MajaL
14.02.05,18:24
poradí mi niekto knihu pre JU - začiatočník díky :cool:
Manual
14.02.05,17:29
MajaL akú knihu? Veď program na JU robí všetko. Konkretizuj...
Pekný večer...
lenkak
14.02.05,17:34
Ja som sa učila okrem z Porady a praxe aj z tohto:
-knihy od Poradcu podnikateľa, + zákony
-Tatjana Pecháčová - Jednoduché účtovníctvo podnikateľov po prijatí nového zákona o dani z príjmov, vydavateľstvo Epos, okolo 500Sk, už si presne nepamätám, strán:413
-Amália Spitzová - Jednoduché účtovníctvo praktický sprievodca, vydala edícia Ekonómia, cena: okolo 180Sk, strán: 90. Je to kniha z roku 2003, ale našla som si tam dosť vecí, hlavne keď som potrebovala tie staršie.
saman
17.02.05,20:37
Veduca MajaL odporucam:
- postupy uctovania pre JU (so schopnym komentarom)
- zakon o uctovnictve
- zdravy rozum a citat poradu:)))
- nepoznam ziadnu odbornu publikaciu ktora je vyborna v jednoduchom uctovnictve.
Prue
17.02.05,21:28
MajaL aj Blanka Kabátová - Jednoduché účtovníctvo je dobrá pomôcka a je k tomu aj CD - demo v systéme Pohoda
Ľuba
18.02.05,04:57
poradí mi niekto knihu pre JU - začiatočník díky :cool:Veľmi dobrá knižka podľa mňa bola Eva Valachová: Jednoduché účtovníctvo v praxi.
dipe
05.04.06,16:32
Ahojte.
Konečne som našla niečo konkrétne k môjmu problému.
Spracuvávam PÚ na PC Win MRP, chcela som sa pustiť aj do JÚ na PC taktiež od MRP a neviem si poradiť. Mám problém ako nahadzovať banku.
Môže mi niekto poradiť?
Ďakujem
lenkak
05.04.06,16:43
Ak máš problém s MRP, treba potom takéto otázky dávať do sekcie MRP.mimotemy
lenkak
05.04.06,16:43
A napíš ešte v ktorom účte či JU, PU nevieš nahadzovať banku?
dipe
05.04.06,18:26
mimotemy Som si vedomá, že svoj problém rozvádzam na nesprávnej debate, ale keď som túto debatu nšla potešila som sa.
Neviem ako sa nahadzuje banka v JÚ.Mám výpis z banky/ v PU to viem, ale v JU je to trochu iné/ a čo s ním? Potrebujem ho nahádzať a neviem ako nato.:confused:
marula
05.04.06,18:29
Základnou knihou je Peňažný denník - dostať ho v predajniach tlačív a zvyčajne má na vnútornej strane obalu i vzor účtovania. Ale musíš si prečítať i pár predpisov - Zákon o účtovníctve, Opatrenia pre účtovanie v sústave jednoduchého účtovníctva a samozrejme Zákon o dani z príjmov. Existujú i
školenia pre začiatočníkov, alebo dobré publikácie.
lenkak
05.04.06,18:30
pre dipe:
Veľmi jednoducho,
do denníka pridáš klasický zápis (insertom), pri kolonke Účet/pokladňa si vyberieš účet, ak ich máš viac tak si ich editáciou pridaj,
a pokračuj ako so zápismy pri pokladni.
marula
05.04.06,18:40
Takto> odklikneš si ikonu Peňažný denník, cen + alebo insert sa dostaneš do účtovania - zadáš dátum, nájdeš si okienko, kde si rozklikneš kadiaľ budeš účtovať - pokladňa, ÚČET - odklikneš a prejdeš na číslovanie. MRP nečísluje bankové výpisy automaticky, tak si tam číslo výpisu zadáš ručne, napr. B 0001 (číslovanie u príjmov a výdavkov sa dá nastaviť - pozri si na hornej lište, po otvorení protramu NASTAVENIA. Tam si nastavíš napríklad, či si plátca DPH, či budeš používať enter na preskakovanie medzi okienkami..... Ale najprv si nahoď faktúry, pretože môžeš priamo účtovať úhradu faktúry a preniesť to i do peňažného denníka.... pomohlo trochu?
lenkak
05.04.06,18:41
Súhlasím s marulou, záleží akú operáciu budeš robiť.
dipe
05.04.06,18:58
Ďakujem, skúsim si to. Je to JU, no mne to pride ako ZU/zložité účtovníctvo/
Prajem Vám prijemný večer.
lenkak
05.04.06,18:59
Treba si len zvyknúť, mne oba idú v MRP v pohode, stačí zvyk a uvedomenie si, čo práve robíš.
Jazmina007
28.06.06,07:52
Poradí mi niekto? Mám iba jednu otázočku ohľadom správneho zaúčtovania pripísaného úroku na bankový účet. Mám to dať ako príjem ovplyvňujúci základ dane alebo neovplyvňujúci ZD ? Vediem JU v programe Alfa. Ďakujem, prajem pekný dník
Tweety
28.06.06,07:53
Poradí mi niekto? Mám iba jednu otázočku ohľadom správneho zaúčtovania pripísaného úroku na bankový účet. Mám to dať ako príjem ovplyvňujúci základ dane alebo neovplyvňujúci ZD ? Vediem JU v programe Alfa. Ďakujem, prajem pekný dník
Úrok je príjem ovplyvňujúci základ dane.
AlaNR
28.06.06,07:54
Poradí mi niekto? Mám iba jednu otázočku ohľadom správneho zaúčtovania pripísaného úroku na bankový účet. Mám to dať ako príjem ovplyvňujúci základ dane alebo neovplyvňujúci ZD ? Vediem JU v programe Alfa. Ďakujem, prajem pekný dník

Ovplyvňujúci, veď je z neho počítaná a strhnutá daň.
Jazmina007
28.06.06,08:03
Ovplyvňujúci, veď je z neho počítaná a strhnutá daň.

Aj v tom prípade ak SZČO nie je platcom DPH ? Ďakujem.
Tweety
28.06.06,08:04
Aj v tom prípade ak SZČO nie je platcom DPH ? Ďakujem. S dph to nemá nič spoločné. Toto sa týka dani z príjmov.
Jazmina007
28.06.06,08:10
Ďakujem za rýchlu odpoveď Tweety. A napokon by som mala ešte jednu otázočku resp. by som sa chcela iba uistiť, či to robím správne. SZČO si platí z BÚ doplnkové dôchodkové poistenie - 3 pilier. Ja to dávam ako výdavok neovplyvňujúci ZD. Je to správne ?
lenkak
28.06.06,17:40
- áno