renattas
08.08.07,09:34
Dobrý deň,poprosím o radu, pred nástupom na md som mala uzavretú zmluvu s dôch.správ.spoločnosťou - 3.pilier dôchodkového sporenia. Zamestnávateľ ma neupozornil a mňa to ani nenapadlo,že nástupom na md a rd sa zmluvný vzťah ukončí, zamestnávateľ príspevky za mňa neodvádzal, ja som taktiež nič neodvádzala Po nástupe do zamestnania som sa dozvedela, že zmluvný vzťah bol ukončený, jeho obnovenie je možné len formou novej zmluvy, kde výplata dávok nie je možná ročne-ako tomu bolo doposiaľ, nakoľko by som spadala do kategórie nových poistencov. Poraďte je tomu tak a má vôbec zmysel uzatvoriť novú zmluvu so správcovskou spoločnosťou? Nie je možné spätné uhradenie príspevkov a že by sa jednalo iba o prerušenie doplnkového dôchodkového sporenia?
Chobot
08.08.07,07:54
Dobrý deň,poprosím o radu, pred nástupom na md som mala uzavretú zmluvu s dôch.správ.spoločnosťou - 3.pilier dôchodkového sporenia. Zamestnávateľ ma neupozornil a mňa to ani nenapadlo,že nástupom na md a rd sa zmluvný vzťah ukončí, zamestnávateľ príspevky za mňa neodvádzal, ja som taktiež nič neodvádzala Po nástupe do zamestnania som sa dozvedela, že zmluvný vzťah bol ukončený, jeho obnovenie je možné len formou novej zmluvy, kde výplata dávok nie je možná ročne-ako tomu bolo doposiaľ, nakoľko by som spadala do kategórie nových poistencov. Poraďte je tomu tak a má vôbec zmysel uzatvoriť novú zmluvu so správcovskou spoločnosťou? Nie je možné spätné uhradenie príspevkov a že by sa jednalo iba o prerušenie doplnkového dôchodkového sporenia?

Kto ti povedal, že zmluvný vzťah s DDS sa ukončil? Veď predsa tým, že nastúpiš na MD nekončíš zmluvu s DDS. Možno ste sa zle pochopili. Pravdepodobne ti povedali, že zamestnávateľ ukončil zamestnávateľskú zmluvu s tvojou DDS. Tvoja zmluva však určite zostala v platnosti, jedine si za ten čas neodvádzala príspevky - ani si nemohla, lebo si nemala príjem, z ktorého by sa príspevky odvádzali.

Obdobne bola na tom moja polovička, tá ale bola nezamestnaná. Počas doby nezamestnanosti neplatila nič, po nástupe do novej práce si odvádza príspebvok za seba. Nakoľko zamestnávateľ nemá zmluvu s DDS, tak zamestnancom neprispieva.

Zavolaj si do svojej DDS a prever si stav tvojej zmluvy. Pokiaľ si ju ty nevpovedala, oni ti ju z ich strany nezrušia. Po tom, čo ti potvrdia, že je naďalej platná, začni si odvádzať príspevok za seba. AK bude mať záujemprispievať aj zamestnávateľ, tan bude musieť urobiť asi novú zmluvu s tou DDS, aby ti mohli prispievať aj za zamestnávateľa.
renattas
08.08.07,07:58
Ahoj, vďaka za odpoveď. Povedal mi to zamestnávateľ,že vraj on ukončil moju zmluvu s DSS, zatiaľ som do DSS nevolala, zavolám tam a budem múdrejšia. Potom ti dám vedieť čo som sa dozvedela.
Chobot
08.08.07,08:06
Ahoj, vďaka za odpoveď. Povedal mi to zamestnávateľ,že vraj on ukončil moju zmluvu s DSS, zatiaľ som do DSS nevolala, zavolám tam a budem múdrejšia. Potom ti dám vedieť čo som sa dozvedela.

Tak to bude tak, ako som napísal. Zamestnávateľ nemohol ukončiť tvoju zmluvu. Ukončil asi zamestnávateľskú zmluvu.

Aby v tom bolo jasno, pri DDS sú nasledovné zmluvy:

Účastnícka: podpisuje ju DDS a účastník sporenia (zamestnanec)
Zamestnávateľská: podpisuje ju zamestnávateľ a DDS a slúži na to, aby zamestnávateľ mohol prispievať zamestnancovi. Táto zmluva je nezávislá od účastníckej.

Zamestnávateľ, nakoľko asi nikomu inému neprispieval len teba, zrušil tú zamestnávateľskú. Preto ju teraz bude musieť obnoviť. S tvojou určite nič neurobil.

Don´t panic!:cool:
renattas
09.08.07,13:58
Ahoj Chobot,
volala som do DSS, stačí ak so zamestnávateľom spíšem novú dohodu o zrážkach zo mzdy, ktorú pošlem DSS a zmluva platí naďalej, takže žiaden dodatok ani nová zmluva potrebné nie sú. Ďakujem. Ahoj. Všetko dobré.:):):):)
Chobot
09.08.07,14:10
Ahoj Chobot,
volala som do DSS, stačí ak so zamestnávateľom spíšem novú dohodu o zrážkach zo mzdy, ktorú pošlem DSS a zmluva platí naďalej, takže žiaden dodatok ani nová zmluva potrebné nie sú. Ďakujem. Ahoj. Všetko dobré.:):):):)

Áno, tá dohoda o zrážkach znamená to, že si určíš, koľko si budeš ty zo svojej čistej mzdy dávať na DDS. Zamestnávateľ ti potom ale nebude prispievať?
renattas
10.08.07,08:32
Bude aj zamestnávateľ.
Chobot
10.08.07,08:57
Bude aj zamestnávateľ.

Tak potom ani on nezrušil zamestnávateľskú zmluvu. Jediné čo potom zrušili, boli zrážky z tvojej mzdy.

Takže je všeto v poriadku.:cool: