gibs
08.08.07,14:57
Viem ze som nezaradil uplne spravne ale inu kat. som nenasiel.

Takze mam nasl. otazocku:

Dostal som pokutu od policie, vraj bolo vydane sudne rozhodnutie (to som ale nedostal) a potom to vymahal exekutor. Ihned som to uhradil a aj trovy.

Bude nieco uvedene vo vypise z registra trestov? alebo sa tam eviduju len trestne ciny t.j. cojaviem ked ma sud odsudil (lebo sa mi zda ze ked sud vydal platobny rozkaz neznamena to ze ma odsudil???)

DAKUJEM DOPREDU ZA KAZDU ODPOVED
Danila
08.08.07,13:02
Viem ze som nezaradil uplne spravne ale inu kat. som nenasiel.

Takze mam nasl. otazocku:

Dostal som pokutu od policie, vraj bolo vydane sudne rozhodnutie (to som ale nedostal) a potom to vymahal exekutor. Ihned som to uhradil a aj trovy.

Bude nieco uvedene vo vypise z registra trestov? alebo sa tam eviduju len trestne ciny t.j. cojaviem ked ma sud odsudil (lebo sa mi zda ze ked sud vydal platobny rozkaz neznamena to ze ma odsudil???)

DAKUJEM DOPREDU ZA KAZDU ODPOVED
Vieš si predstaviť, keby toto uvádzali do registra trestov? Môžeš pokojne spávať. Toto tam nebude.
Chobot
08.08.07,13:06
Viem ze som nezaradil uplne spravne ale inu kat. som nenasiel.

Takze mam nasl. otazocku:

Dostal som pokutu od policie, vraj bolo vydane sudne rozhodnutie (to som ale nedostal) a potom to vymahal exekutor. Ihned som to uhradil a aj trovy.

Bude nieco uvedene vo vypise z registra trestov? alebo sa tam eviduju len trestne ciny t.j. cojaviem ked ma sud odsudil (lebo sa mi zda ze ked sud vydal platobny rozkaz neznamena to ze ma odsudil???)

DAKUJEM DOPREDU ZA KAZDU ODPOVED

Na tvoju otázku dáva odpoveď zákon o registri trestov č. 311/1999, kde v § 1 ods. 3 sa uvádza:

"(3) V registri trestov sa zakladá

a) trestný list o každej osobe právoplatne odsúdenej súdom Slovenskej republiky,
b) správa o osobe, proti ktorej bolo právoplatným rozhodnutím prokurátora alebo právoplatným rozhodnutím súdu podmienečne zastavené trestné stíhanie,
c) správa o právoplatnom rozhodnutí súdu alebo právoplatnom rozhodnutí prokurátora o schválení zmieru,
d) rozhodnutie súdu o uznaní rozhodnutia cudzozemského súdu na území Slovenskej republiky, /2/
e) oznámenie cudzozemského súdu o právoplatnom odsúdení občana Slovenskej republiky alebo o právoplatnom odsúdení osoby, ktorá má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. /3/"

Vydanie platobného rozkazu sudcom nie je odsúdenie osoby. Je to jedna forma rozhodnutí súdu, odsúdenie je zase iná forma. Takže to v registri trestov nebudeš mať.