oizi919
07.08.07,16:40
Dobry den,

mna by zaujimalo ci logo firmy musi byt zaregistrovane a kde,
ci sa spoplatnuje alebo ako vlastne to ma byt.
Dakujem za vsetky odpovede
camelfly
07.08.07,15:06
Dobry den,

mna by zaujimalo ci logo firmy musi byt zaregistrovane a kde,
ci sa spoplatnuje alebo ako vlastne to ma byt.
Dakujem za vsetky odpovede


firemné logá je možné zaregistrovať ako ochranné známky ale nemusíš, je to na tebe, ochranná doba ochr. zn.
je 10 rokov odo dňa, keď prihláška prišla na Patentový úrad (možné predlžovanie vždy o 10 rokov).

- je slovné, obrazové, priestorové alebo kombinované označenie, ktoré je spôsobilé odlíšiť od seba výrobky alebo služby, pochádzajúce od rôznych výrobcov alebo poskytovateľov služieb a je zapísané v Registri ochr. zn. na Patentovom úrade. Ochrannou známkou môže byť aj obchodné meno

- potom máš chránené nielen logo firmy ale aj svoje produkty či výrobky

- použitie loga na štítku alebo na obale produktov
- použitie loga na vlastnom produkte, kde je logo natlačené na tovare
- použitie loga (pečiatka príp. iné)

mimo produktov:
- použitie loga v dokumentácii produktov
- použitie loga vo všeobecnej dokumentácii (brožúra firmy alebo produktu, ....)
- použitie loga pre propagačné a vzdelávacie účely


Zoznam patentových zástupcov domácich (http://www.patentattorneys.sk/?doc=list_sp&lang=sk)
oizi919
07.08.07,19:22
takze to znamena ze mozem pouzivat logo ktore si vymyslim napriklad pri tlaceni fakturi a pod. a nemusi ale moze byt zaregistrovane?
camelfly
07.08.07,20:19
takze to znamena ze mozem pouzivat logo ktore si vymyslim napriklad pri tlaceni fakturi a pod. a nemusi ale moze byt zaregistrovane?

áno, presne
oizi919
08.08.07,18:18
a nedostanem nejaku pokutu za to ze ho nezaregistrujem ako ochranu známu?
respektive neporusim nejaky zakon?
camelfly
08.08.07,18:59
a nedostanem nejaku pokutu za to ze ho nezaregistrujem ako ochranu známu?
respektive neporusim nejaky zakon?

nie, nedostaneš, ochranná známka respektíve logo, si chrániš ty ako svoju značku ktorú používaš a tým že ju zaregistruješ, nemôžu ho iní použiť alebo zneužiť ;)
misomiso
08.08.07,19:12
a nedostanem nejaku pokutu za to ze ho nezaregistrujem ako ochranu známu?
respektive neporusim nejaky zakon?

Neviem ci by si dostal pokutu, ale rozhodne by si sa vystavil riziku sudu, ak by si pouzil logo, ktore uz pouziva (nebodaj ma zaregistrovane) niekto iny. To je ale malo pravdepodobne, ak by pravda z tvojej strany neslo o zamer.
oizi919
09.08.07,15:20
Dakujem za doterajsie informacie a rozhodol som sa ze radsej logo zaregistrujem pretoze istota je istota.... trosku som som surfoval po nete a chcel som zistit co mam robi pre registraciu loga a dostal som sa az na stranku www.myslienka.sk ... priznam sa ze mi to nejde.. preto moja otazka je jasna ako mam postupovat pre zaregistrovanie loga? ( ako a kde ho vytvorit, kde najdem prihlasku na zaregistrovanie, kolko to bude stat, kde to poslat)
camelfly
09.08.07,15:50
Dakujem za doterajsie informacie a rozhodol som sa ze radsej logo zaregistrujem pretoze istota je istota.... trosku som som surfoval po nete a chcel som zistit co mam robi pre registraciu loga a dostal som sa az na stranku www.myslienka.sk (http://www.myslienka.sk) ... priznam sa ze mi to nejde.. preto moja otazka je jasna ako mam postupovat pre zaregistrovanie loga? ( ako a kde ho vytvorit, kde najdem prihlasku na zaregistrovanie, kolko to bude stat, kde to poslat)

dám ti jednu linku, je to tam všetko vysvetlené a nájdeš tam aj predpísané tlačivo:

Ako získať ochrannú známku (http://www.indprop.gov.sk/index2.php?lang=sk&idd=18&idd2=1801)
a ešte jednu
MarkOffice
patentová, známková a súdnoznalecká kancelária (http://www.markoffice.sk/ochranne_znamky.php)
camelfly
14.08.07,15:05
Dakujem za doterajsie informacie a rozhodol som sa ze radsej logo zaregistrujem pretoze istota je istota.... trosku som som surfoval po nete a chcel som zistit co mam robi pre registraciu loga a dostal som sa az na stranku www.myslienka.sk (http://www.myslienka.sk) ... priznam sa ze mi to nejde.. preto moja otazka je jasna ako mam postupovat pre zaregistrovanie loga? ( ako a kde ho vytvorit, kde najdem prihlasku na zaregistrovanie, kolko to bude stat, kde to poslat)

ak si chceš dať vytvoriť logo, tak existujú rôzne webové stránky ktoré sa s tým zaoberajú ale aj jedinci - grafici, ktorí ti to vytvoria, spravia ti návrh a ty ho buď schváliš alebo na tvoje požiadanie prispôsobia tvojim požiadavkám, ceny sú rôzne, práve preto budeš musieť osloviť viacej firiem alebo grafikov, ktorí sa tým zaoberajú ;)
petih
08.10.07,20:54
Ahoj, registrácia loga nemá s jeho vytvorením veľa spoločného. Často sa tvorbou a registráciou zaoberajú odlišní ľudia, odlišné firmy.
Marína
09.10.07,03:44
petih
09.10.07,14:19
Ospravedlňujem sa, nevedel som... :-)
qwe
26.11.07,04:46
Ahojte no nevicital som tam na tej stranke skoro nic lebo mam tam volake cudne pismena :( nevietemi poradit prosim ci nebude vadit ked si chcem zaregistrovat logo a niesom S.R.O.CKA nevadi to?
Zoltán Kovács
26.11.07,18:42
Ahojte no nevicital som tam na tej stranke skoro nic lebo mam tam volake cudne pismena :( nevietemi poradit prosim ci nebude vadit ked si chcem zaregistrovat logo a niesom S.R.O.CKA nevadi to?
Nevadí, že nie si sro. Veď logo môže registrovať aj FO.
VladoaKatka
26.11.07,20:02
ak si chceš dať vytvoriť logo, tak existujú rôzne webové stránky ktoré sa s tým zaoberajú ale aj jedinci - grafici, ktorí ti to vytvoria, spravia ti návrh a ty ho buď schváliš alebo na tvoje požiadanie prispôsobia tvojim požiadavkám, ceny sú rôzne, práve preto budeš musieť osloviť viacej firiem alebo grafikov, ktorí sa tým zaoberajú ;)

Ak si trúfneš sama vytvoriť návrh, môžeš aj to, nemusí to byť od grafika, ani od firmy. Nie je to predpísané.
camelfly
08.12.07,09:24
Ak si trúfneš sama vytvoriť návrh, môžeš aj to, nemusí to byť od grafika, ani od firmy. Nie je to predpísané.

Nie, to naozaj nemusí byť od grafika, pokiaľ má vedomosti zodpovedajúcej štandardom vizuálnej komunikácie a pozná technické parametre loga, myslím tým hlavne to, v akom formáte bude využívať loga, pokiaľ si ich oficiálne zaregistruje. Ide o to, že na webe je iný formát a pre ďalšie spracovanie loga pre potreby polygrafie, je zase iné.
Mohlo by sa stať, že návrh ktorý si vytvorí, nebude možné zmenšiť a ani zväčšiť bez straty čitateľnosti a tak bude nepoužiteľný pre iné aplikácie a miesta, kde ho bude možné použiť v jeho firme.