peronka
07.08.07,18:52
zdravím,
prosím vás vedel by mi niekto poradit?
mám záujem založit si stavebnu firmu lepšie povedané murárské, maliarske, kopáčske...práce.nakolko poznám partiu chlapov s ktorými sme tieto veci doteraz robili ''len tak brigáne'' a maju záujem sa u mna oficiálne zamestnat.potrebovala by som poradit v oblasti fakurovania vykonaných prác, provízie, vypracovania prac.zmluv atd.vopred velmi pekne dakujem..
Zoltán Kovács
07.08.07,17:21
zdravím,
prosím vás vedel by mi niekto poradit?
mám záujem založit si stavebnu firmu lepšie povedané murárské, maliarske, kopáčske...práce.nakolko poznám partiu chlapov s ktorými sme tieto veci doteraz robili ''len tak brigáne'' a maju záujem sa u mna oficiálne zamestnat.potrebovala by som poradit v oblasti fakurovania vykonaných prác, provízie, vypracovania prac.zmluv atd.vopred velmi pekne dakujem..

Zadaj konkrétnu otázku, čo ťa presne zaujíma. Takto obšírne formulovaný dotaz asi ťažko dočká odpovede.
peronka
07.08.07,18:05
..asi všetko..mám partiu chlapov a kopec prace..a malo času :confused:
Zoltán Kovács
07.08.07,18:57
..asi všetko..mám partiu chlapov a kopec prace..a malo času :confused:

Na začiatok si preštuduj nasledovnú tému:

http://www.porada.sk/t56857-ako-na-zivnost.html
peronka
07.08.07,19:06
živnost mam od roku 2002..len podnikam v uuuuplne v inej oblasti.
Zoltán Kovács
07.08.07,19:08
živnost mam od roku 2002..len podnikam v uuuuplne v inej oblasti.

Tak potom iba rozšíriť živnostenský list o tie činnosti, zamestnať ľudí a hor sa do naháňania objednávok.
ondrejvla
07.08.07,19:17
živnost mam od roku 2002..len podnikam v uuuuplne v inej oblasti.


No ak máš živnosť na vyšívanie obrusov, tak veru ťažko radiť do úplne inej oblasti. Najskôr musíš vedieť všetko, čo obnáša stavebný zákon a nielen zamestnať partiu chlapov, predpokladám, že tu ani nejde o zamestnanie, ale o vykonávanie stavebných prác živnostníkmi v rámci subdodávok. Zmluvy a všetko ostatné k tomu nájdeš v Obch.zákonníku, je tu na Porade.
Džudi
07.08.07,19:18
Ahoj myslím si, že ak je to ako píšeš, tak asi ako už písal Smith. A myslím, že ak si nájdeš šikovného účtovníka tak ten ti s papierovými povinnosťami poradí, veď všetci čo to robíme vieme, že sme nielen účtovníci,ale ja napr. mám klienta stavebnú firmu, prihlasujem, odhlasujem, vypisujem potvrdenia, robím mzdy, úhrady ,nosím výkazy , v podstate klient fakt naháňa objednávky a zabezpečuje odbornú časť svojho podnikania. Držím palce
peronka
07.08.07,19:39
velmi pekne dakujem..