Vlastas
14.02.05,15:58
Ahojte,prosím kto mi poradí?
Mám kolegu dôchodcu/výsluhový dôchodok/ je u nás zamestnaný od 11/04 na dobu určitú 1 rok. Jeho príjem zo závislej činnosti v roku 2004 bol cca
15,000,- Sk.Boli mu odvedené všetky povinné odvody a bola mu zrazená i daň. Má povinnosť podať DP alebo mu stačí vykonať ročné vyúčtovanie dane.
Môže si uplatniť nezdaniteľnú časť za rok 2004. Výsluhový dôchodok poberá už od roku 2003. Vopred ďakujem.
Heni
14.02.05,15:14
to by ma tiež zaujímalo...

ináč, ja som sa pri výsluhovom dôchodku stretala so samými protichodnými názormi, pretože v niektorom zákone je medzi vymenovanými dôchodkami, niekde nie... dokonca ani v SP nemali na to vyhranený názor...

a ešte som zvedavá: odvádzali ste mu aj príspevok na poistné v nezamestnanosti?
Marta V
14.02.05,19:05
Výsluhový dôchodca sa z hľadiska odvodov do sociálnej poisťovne považuje ako každý iný pracovník, čiže všetky odvody. Povinnosť podať daňové priznanie je, pokiaľ zarobí viac ako 40 416,- Sk. Nezdaniteľnú časť za rok 2004 si nemôže uplatniť. Mohol by si v tom prípade, že jeho výsluhový dôchodok za rok 2004 bol nižší ako 80 832,- Sk, čo pri výsluhovom dochodku asi nebude.
Heni
14.02.05,19:20
Výsluhový dôchodca sa z hľadiska odvodov do sociálnej poisťovne považuje ako každý iný pracovník, čiže všetky odvody. Povinnosť podať daňové priznanie je, pokiaľ zarobí viac ako 40 416,- Sk. Nezdaniteľnú časť za rok 2004 si nemôže uplatniť. Mohol by si v tom prípade, že jeho výsluhový dôchodok za rok 2004 bol nižší ako 80 832,- Sk, čo pri výsluhovom dochodku asi nebude....z hľadiska odvodov sa považuje ako každý iný pracovník? veď on už nebude nezamestnaný, či áno?
Vlastas
15.02.05,06:02
Ďakujem MARTA V za odpoveď a HENI odkaz, po konzultácii s pracovníčkou SP smeneodvádzali ani IP ani PvN. Poraďáci ste S U P E R !!!