glevo
08.08.07,13:52
pozdravujem
chcel by som sa od vas dozvediet ako je to so studentom (student nema a nebude mat iny prijem za cely rok 2007 len na prikaznu zmluvu) ktoremu vystavim prikaznu zmluvu ako zivnostnik...viem ze ma odpustenie dane do 5 nasobku zivotneho minima (ZM 4980 sk k 1.1.2007) a moznost nepodat DP do vysky prijmu 50% z 19,2 nasobku zivotneho minima..spravne?
1. nie je mi jasne to nepodanie DP..dan mu akoze odpustena nie je ale DP podat nemusi? ako sa to potom riesi?...
2. je nejake obmedzenie vysky prijmu na mesiac? ak pre mna vykonava cinnost trvajucu povedzme 2-3 mesiace...alebo sa to chape ako celkovy prijem studenta a rozdiel tam nie je ci za obdobie alebo mesacne?
rad by som bol aby s tym nemal opletacky a aby nechodil po uradoch...
ako to riesit?
3. mozem mu dat prikaznu zmluvu povedzme 2 krat za rok na tu istu cinnost?

dakujem velmi pekne za odpovede...snad som to objasnil co som chcel a nezabudol som na nic...
džino
08.08.07,19:22
pozdravujem
chcel by som sa od vas dozvediet ako je to so studentom (student nema a nebude mat iny prijem za cely rok 2007 len na prikaznu zmluvu) ktoremu vystavim prikaznu zmluvu ako zivnostnik...viem ze ma odpustenie dane do 5 nasobku zivotneho minima (ZM 4980 sk k 1.1.2007) a moznost nepodat DP do vysky prijmu 50% z 19,2 nasobku zivotneho minima..spravne?
1. nie je mi jasne to nepodanie DP..dan mu akoze odpustena nie je ale DP podat nemusi? ako sa to potom riesi?...
2. je nejake obmedzenie vysky prijmu na mesiac? ak pre mna vykonava cinnost trvajucu povedzme 2-3 mesiace...alebo sa to chape ako celkovy prijem studenta a rozdiel tam nie je ci za obdobie alebo mesacne?
rad by som bol aby s tym nemal opletacky a aby nechodil po uradoch...
ako to riesit?
3. mozem mu dat prikaznu zmluvu povedzme 2 krat za rok na tu istu cinnost?

dakujem velmi pekne za odpovede...snad som to objasnil co som chcel a nezabudol som na nic...
možno tú daň budeš odvádzať ty podľa toho či činnosť je závislá alebo nie.
čítaj link - http://www.porada.sk/t40893-prikazna-zmluva.html#post389105,
alebo o príkazných zmluvách tu na porade je veľa tém - treba zadať správne slovo do políčka hladaj.
glevo
13.08.07,13:25
dakujem za odpoved

prikazna zmluva nebude splnat atributy zavislej cinnosti (prikaznik bude ohraniceny len casom dokedy ma odovzdat to naco bol v zmluve zaviazany, bude pracovat kedy chce ako dlho chce, kde chce, na svojom pocitaci, ja mu dam podklady a on ich spracuje)

precital som toho vela...ale mam v tom zmetok....

kolkom u mozem zaplatit aby on s tym nemal ostaru a ani ja s nim...urobim zmluvu on urobi dostane peniaze ja si to zahrniem do uctovnictva a on si ich uzije bez toho aby sa musel kdekolvek hlasit a prijem priznavat...
glevo
13.08.07,13:27
je to 5 nasobok ZM alebo 50% z 19,2 nasobku ZM? este raz podotykam nepojde o zavislu cinnost....