Anairda
14.02.05,15:32
Zdravím všetkých na Porade. Chcem sa opýtať ako je to z pozastavením podnikania. Živnostník si založil s.r.o. kde je konateľom a ako FO v pôvodnej firme nevykonáva žiadnu činnosť, posiela nulové DPH.Treba uviesť v žiadosti dôvod? Nezvyknú chodiť po pozastavení činnosti z DÚ na kontrolu?
Heni
14.02.05,14:51
pozri cez vyhľadávanie, pozastavená živnosť už bola "pretriasaná"
peter becka
14.02.05,19:51
Stojim pred rozhodnutim pozastavit alebo zrusit zivnost/idem sa zamestnat na dobu neurcitu/. Ake su vyhody pri pozastaveni? Budem moct zrusit aj podnikatelsky ucet?
V banke mi napr. povedali, ze ak mam pozastavenu zivnost tak mi ako fyz. osobe nedaju pozicku. Len tak ma napadlo- ako to zistia? Vie mi niekto poradit?
Poradite mi?
urs
18.02.05,11:12
Zdravím všetkých na Porade. Chcem sa opýtať ako je to z pozastavením podnikania. Živnostník si založil s.r.o. kde je konateľom a ako FO v pôvodnej firme nevykonáva žiadnu činnosť, posiela nulové DPH.Treba uviesť v žiadosti dôvod? Nezvyknú chodiť po pozastavení činnosti z DÚ na kontrolu?
Bratislava má veľa pozastavení živnosti takže na kontrolu nechodia. Pred pozastavením živnosti treba zrušiť DPH a tam kontolovať chodia. Tak si vyber.