Jarmila.D
08.08.07,08:16
Slovenská firma platiteľ DPH nám fakturovala prepravu osôb tuzemsko-Čechy-tuzemsko bez DPH - osl. od DPH par. 46. Faktúru prefakturujeme na iného odberateľa, tiež platiteľ DPH slovenský.
Jedná sa o prepravu robotníkov do Čiech , kde v poddodávke robíme stavebné práce pre slovenskú firmu, ktorá bude práce fakturovať ako hlavný dodávateľ českej firme. Ako je to s DPH potom následne pri fakturácii prác z našej strany.
Prosím poraďte, nemám s týmto skúsenosti.
Vladimír Ozimý
08.08.07,06:24
v prípade že poskytujete služby v českej republike ktoré sú súčasťou subdodávky firmy ktorá faktúruje tieto služby do čiech riadite sa režim danej firmy to jest ak prenáša sa daňová povinnosť na českú firmu tak aj vy vystavujete bez dph pre slovenskú firmu s odkazom na faktúre na par. 15 alebo 16
Jarmila.D
08.08.07,07:10
Pri prefakturácii dopravy osôb zo Slovenska do Čiech pre slovenskú firmu. Nám fakturovala slovenská firma. Neide o par. 46 odst. 2. ? Faktúra na vstupe obchádza DPH a priznanie? Som z toho jeleň.
Vladimír Ozimý
08.08.07,07:43
Pri prefakturácii dopravy osôb zo Slovenska do Čiech pre slovenskú firmu. Nám fakturovala slovenská firma. Neide o par. 46 odst. 2. ? Faktúra na vstupe obchádza DPH a priznanie? Som z toho jeleň.


no v príspevku som nereagoval na prepravu pretože otázka je trochu zle položená pýtate sa na fakturáciu prác pre slovenskú firmu v ČR...no čo satýka tej prepravy tak podľa par. 46 je oslobodená medzinárodná preprava osôb na uzemí SR...to jest mali by tu fa rozdeliť na prepravu na uzemí SR a na uzemí ČR...v SR je oslobodená a v ČR zdania dph...