Fany111
08.08.07,11:01
Ahojte. Vie mi niekto poradiť nejaký kvalitný kurz podvojného účtovníctva, ktorý by sa konal v Trnave? Základy mám (obchodná akadémia), ale chcem vedieť pracovať aj s nejakým softvérom a predsa to účtovanie sa neustále mení.
ekopo
10.08.07,08:33
Najlepší kurz je vlastný kurz. Na trhu je plno sw v ktroých je možné plnohodnotne účtovať do určitého momentu. To úplne stačí na zoznámenie sa so sw a z celou problematikou účtovania v ňom. Stále treba mať na pamäti, že nie sw účtuje (čo si veľa ľudí myslí) ale účtovník. Účtovanie sa nemení, stále sa účtuje rovnako. Menia sa len niektoré postupy účtovania, to aby nebola nuda.
mysimis
10.08.07,09:03
Skús si pozrieť tému, ktorú Ti sem prikladám: (http://www.porada.sk/t8703-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html). Keď si k tejto téme preštuduješ zákony, dá Ti to viac ako kurz PÚ. Na kurze sa veľmi nenaučíš používať sw. Pokiaľ sa rozhodneš pre nejaký soft, zakúpiš si ho, firma Ti zabezpečí aj školenie týkajúce sa používania programu. Tu na porade sa o používaní účtovných programov naučíš tiež veľmi veľa.
ormika
10.08.07,09:12
Fanny, neviem ako dlho dozadu si ukončila obchodnú akadémiu, ale ak len nedávno, a chodila si do trnavy, tak si myslím, že kurz podvojného účtovníctva ti je úúúúplne na nič. Mám študentku, absolventku OA v Trnave (tento rok maturovala), ktorá mi chodí pomáhať, ukázala som jej ako sa účtuje v programe OMEGA a už vyše roka účtuje ako "drak". Popritom sa naučila pracovať aj v programe ALFA, t. j. jednoduché účtovníctvo. Účtovanie je stále rovnaké, len sa naozaj menia postupy, takže veľmi veľa záleží od teba ako sa budeš predpisom a zákonom venovať. A myslím, že najlepší kurz pre teba je predsa PORADA. Aj tak sa nemusíš učiť ovládať všetky programy, lebo na našom trhu je ich veľa a záleží do akej firmy pôjdeš pracovať, teda aký soft využívajú.
ZuzanaP
10.08.07,09:21
Veru život je najlepšia škola, viem to z vlastnej skúsenosti.
Fany111
22.08.07,05:48
dík moc za odpovede, je pravda, že život je fakt najlepšia škola, a porada je super:)