Inna
08.08.07,14:24
Dobrý deň, poprosím o radu. Konateľ s.r.o. na zahraničnej pracovnej ceste. Výdavky ako ubytovanie a pod sú daňovo uznateľné aj keď on nebude mať vystavený cestovný príkaz? Ďakujem Inna
JAJA11
08.08.07,12:28
Dobrý deň, poprosím o radu. Konateľ s.r.o. na zahraničnej pracovnej ceste. Výdavky ako ubytovanie a pod sú daňovo uznateľné aj keď on nebude mať vystavený cestovný príkaz? Ďakujem Inna


Áno, aj keď nebude cestovný príkaz, je to uznateľné, ale je škoda nevyplatiť cestovné náhrady, ktoré prislúchajú zo zákona. :rolleyes:
irma1
08.08.07,12:29
Dobrý deň, poprosím o radu. Konateľ s.r.o. na zahraničnej pracovnej ceste. Výdavky ako ubytovanie a pod sú daňovo uznateľné aj keď on nebude mať vystavený cestovný príkaz? Ďakujem Inna

Ubytovanie áno. K ostatnému (a pod) sa vyjadriť neviem, je potrebné to konkretizovať.
Danila
08.08.07,12:52
Dobrý deň, poprosím o radu. Konateľ s.r.o. na zahraničnej pracovnej ceste. Výdavky ako ubytovanie a pod sú daňovo uznateľné aj keď on nebude mať vystavený cestovný príkaz? Ďakujem InnaA aký má pán konateľ problém s vystavením cestovného príkazu? V zmysle zákona mu zamestnávateľ nejakým spôsobom musí predsa pracovnú cestu vymedziť a má aj iné povinnosti vo vzťahu k poskytnutiu preddavku, vyúčtovaniu pracovnej cesty atď.....Takže by mal ísť príkladom ako štatutár, zodpovedný za účtovníctvo a poriadok vo firme.:)
slniečko220
16.08.07,04:59
Chcela by som sa opýtať,ak je zamestnanec na pracovnej ceste a v cestovnom príkaze si uplatňuje stravné, má nárok aj na SL od zamestnávateľa. Ďakujem
Gabi03
16.08.07,05:06
Na stravný lístok má nárok vtedy, ak na svojom obvyklom pracovnom mieste odpracuje viac ako 4 hod.
V prípade ako ráno od 8.00 do 12.05 pracoval na svojom pracovisku a až potom nastúpil na pracovnú cestu, má nárok aj na SL. Inak nie.
karcoolka1
23.08.07,12:18
to naozaj môže mať za jeden deň aj SL aj diéty?
Chobot
23.08.07,12:20
to naozaj môže mať za jeden deň aj SL aj diéty?

Veď si čítala o príspevok vyššie, že áno.:cool:
karcoolka1
24.08.07,04:19
Hm.... Chobot.
My juniori si len utvrdzujeme zčítanú teóriu, a to vďaka PORADE a VIPčlenom.

Predstav si, ja som našla od mojej predchodkyni vyplatené diéty ako STRAVNÉ-PAUŠÁL na výplatných páskach bez cesťáku. Ja som o takom nepočula...a ty?
Aisha
28.08.07,06:17
Ahojte, dosť blbá otázka ale potrebujem na ňu jasnú polopatistickú odpoveď. Teda u nás fungujú cesťáky tak, že pán konateľ mi povie kde bol a ja za neho vyplním Cestovný príkaz, vyúčtujem a preplatím. Ibaže nikdy to nie je presne podľa časov ako bol na služobke, keďže on nie je ochotný si ho vypĺňať sám ale radšej nechá trápiť mňa, no čo už...
Moja otázka: kam sa má konateľ podpísať, na tlačivo cestovného príkazu aby bolo všetko OK a aby on bol zodpovedný za údaje uvedené v cesťáku?
Pre názornosť prikladám tlačivo Cestovného príkazu v elektronickej forme.
ďakujem vopred za odpovede
Tweety
28.08.07,06:35
Jeho podpis bude všade, tj. podpis štatutára, príjemcu, schválil.
karcoolka1
28.08.07,07:02
Aisha, u nás to presne tak isto funguje. No ja mám 4 majiteľov + 14 zamestnancov... makačka!
Aisha
28.08.07,07:44
Ďakujem Tweety za radu, a keď mám ešte jedného konateľa tak potom ten schvaľuje tomu druhému CP a ten čo bol na služobke dá podpis len ako podpis príjemcu a to je vsio?vzadu podpis účtovateľa je asi môj však?
Ja viem blbé otázky ale potrebujem v tom mať celkom jasno...

Karcoolka ja som na tom podobne,ale keby aspoň zaplatené bolo...
Tweety
28.08.07,07:49
Ak je ešte ďalší konateľ, tak ten podpíše , potom ten zcestovaný už iba ako príjemca.
Aisha
28.08.07,07:55
Ďakujem pekne Tweety...