veronica
07.08.07,11:26
Ahojte,
prosím Vás ako mám postupovať, ak sa omylom vyplatil daňový bonus pracovníčke, ktorá nemá nárok na daňpvý bonus, pretože to poberá jej manžel?

Ďakujem
ZuzanaP
07.08.07,09:27
Zúčtuje sa to pri ročnom zúčtovaní dane
veronica
07.08.07,09:32
To je všetko dievčatá? Nie je z toho nejaký veľký prúser? :(
Samozrejme okrem toho, že vyzerám ako hlúpáčik :(.....
Paula
07.08.07,09:36
Za omyl je v prvom rade zodpovedná zamestnankyňa, ak svojim podpisom vo Vyhlásení potvrdila nárok na DB.
Stina
07.08.07,09:38
ak Ti zamestnanec nenahlási, že bonus poberá jeho polovička - nie je to tvoja chyba. V RZD to dorovnáš.
veronica
07.08.07,09:40
Je to moja chyba pretože neviem akým zázrakom sa to do programu dostalo, ja som to tam nezadávala Ešte nikdy sa mi nestalo, že by mi zle hodil program daňový bonus, no poučila som sa. Budem musieť kontrolovať :(.
A čo v tomto prípade?
Stina
07.08.07,09:45
Nič, vyrovnáš to v RZD.
veronica
07.08.07,09:47
Ďakujem za pomoc.
JSJP
11.08.07,13:07
Ahojte,

máme zamestnanca, ktorému sme vyplácali danový bonus na dieťa, ktoré študuje na vysokej škole. K 30.06.2007, ale prerušil štúdium a odišiel na rok do Ameriky. Kedže sme sa to dozvedeli až teraz za mesiac 07/2007 sme mu vyplatili na toto dieťa daňový bonus. Ako to máme napraviť, je potrebné daň. bonus vrátiť teraz, alebo až v ročnom zúčtovaní?

Ďakujem
veronikasad
11.08.07,13:58
Ahojte,

máme zamestnanca, ktorému sme vyplácali danový bonus na dieťa, ktoré študuje na vysokej škole. K 30.06.2007, ale prerušil štúdium a odišiel na rok do Ameriky. Kedže sme sa to dozvedeli až teraz za mesiac 07/2007 sme mu vyplatili na toto dieťa daňový bonus. Ako to máme napraviť, je potrebné daň. bonus vrátiť teraz, alebo až v ročnom zúčtovaní?

Ďakujem

Daj si od zamestnanca podpísať vo Vyhlásení zmenu s dátumom, kedy ste sa to dozvedeli - za nahlásenie zmeny zodpovedá zamestnanec. Vysporiadajte to v ročnom zúčtovaní.

---------
Veronika
Veronika Gabrielova
31.03.08,07:16
Ako sa to dorovná v RZD? Pracuej s programom POHODA.
Ďakujem
misolga
24.04.08,06:40
Zdravím všetkých poraďákov - mám nasledujúci problém: zamestnanec si v minulom roku 2007 uplatňoval daňový bonus, doložil potvrdenie o návšteve školy dcéry,podpísal žiadosť o vykonanie výpočtu a vyhotovili sme mu riadne ročné zúčtovanie dane za rok 2007. Ale teraz nám oznámil že nám zabudol povedať že jeho dcéra od 01.10.2007 už ukončila štúdium, nakoľko chyba nevznikla zo strany zamestnávateľa, zamestnávateľ nebude vyhotovovať opravné Hlásenie a štvrťročný prehľad za IV.Q.2007 ale teraz vo vyhlásení na zdanenie príjmov zamestnanec podpíše zmenu - ukončenie nároku na DB od 01.10.07, s dátumom podpisu 24.04.2008, zamestnec si sám vystaví a doručí na daň.úrad dodatočné daňové priznanie typ A -odvedie nesprávne vyplatený DB a len v tomto roku mu zamestnávateľ daňový bonus vyplatený za 01-02/2008 skráti vo výplate za 03/2008 . Je tento postup správny? Ďakujem za všetky odpovede.
Jara
24.04.08,06:45
Za rok 2007 by som to tiež tak navrhovala ale tento rok až pri ročnom zúčtovaní za rok 2008 nie vo výplate za 03.
misolga
24.04.08,06:59
Za rok 2007 by som to tiež tak navrhovala ale tento rok až pri ročnom zúčtovaní za rok 2008 nie vo výplate za 03.
-ďakujem za rýchlu odpoveď..:)
evka-janekova
13.11.08,08:56
Včera som robila kontrolu, že čí tí zamestnanci, čo poberajú daňové bonusy, ešte nane majú nárok. Všetko sedelo, až na jedného. Tak som mu volala, že či jeho syn ešte chodí do školy. A dozvedela som sa, že uz nie, od septembra pracuje, teda za september mu bol nepravom vyplatený daňový bonus. Kedže sa to uviedlo aj v prehľade za 3q, vypísala som opravný prehľad. Lenže dnes prišli peniaze z DÚ na účet.
Čo mám teraz robiť? Treba zaniesť ten opravný prehľad, to viem. A DB od DÚ (582) sa im vráti? :mee:
Magma
10.11.09,10:26
Mám zamestnanca, u ktorého som až teraz zistila, že od minulého roku, teda september 2008 nemá nárok na daňový bonus. Neviem ako sa to stalo, zrejme je to moja chyba, nemám ani potvrdenie zo školy na rok 2008/09, teda som ho prehliadla a vyplácala daňový bonus. V RZD mal za celý rok 2008 vyplatený bonus. Teraz som mu začala strhávať DB ktorý bol vyplatený v roku 2009, ale ako opravím rok 2008? Môžete mi niekto poradiť? Akú pokutu za to môžem dostať pri prípadnej kontrole?
VERONIKA6
10.11.09,10:33
Mám zamestnanca, u ktorého som až teraz zistila, že od minulého roku, teda september 2008 nemá nárok na daňový bonus. Neviem ako sa to stalo, zrejme je to moja chyba, nemám ani potvrdenie zo školy na rok 2008/09, teda som ho prehliadla a vyplácala daňový bonus. V RZD mal za celý rok 2008 vyplatený bonus. Teraz som mu začala strhávať DB ktorý bol vyplatený v roku 2009, ale ako opravím rok 2008? Môžete mi niekto poradiť? Akú pokutu za to môžem dostať pri prípadnej kontrole?
Pozri príspevok 12.
Magma
10.11.09,11:06
Pozri príspevok 12.
Áno to som čítala, ale neviem to spraviť bez toho daňového priznania? Som z toho hotová ako som mohla takú chybu spraviť, radšej by som to chcela opraviť cez výplaty aby s tým mal zamestnanec čo najmenej problémov. Aj keď si myslím, že za ten rok sa mohol ozvať, veď výplatnú pásku dostával... Ozaj nie je iné riešenie?
Magma
11.11.09,06:02
vedel by mi niekto poradiť?
ivka70
11.11.09,06:17
Áno to som čítala, ale neviem to spraviť bez toho daňového priznania? Som z toho hotová ako som mohla takú chybu spraviť, radšej by som to chcela opraviť cez výplaty aby s tým mal zamestnanec čo najmenej problémov. Aj keď si myslím, že za ten rok sa mohol ozvať, veď výplatnú pásku dostával... Ozaj nie je iné riešenie?

Neda sa to uz inak, len podat opravne danove priznanie.
VERONIKA6
11.11.09,06:24
Mám zamestnanca, u ktorého som až teraz zistila, že od minulého roku, teda september 2008 nemá nárok na daňový bonus. Neviem ako sa to stalo, zrejme je to moja chyba, nemám ani potvrdenie zo školy na rok 2008/09, teda som ho prehliadla a vyplácala daňový bonus. V RZD mal za celý rok 2008 vyplatený bonus. Teraz som mu začala strhávať DB ktorý bol vyplatený v roku 2009, ale ako opravím rok 2008? Môžete mi niekto poradiť? Akú pokutu za to môžem dostať pri prípadnej kontrole?
Nestresuj sa, choď na DÚ kde odovzdávaš výkazy a spýtaj sa na rovinu ako to opraviť. Sú to iba ľudia a nič Ti neurobia. Radšej sa idem osobne poradiť ako budem sedieť a stresovať sa. Veď urobiť opravný výkaz nie je nič také hrozné. Drž sa hesla: "Kto robí, robí aj chyby. Kto nič nerobí, nič nepokazí!" Držím Ti palce.
ela.tax
22.03.10,10:04
ja sa chcem spytat ohladne DB.
mzdarka uplatnila DB v mesiaci,kedy uz nemal zamestnanec nan narok.
chcem sa poradit, ako to spravne dat do danoveho priznania.

narok na DB nevznika, zamestnanec neplati dan ale ma preplatok na dani. t.z.,ze ja uvediem na r 57-Suma DB prizanneho a vyplateneho zamestnavatelom sumu DB na r.62-preddavky na dan atymto sposobom sa mi na riadku 64-znizi preplatok na dani o sumu nespravne vyplateneho DB.

rozumiem tomu dobre?


leb ked som to nahadzovala do tlaciva cez drsr, vyhadzovalo mi to hlasennie o logickej chybe....pritom predpokladam,ze je to spravne


dakujem za kazdu radu. :)