Magda
08.08.07,11:39
Prajem Vám pekný deň, prosila by som o radu. Účtujem JU SZČO platí v priehebu roka tri poistky, každý mesiac a to sumu 2000,00 Sk, 2670,00 Sk a 1500,00 Sk. Moja otázka znie mám tieto položky každý mesiac zaevidovať do pokladne a zároveň ako výdavok neovplyvňujúci daň, alebo neúčtovať to,viem že pri vyplňovaní daňového priznania sa odpisuje 12 000,-Sk. Čo mi poradíte vopred ďakujem magda.
Monika Kováčová
08.08.07,09:45
nepíšeš, čo je predmetom poistenia. Ak ide o osobné poistenie podnikateľa (súkromné) neúčtovala by som o ňom (pokladňou).
Magda
08.08.07,09:48
Jedná sa o investičné životné poistenie, a len životné poistenie magda
Paula
08.08.07,09:58
Jedná sa o investičné životné poistenie, a len životné poistenie magda


Pri platbe z podnik. účtu ide o výdavok neovpl. základ dane -"ostatné".
Pepa
08.08.07,09:59
Nič nepokazíš ak to bude v účtovníctve - pokladňa resp. BU - výdavok neovplyvňujúci ZD /aspoň to nebude hľadať po šuflíkoch/.
Anja111
21.08.07,09:05
Moji klienti si začali platiť cez firmu, ako SZČO, Individuálne pripoistenie ZP. Účtujem to ako VNZD. Pre istotu by som však rada poznala aj Váš názor...
Pripájam link, na základe ktorého prevádzajú úhrady:
http://www.4vyhody.sk/
betka
21.08.07,10:03
Pre Anja, súhlasím s VNZD

2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

a) zvýšenia dane, prirážky k poistnému platenému na zdravotné poistenie, úroky platené za obdobie odkladu platenia dane a cla, penále a pokuty s výnimkou zaplatených zmluvných pokút,
Anja111
21.08.07,11:15
Pre Anja, súhlasím s VNZD

2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

a) zvýšenia dane, prirážky k poistnému platenému na zdravotné poistenie, úroky platené za obdobie odkladu platenia dane a cla, penále a pokuty s výnimkou zaplatených zmluvných pokút,

Ďakujem za uistenie... Vysypali tu, totiž, na mňa toľko argumentov, prečo by to malo ísť do VOZD, alebo aspom do životného poistenia, (tak, ako im to sľubovali poisťovací agenti), že som zaváhala...
betka
21.08.07,16:51
dostala som i ja domov presne túto ponuku na uzatvorenie, v priloženom liste mám:

Ide o individuálne zdravotné poistenie a je doplnkom k zdravotnému poisteniu a predstavuje nadštandardnú starostlivosť (pobyt v nemocnici, úraz- dostanem bolestnú sumu, pre cesty do zahraničia, na slov. horách ako náklady na horskú službu).

Ako som tak pozerala na stránkach, bližšie info tam nie sú, aby sme to mohli špecifikovať.

Pozrela by som sa na konkrétnu zmluvu, toho ktorého zamestnanca a chytila by som sa slovíčok, na ako dlho je zmluva uzatvorená, čči tam je uvedený vek dokedy platím.....ak si šéf myslel, že by mohlo ísť o nazdaniteľnú čať ZD podľa 11/4 ZDP. Toto si však platí zamestnanec, a podľa zmluvy buď má alebo nemá nárok na tieto nezdaniteľné časti....

Môžeme poskytnúť príspevok na DDP zo SF (v tomto prípade zrejme nejde o DDP, ale zrejme o poistné na životné poistenie-poistenie osôb, ale .....nie som posťovák, nepoznám ich termíny, či je to možné sem zahrnúť..??)

V prípade DDP zo SF by bola výsška poskytnutá zo SF zdaniteľným príjmom zmestnanca.

A vraciame sa znovu k nedaňovým výdavkom ako sú prirážky k poistnému platenému na zdravotné poistenie, zahrňa to i individuálne ZP???
Anja111
21.08.07,18:17
Ďakujem Ti pekne. Pozriem sa ešte na tie zmluvy, ale keďže sa jedná o SZČO, tak si naďalej myslím, že je to nedaňový výdavok...