scorp
07.08.07,13:31
Vyuzivam moznost porady. Nainstalovany Windows Vista Home Premium. Aktivovany. Nainstalovany MS Office Basic 2003. Aktivovany. Na pocitaci su vytvoreni 2 pouzivatelia, obidvaja na urovni spravcov. Pri spusteni Word, Excel alebo Outlook stale vypise podmienky zmluvy a caka na potrvrdenie o suhlase. Pri pokuse o novu aktivaciu vypise, ze uz je aktivovany. Kde moze byt problem ?
Braňo
07.08.07,12:51
V prípade legálnych windows a office si cez internet sám systém overí, či sú legálne a keď sú, tak dokončí aktiváciu. musíš byť online.
duves
07.08.07,16:54
A co ma Vista co nema XP?
Zatial som cital a pocul dost zlych sprav na Vistu.
scorp
08.08.07,06:14
V prípade legálnych windows a office si cez internet sám systém overí, či sú legálne a keď sú, tak dokončí aktiváciu. musíš byť online.
Samozrejme su legalne. Vcera som aktualizoval cca 50 MB pre Windows Vista a 30 MB pre MS Office. Ak by neboli legalne, tak to asi neprejde, co je nam vsetkym zrejme a jasne. Skor si myslim, ci nie je problem prave vo vytvorenych pouzivatelskych kontach. Niekde som tu kdesi zachytil vzdialene podobny problem - spustat programy ako spravca. Ale obe konta su na urovni administratorov. Inak dakujem za odpoved.
scorp
08.08.07,06:20
A co ma Vista co nema XP?
Zatial som cital a pocul dost zlych sprav na Vistu.
Je to na dlhsiu debatu. Toto je moj prvy kontakt s Vista. Vsetky ostatne stroje su XP resp 2000. Asi pol hodinu mi trvalo, kym som nasiel nastavovanie protokolov pre siet... Hodne veci je skrytych a kym sa k nim preklikam, presnejsie povedane si myslim ze tede cesta nejde a nakoniec je to aj tak len tam... Ovladace na tlaciarne ??? nie su vsetky na oficialnych strankach, ale rozbehal som to, zatial tlaciarne ( 5 ks ) idu.
Inak nic negativne, treba len silny HW. Budem rad, ked sa rozvinie debata o Viste, bol tu nejaky pokus ale zatial ticho po pesine...
Braňo
08.08.07,08:59
Ja tiež používam Vistu, trošku mi trvalo nastavovanie a hľadanie vhodných ovládačov, ale nakoniec všetko beží a šľape ako má.
duves
08.08.07,14:53
Je to na dlhsiu debatu. Toto je moj prvy kontakt s Vista. Vsetky ostatne stroje su XP resp 2000. Asi pol hodinu mi trvalo, kym som nasiel nastavovanie protokolov pre siet... Hodne veci je skrytych a kym sa k nim preklikam, presnejsie povedane si myslim ze tede cesta nejde a nakoniec je to aj tak len tam... Ovladace na tlaciarne ??? nie su vsetky na oficialnych strankach, ale rozbehal som to, zatial tlaciarne ( 5 ks ) idu.
Inak nic negativne, treba len silny HW. Budem rad, ked sa rozvinie debata o Viste, bol tu nejaky pokus ale zatial ticho po pesine...
Siet, tlaciarne, to chapem. S Vistou su vsak problemy pri kopirovani filmov a pod.
Braňo
09.08.07,05:29
Siet, tlaciarne, to chapem. S Vistou su vsak problemy pri kopirovani filmov a pod.

Žiadne problémy pri kopírovaní filmov som nezaznamenal a to filmy kopírujem často.
duves
09.08.07,10:11
Žiadne problémy pri kopírovaní filmov som nezaznamenal a to filmy kopírujem často.
O.k., takze podavam clanok, kde uzivatel podava svoje skusenosti:
Windows Vista vedome (zámerne) chybné:
http://www.e-sports.sk/clanok/clanok.php?id=9391
tuxik senior
09.08.07,12:31
s nicim podobnym ako znizovanim kvality, resp. zahlcovanim systemu som sa doteraz nestretol.
visty maju chyby, ale kopirovanie filmov je ta najposlednejsia chyba, ktora by ma ako uzivatela trapila.

myslim si, ze microsoftu je jedno ci si ten film skopirujem alebo nie. skor to vadi holywoodu, vydavatelstvam, organizaciam tupy RIAA (Recording Industry Association of America), MPAA (Motion Picture Association of America), OSA (Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním), SOZA ... .

keby bol hlavnym cielom MS boj proti piratstvu tak by cierne kopie MS Windows XP nezostali len pri obrazku "pouzivate nelegalnu kopiu ...".

polemik ohladne MS WVista je na internete dost, tak naco tahat drevo do lesa.

to aktivacia ms office ...
produkt mas pravdepodobne aktivovany, problem moze byt naozaj v dvoch administratorskych uctoch, kde mohlo dojst ku konfliktu a officu sa zda, ze nie je registrovany aj napriek tomu, ze je.
skusil by som to riesit na podpore MS. pokial to su OEM verzie tak ta poslu k vode.
...

neviem preco pouzivas dva administratorske ucty, zatial som nemal potrebu nieco podobne realizovat, administratorsky ucet nepouzivam pri beznej praci s PC. len v pripade instalacie, alebo nastavenia systemu zadam heslo a koniec. osobne sa mi tento pristup paci - zasa nieco odkukali z linuxu.
praca s PC v ucte s pravami administratora je dost nebezpecna. holt "windows users", ktori su len beznymi uzivatelmi PC nemaju moc ponatie o tom co to znamena.

nastavenia siete, su vo vistach fakt uzasne zahrabane, to sa im musi nechat, nastavenie pripojenia do WiFi siete so skrytym SSID, sifrovanim WEP s automaticky pridelovanym klucom a notifikaciou na 802.1x serveri s overovanim radius servrom by mohla byt samostatna statnicova otazka na niektorom z IT oborov VS.
je to zvyk, pokial budem 5 rokov parkovat svoj ruzovy trabant na jednom mieste a potom ho zaparkujem niekde inde tak ho budem hladat aj napriek tomu ze je to jediny ruzovy trabant v republike.

ovladace a podpora HW je tiez mizerna, z dovodu chybajucich digitalnych podpisov v ovladacoch. mam dojem ze instalacia WV na mojom desktope bola to iste ako instalacia SuSe, nic nefugnovalo po nainstalovani ale slo to rozbehat.

jeden z mala plusov je oddelenie grafickeho jadra od funkcneho jadra systemu. pre vysvetlenie, pokial sa zruti nejaka graficka aplikacia nesposobi to pad celeho systemu s koncom v Blue Death(modra obrazovka, ktoru maju moznost niektori ludia vidiet aj n-krat za den) a stratu neulozenej prace.

operacny system si musite vybrat sami, podla toho co potrebujete. vyberat OS stylom "jeee to je nove to chcem to bude dobre" je nezmysel.
Vista ma mozno pekne glass efekty, ale napriklad Beryl pod Linuxom spristupni take efekty, ze vista moze pozerat co sa to deje, ale uz som nieco podobne videl aj pre Windows, je to otazka napadu.

osobne pouzivam:

Windows 95, XP, Vista; (Mobile 2003, Mobile 5, Mobile 6 a CE 6)
GNU/Linux - Ubuntu, SuSe, Gentoo; (TS-Linux, Debian for Embedded)

a mozem kludne povedat, ze si stale nedokazem vybrat medzi linuxom a windowsom a ani medzi jednotlivymi verziami Windows, no bez WVista sa zit da.
scorp
31.08.07,08:44
Odpovedam sam sebe a predpokladam, ze to bude zaujimat dost ludi. Problem sa vyriesi, ak sa pre pouzivatela nastavi - presnejsie zrusi kontrola pre ine programy-tak nejako sa to vola a je to posledna volba pre vlastnosti pouzivatela. (uz len hadam, pretoze dany comp je mimo). Teda neplati ze bolo viac spravcov-administrattorov. Mimochodom viete, ze cez F8 sa uz nedostanete do administratorskeho rezimu ??
duves
07.09.07,09:26
O.k., takze podavam clanok, kde uzivatel podava svoje skusenosti:
Windows Vista vedome (zámerne) chybné:
http://www.e-sports.sk/clanok/clanok.php?id=9391

A este aktualne:
http://www.cdr.cz/a/22321
tuxik senior
07.09.07,19:32
aj napriek tomu, ze nie som zastancom WV si priznajme kolko z nas pouzije doma alebo v praci gigabitovy ethernet? kolko z nas ma natiahnuty gigabitovy ethernetovy kabel?
v praci este tak mozno.

jedine vyuzitie gigabitoveho pripojenia - vzdialena sprava (4mbit uplne v pohode), prenos filmov z p2p sieti (druha strana nemusi mat gigabit a aj tak to je nelegalne), streamovanie digitv (fullstream DVB-T 14Mbit mpeg-2, uplne v pohode streamujem z DVB-S pomocou 802.1b - 11MBit), kriticke hard realtime riadiace systemy kde je ale omnoho dolezitejsia odozva(pouzitie WV nehrozi).

takze holt doma zatial nevyuzijeme a ked zacneme - to uz moze byt vsetko inak.