Jamal
07.08.07,14:20
Ahojte poradaci,
poradte prosim ako postupovat v nasl. pripade:
Polska s.r.o. preda tovar SK firme, ta nasledne tovar (so ziskom samozrejme) preda inej Polskej firme. Tovar neprekroci hranice Polska - 1. PLN firma ho prevezie 2. PLN firme.

Podla mna nejde o trojstranny obchod - nejedna sa o 3 cl. staty.
Moze ist o klasicke nadobudnutie a dodanie tovaru v ramci EU, aj ked tovar realne do SR nepride?

Ako postupovat pri DPH?
Samozdanenie pri nadobudnuti tovaru z PLN? (treba robit hned aj intrastat?)
Oslobodenie pri dodani do PLN? (s uvednim v suhrn. vykaze)

Je problem s tym ze tovar neprjde do SR???
Prosim pomozte mi s tym. :confused:
Dakujem za kazdu odpoved...
macula
07.08.07,12:26
Ahojte poradaci,
poradte prosim ako postupovat v nasl. pripade:
Polska s.r.o. preda tovar SK firme, ta nasledne tovar (so ziskom samozrejme) preda inej Polskej firme. Tovar neprekroci hranice Polska - 1. PLN firma ho prevezie 2. PLN firme.

Podla mna nejde o trojstranny obchod - nejedna sa o 3 cl. staty.
Moze ist o klasicke nadobudnutie a dodanie tovaru v ramci EU, aj ked tovar realne do SR nepride?

Ako postupovat pri DPH?
Samozdanenie pri nadobudnuti tovaru z PLN? (treba robit hned aj intrastat?)
Oslobodenie pri dodani do PLN? (s uvednim v suhrn. vykaze)

Je problem s tym ze tovar neprjde do SR???
Prosim pomozte mi s tym. :confused:
Dakujem za kazdu odpoved...
V tomto prípade sa nejedná o trojtranný obchod a tým pádom poľská dodávateľská firma by Vám mala fakturovať tovar s poľskou DPH a vy by ste sa mali zaregistrovať na poľskom daňovom úrade.
Jamal
08.08.07,05:20
Ste si tým istá? Ja by som to povazovala za intrakomunitárne nadobudnutie so samozdanením.
Pomoze (potvrdí-vyvráti) nám to este niekto?
Tuzim po istote... :-)
macula
08.08.07,07:14
Ste si tým istá? Ja by som to povazovala za intrakomunitárne nadobudnutie so samozdanením.
Pomoze (potvrdí-vyvráti) nám to este niekto?
Tuzim po istote... :-)
Určite je to tak, ako som napísala.Tu vôbec nenastane intrakomunitárne nadobudnutie, z toho dôvodu, že tovar nepríde na Slovensko.Iná situácia by nastala, keby ste tovar z Poľska priviezli na Slovensko a zo Slovenska by ste ho previezli do Poľska-toto sa už považuje za intrakomunitárne nadobudnutie so samozdanením.
912
08.08.07,07:42
INTRASTAT - sleduje pohyb tovaru pri prekročení hraníc. V prípade, že tovar z Poľska do SR nepríde, tak nie je čo vyplniť do Intrastat hlásenia.
Jamal
08.08.07,08:35
Dakujem Vám velmi pekne za radu, a ospravedlnujem sa - to nebola nedovercivost, skor opatrnost...