DiegoZv
08.08.07,08:51
Dostal som informáciu, že SVB by malo mať vypracovanú Bezpečnostnú smernicu. Neviem však čoho sa má týkať: či je to v súvislosti s ochranou osobných údajov alebo CO prípadne protipožiarnej ochrany. Nevie mi, prosím, niekto poradiť čoho sa má týkať a z akého zákona prípadne vyhlášky sa vychádza? Prípadne ak ju niekto má v elektronickej forme môže ju prilepiť? Ďakujem
Platon
13.08.07,17:36
Podľa mňa to nie je spojene s Ochranou proti požiaru (OPP), lebo som teraz vykonal aj ja audit na OPP a tam sa to nevyskytuje. Máli sa mi, že to bude niečo okolo ochrany osobných údajov, ale náhodou nemá to byť "bezpečnostný systém"??
DiegoZv
17.08.07,05:00
Neviem ani ja. Ale zdá sa mi , že to bolo v spojitosti s povinnosťou archivácie , ktorú nakoniec SVB nemajú – teda aspoň pokiaľ mám dobré informácie.
Takže si aj myslím, že by to malo byť o ochrane osobných údajov.
svojar
17.08.07,07:03
Taktiež podľa mňa to súvisí s osobnými údajmi. Naša predsedníčka musela nahlasovať meno toho, kto je za to zodpovedný. Shodou okolností som to ja, pretože robím ekonomiku a účtovníctvo, takže mám prehľad vlastne o každej rodine.
Heni
17.08.07,07:12
je pravdepodobné, že ide o bezpečnostnú smernicu pre ochranu osobných údajov.
Podľa tlf. informácie, ktorú som dostala z Úradu pre ochranu osob. údajov:
"... netreba sa registrovať ani určovať zodpovednú osobu, nakoľko svb spracúva osobné údaje na základe zmlúv a podľa osobitného zákona (o vlastn. bytov a nebyt.priestorov), takže na svb platí výnimka podľa § 25 ods.2 písm.e) zákona o ochrane osob. údajov. Treba mať len vypracovanú tzv. bezpečnostnú smernicu."
DiegoZv
18.08.07,18:16
Ďakujem všetkým za rady. Ak má niekto takúto smernicu vypracovanú mohol by ju prilepiť k príspevku. Teda ak si nenárokuje autorské práva.Vopred ďakujem. Ja som zatiaľ našiel len smernicu týkajúcu sa firmy. Skúsim ju prerobiť ak je to možné.
Heni
23.08.07,09:20
Ďakujem všetkým za rady. Ak má niekto takúto smernicu vypracovanú mohol by ju prilepiť k príspevku. Teda ak si nenárokuje autorské práva.Vopred ďakujem. Ja som zatiaľ našiel len smernicu týkajúcu sa firmy. Skúsim ju prerobiť ak je to možné.
ja som tiež upravila smernicu - prilepenú na Porade v "dokumentoch".... ;)