.Win.mám preinštalovaný vypucovaný PC ale nič,venovat sa tomu budem uz len po Vianočných sviatkoch.Ak potom napišem čo a ako som dopadol.Tak zatial :cool:
large_jaws
14.06.08,08:21
Ahojte všetci.Mám jeden veľký problém s kompom...Vždy keď ho zapnem asi po 5 minútach sa mi reštartuje..potom normálne nabehne a robí mi to cca asi každú hodinu...Neviete mi prosím vás poradiť čo mám spraviť.Je to možno aj v nejakom víruse ako mi bolo povedané, ale už som preinštaloval windows.A deje sa to stále...A mám aj nod, ale mám taký pocit že ten niektoré výrusy ignoruje. Je to veľký problém pretože pc používam dosť často na práce do školy, a nie je bohviečo keď sa mi reštartuje, keď hľadám niečo na nete alebo keď mám niečo rozpísané...ďakujem vám všetkým veľmi pekne za rady...
sgi320
14.06.08,09:52
napis, aky mas hardware a ktoru verziu Windows (+SP), potom sa skusime zamysliet :O)
diry
14.06.08,17:05
Základ, keď to takto blbne je povysávať prieduchy k ventilátoru a celý vnútrajšok. Keď nepomôže, tak napíš konfiguráciu a odkedy to robí, čo sa posledné robilo...(všetky podrobnosti)
caligulax
14.06.08,18:20
Cauko. Moze to byt vsetko mozne ,ale skor si myslim ze to bu zdroj... Neviem aky mas zdroj a ani aku zostavu.... Myslim odber a tak.... napis..
AlbertM
20.06.08,20:04
Moja skúsenosť, chybný IDE radič HDD som prehodil na druhý radič a frčí to bez problému už pol roka. Na chybné IDečko som pripojil CD ROM jemu občasný výpadok komunikácie neublíži ale systém sa vždy resetol.
Katabaticky
21.06.08,19:23
Moja skúsenosť, chybný IDE radič HDD som prehodil na druhý radič a frčí to bez problému už pol roka. Na chybné IDečko som pripojil CD ROM jemu občasný výpadok komunikácie neublíži ale systém sa vždy resetol.

nestastne riesenie kedze novy kabel stoji 11 korun :)

a k povodnemu to moze byt hoci cooo :D
ale prve otvorit skrinu pozret ci nejaky kondik nenafukol ako pukanec pripadne nevytiekol (take tie sulceky na doske)
potom cuchnut k zdroju :)

ak sa nic neukaze potom sem nahodit konfig a dalsie info :)

inak problem velmi strucne specifikovany
Norushka
05.08.08,06:51
aj ja mam problem s restartovanim pocitaca.....stava sa mi to, ked spustim hru, alebo dneska už aj vtedy ked som chcela zapnuť film. Bude to problem v grafike?? lenže aj si to neviem sama opraviť :( ja sa v tom vobec nevyznam.....
aramiss22
24.09.08,15:31
Zdravim vas, samovolne sa mi restartuje PC. Robi to najme pri spusteni WMP alebo pri spusteni hry. Doska Asus P5B-V ,36 stupnov, procesor Intel dual core E4500 2,20 Ghz, grafika NVIDIA GeForce 8600 GT 512 pasiv, 64 stupnov, zdroj 400 W, HDD seagate 250 GB,37 stupnov, Ram 2 x 1GB. Dakujem za rady a hlavne za pomoc.
robovi
24.09.08,15:44
Zdravim vas, samovolne sa mi restartuje PC. Robi to najme pri spusteni WMP alebo pri spusteni hry. Doska Asus P5B-V ,36 stupnov, procesor Intel dual core E4500 2,20 Ghz, grafika NVIDIA GeForce 8600 GT 512 pasiv, 64 stupnov, zdroj 400 W, HDD seagate 250 GB,37 stupnov, Ram 2 x 1GB. Dakujem za rady a hlavne za pomoc.


Tych 64 stupnov sa mi zda trochu moc. a Procak na kolkych stupnoch slape? Je to novy stroj, alebo to zacal robit po nejakom case?
aramiss22
24.09.08,15:47
Tych 64 stupnov sa mi zda trochu moc. a Procak na kolkych stupnoch slape? Je to novy stroj, alebo to zacal robit po nejakom case?
Procesor neviem aku ma teplotu, ale cely comp mam asi 8 mesiacov. Uz som ho aj povysaval vycistil a robi to nadalej, zdroj sa neprehrieva.. Este ma napadlo ,ze by to mohol byt nejaky virus.. Zoskenoval som Pc ale nic nenasiel. Mam eset nod32.
sway
24.09.08,16:31
Procesor neviem aku ma teplotu, ale cely comp mam asi 8 mesiacov. Uz som ho aj povysaval vycistil a robi to nadalej, zdroj sa neprehrieva.. Este ma napadlo ,ze by to mohol byt nejaky virus.. Zoskenoval som Pc ale nic nenasiel. Mam eset nod32.
Len taká triviálna rada - mne robil skrat USB por od myšky, po jej vymenení závada zmizla, za pokus to stojí...;)
aramiss22
24.09.08,16:54
nemam mys cez usb port...
pasuliatko
24.09.08,19:35
mne robilo to isté ale preto,že som mala zlý ventilátor. potom som k bedni umiestnila velky normalny čo sa používa a bolo to fajn
Andy Kralik
25.09.08,05:54
Ak ho máš 8 mesiac a kúpil si ho ako celok - reklamuj ho. Ak si si ho skladal - vela stastia, ale moze to byt v comkolvek. My ked sme raz takyto problem riesili, prisli sme na to ze bola chybna RAM-ka. Nedalo sa to inak zdiagnostikovat, prejavovalo sa to len restartovanim. Ked sme ju vymenili za novu bolo vsetko OK. Ale znamenalo to predtym skusat komponent za komponentom, vymenit za iny a zas vratit spat.. az kym sme na nu neprisli.

To je osud skladanych pocitacov... Ak je pocitac kupeny ako celok - je tato zodpovednost a starost na predavajucom :))) Ten ma aspon tu vyhodu ze ma k dispozicii viac roznych komponentov.
aramiss22
25.09.08,13:34
Ten Pc je skladany.. mozno to bude problem ,to cele reklamovat. Kupoval som komponenty v Ageme. Zacalo mi to robit pred mesiacom a postrehol som ze vo WMP je film rozdeleny na dve polky jedna cast je v pohode a ta druha je bleda. Uz som aj znovu nainstaloval a robi to stale. Od vtedy mi PC samovolne restartuje. Nemal by som preinstalovat cely Windows? Mozno by to pomohlo...
Stevo5
25.09.08,14:22
Ten Pc je skladany.. mozno to bude problem ,to cele reklamovat. Kupoval som komponenty v Ageme. Zacalo mi to robit pred mesiacom a postrehol som ze vo WMP je film rozdeleny na dve polky jedna cast je v pohode a ta druha je bleda. Uz som aj znovu nainstaloval a robi to stale. Od vtedy mi PC samovolne restartuje. Nemal by som preinstalovat cely Windows? Mozno by to pomohlo...

A skúsil si v Správcovi zariadení pozrieť či máš všetky ovládače riadne nainštalované? Chyba môže byť aj v tom, že nie je správne nainštalovaný systém, alebo že nie je aktualizovaný. Môže byť že niektoré systémové súbory sa za tú dobu zmenili alebo poškodili.

Ak ti tie reštarty vadia, tak si skús preinštalovať systém nanovo.
Doporučujem takto:
1.- zazálohuj si všetko o čo by si nechcel prísť (nie na harddisk alebo aspoň nie na disk C)
2.- posťahuj si z Internetu ku všetkému hardwéru nové ovládače
3.- Nastav si v BIOSe ako prvé bootovanie z CD
4.- Vlož do mechaniky inštalačné CD s Windows - bootovateľné
5.- Reštartni počítač - spustísa ti inštalácia z CD

V ponuke bude aj možnosť preformátovania disku C. To odklikni, stačí rýchly formát. Po skončení formátovania sa začne normálna čistá inštalácia Win.
Nainštaluj Systém, ovládače k matičnej doske a grafike. Potom servis pack 2 (ak nie je už integrovaný v inštalácii) alebo rovno SP3. Nainštaluj antivír a antispyware a povoľ aktualizácie.
Ďalej nové ovládače ku všetkému hardvéru v PC a následne programy ktoré bežne používaš.

Ideálne by bolo si partíciu C komplet v tomto stave hneď zazálohovať pre prípadné rýchle obnovenie pri problémoch. V tom prípade by si už nikdy nemusel inštalovať systém a zháňať ovládače, stačí obnoviť zo zálohy C.
betka631
26.09.08,17:48
Mne dnes celé popoludnie najprv vyhodí upozornenie a potom mi reštartuje počítač. Prosím,vie mi niekto poradiť,čo s tým?

Odpísala som upozornenie pretože sa mi to nedarí priložiť z plochy.

Probíha vypnutí systému.Uložte všechny rozpracované súbory a odhlaste se.
Neulozene zmeny budou ztraceny.Vypnutí vyvolal NT AUTHORITY/SYSTEM.
Čas do vypnutí:00:00:54
Zpráva:
Systém Windows musí být restartovan,protože služba Vzdálené volaní procedur (RPC) byla neočekavané ukončená.
Fero11
26.09.08,18:35
No tak taketo hlasenie som mal, ked som este nemal SP1 + nejake patche, boli na tento shit (AUTHORITY/SYSTEM).
No ale bez SP1 sa dnes neda zit, takze neviem neviem hmmm
aramiss22
27.09.08,05:28
Myslim , ze problem je vyrieseny.. Nainstaloval som SP3 boli s tym nejake problemy ale vsetko je ok. Dakujem vsetkym za rady. :)
betka631
27.09.08,08:41
No tak taketo hlasenie som mal, ked som este nemal SP1 + nejake patche, boli na tento shit (AUTHORITY/SYSTEM).
No ale bez SP1 sa dnes neda zit, takze neviem neviem hmmm

Mam SP3 a dnes mi to robí zase...neviem čo s tým
aramiss22
27.09.08,10:44
Mne radil chlapik, ze ked to bude robit tak budem mat spatnu ramku. Skus ju vymenit, ak mas v PC dve ramky jednu z nich vyber a tu jednu odtestuj a potom naopak. Za pokus to stoji... :)
Fero11
27.09.08,11:21
Mam SP3 a dnes mi to robí zase...neviem čo s tým
Uz si na to celkom nepamatam, ale myslim, ze my to robilo, len ak som sa pripojil na internet. Skus PC odpojit od internetu a skus ci ti to robi potom. Ak nie, tak skus PC precistit, antivirom, ale aj od spy. A uvidime co dalej
betka631
29.09.08,14:44
Nakoniec som vysondovala, že to bude vírus Win 32/Blaster.Spustila som NOD a nič.Nepomohol ani Symantec W32.Blaster. Tak som to dočasne vyriešila tak, že som v Start-ovládacie panely-nástroje pre správu-služby-vzdialené volanie(RPC) namiesto reštartovať počítač zmenila na žiadna akcia.Zatiaľ mi PC nereštartovalo ale samozrejme je to len dočasne riešenie, kým sa tej hávede nezbavím. Veľmi sa mi nedarí. Dúfam len, že sa nakoniec nebude musieť preinštalovať Windows :(
koala74944
29.09.08,15:37
ahoj ja mam tiež problem s reštarovanim pc. keď vypnem pc cez start a vypnut, vypne sa a za 2-3 sekundy sa znova zapne. vypnut sa da len uplne odpojenim zo zastrčky.
Mrgrabber
30.09.08,06:23
Nakoniec som vysondovala, že to bude vírus Win 32/Blaster.Spustila som NOD a nič.Nepomohol ani Symantec W32.Blaster. Tak som to dočasne vyriešila tak, že som v Start-ovládacie panely-nástroje pre správu-služby-vzdialené volanie(RPC) namiesto reštartovať počítač zmenila na žiadna akcia.Zatiaľ mi PC nereštartovalo ale samozrejme je to len dočasne riešenie, kým sa tej hávede nezbavím. Veľmi sa mi nedarí. Dúfam len, že sa nakoniec nebude musieť preinštalovať Windows :(



no skus tu havet odstranit cez super antisypware profesional ja som cez to odstranil taky bordel ako smitfraufix a trojanov važne dobry softik odporučam
Mrgrabber
30.09.08,06:24
no vidim že sa vam tu vela ludom reštartuje pc najprv skuste pc dobre povysávať mne to tieš robilo a ked som to povysával tak to šlo ja som sa tieš čudoval čo dokáže trochu prachu v pc
koala74944
30.09.08,17:53
SPECIALPC našla som len ON BOARD LAN (enabled), ale nič som neprestavila, je to ono?alebo mi poraď prosím, kde to mám hľadať, díky
Achy
01.10.08,05:33
no vidim že sa vam tu vela ludom reštartuje pc najprv skuste pc dobre povysávať mne to tieš robilo a ked som to povysával tak to šlo ja som sa tieš čudoval čo dokáže trochu prachu v pc

No trochu viac prachu znizuje ucinnost chladenia napriklad. Ochrana pred spalenim procesora je prave restart pri urcitej teplote.
koala74944
01.10.08,17:15
Takže nazov zakladnej dosky neviem zistiť, skušala som cez everest a nazov je neznamy.a skusala som aj cez tie vlastnosti, našla som le Wake on lan from power off, to nič nerobilo.
Fero11
01.10.08,17:35
koala74944 ked reagujes, tak quotuj na co reagujes, lebo teraz neviem o co ide a nemam chut citat niekolko prispevkov pred tebou.

Aj ke neviem o co sa tu jedna, ale ON BOARD LAN (enabled) znamena, ze v biose mas zapnutu LAN kartu a Wake on lan from power off znamena, ze vypnuty PC mozes zapnut z ineho miesta ak si pripojena k lan sieti, alebo z hocijakeho ineho PC pripojeneho do internetu
Achy
01.10.08,17:41
koala74944 ked reagujes, tak quotuj na co reagujes, lebo teraz neviem o co ide a nemam chut citat niekolko prispevkov pred tebou.

Aj ke neviem o co sa tu jedna, ale ON BOARD LAN (enabled) znamena, ze v biose mas zapnutu LAN kartu a Wake on lan from power off znamena, ze vypnuty PC mozes zapnut z ineho miesta ak si pripojena k lan sieti, alebo z hocijakeho ineho PC pripojeneho do internetu

No ja som si tuto temu uz dva krat celu presiel a hladam nieco od SPECIALPC aby som bol v obraze, ale nikde nic. :D
Koala, na rozpoznanie hardweru je dobry program unknowdevice: http://www.zhangduo.com/udi.html Skus.
koala74944
02.10.08,18:06
[quote=Achy;834281]No ja som si tuto temu uz dva krat celu presiel a hladam nieco od SPECIALPC aby som bol v obraze, ale nikde nic. :D
Koala, na rozpoznanie hardweru je dobry program unknowdevice:
SPECIALPC mi poslal súkromnú správu k môjmu problému, ale emaily neprijíma a používanie súkromných správ je povolené len užívateľom s minimalnou dobou členstva 5 dní,a to ja zatiaľ nespĺňam, takže som mu odpovedala takto. MOTHERBOARD ASROCK K8NF6G-VSTA BIOS P1.20
cory
30.11.08,12:25
Zdravim vas, samovolne sa mi restartuje PC. Robi to najme pri spusteni WMP alebo pri spusteni hry. Doska Asus P5B-V ,36 stupnov, procesor Intel dual core E4500 2,20 Ghz, grafika NVIDIA GeForce 8600 GT 512 pasiv, 64 stupnov, zdroj 400 W, HDD seagate 250 GB,37 stupnov, Ram 2 x 1GB. Dakujem za rady a hlavne za pomoc.

rad by som vedel ako si dopadol aramiss22 lebo mam momentalne ten isty problem .... tipujem to na ramku no mozno si zistil nieco ine .... mne to zacalo robit po preinstalovani pc.... predtym islo vsetko bez problemov.... preinstaloval som este raz a problem aj tak pokracuje ... skusal som aj novy ovladac na grafiku no nepomohlo....
Composite
30.11.08,16:34
zdroj je akej značky?
Ak to je NoName okamžite vymeniť!
Môže to byť v ramkách.
eloelic
06.12.08,16:59
Tento problem sa da vyriesit docasne, ak si v nastaveniach vypnete automaticke restartovanie PC pri "system failure"
koky76
08.12.08,12:52
Ja by som v prvom rade skusil teplotu graf.karty ak ty to pada najcastejsie pri hrach a vmp.Niekedy staci odstranit bocny kryt alebo ak ho mas v stoliku tak ho dat na volny priestor.tolko moj nazor
derdevil200
20.12.08,07:22
ja mam podobný problém pc sa sam od seba restartuje niekedy 3 razy za den inokedy zas raz za den skusal som aj preverit vez antivirovy program nod nenaslo nic ked som spustil norton internet security naslo 105 chybnich suborov pod nazvom cookies ale nedobehlo dokonca restartoval sa a najcastejsie sa restartuje ked hram hry na pc
viva041
17.04.11,18:08
Prosím čo mám robiť? Mne sa sám reštartne PC ked som na nete. Som laik takže mám obavy
chrobak1
17.04.11,18:36
pri restartovani prve co treba urobit je skontrolovat teploty
pokial su vysoke tak treba vycistit PC od prachu a dat lepsie chladenie, ja mam ventilator zboku a jeden vzadu, ked som mal stary PC tak bocny kryt som dal dole. A pokial sa da tak jeden ventilator aby bol aspon 12x12 a nieco kvalitnesie a tiche napr. od arctic cooling