Bastian
08.08.07,17:25
Chcem sa len spytat, ci niekto z Vas poradakov chodi na Balaton? Ja tam chodim pravidelne a sa mi tam velmi paci. Rad by som pocul Vase skusenosti, kde chodite...
Bastian
09.08.07,11:49
Ako vidim, ani neviete co to je.... :-)
Anja111
09.08.07,12:19
Nuž, my sme chodili na Balaton pred 25 rokmi...
A páčilo sa nám. Často na to spomíname ešte i dnes...
A práve teraz je tam moja dcéra s rodinou. Oživuje si spomienky z detstva, (vtedy mala 9 rokov). Píše nadšené SMS...
BOND
09.08.07,14:27
Vcera som sa vracal podvecer z Chorvatska okolo Balatonu.Bolo to tam totalne vymrete a predok auta od komarov uz asi neumyjem....
Leila2006
10.08.07,05:41
No, tak to ti celkom neverím. Popri Balatone chodíme pravidelne a vždy to tam žije. Prešli sme obidve strany, musím uznať, strediská sú nádherne vybudované, hlavne tá strana od Rakúska. Krásna architekúra, veľa štýlových reštaurácií, nákupné centrá, atrakcie pre deti, parky. Mne sa tam veľmi páči. Vždy je tam plno Nemcov, to je ich raj. Čo sa týka vody, preferujem more, takže balatónska hnedá voda na mňa dojem neurobila, ale je pravda, že väčšinou je fajn teplá. Celkovo však na mňa oblasť Balatónu pôsobí veľmi príjemne a cítim sa tam dobre.
Bastian
14.08.07,16:28
Vcera som sa vracal podvecer z Chorvatska okolo Balatonu.Bolo to tam totalne vymrete a predok auta od komarov uz asi neumyjem....
Neviem kadial si isiel, ale okolo Balatonu urcite nie! Teraz som odtial prisiel a je to tam pekne plne turistov. A komarov tam asi nie je vela, lebo moja zena je citliva na ne a nezaznamenala ziadnych!!! Mam pocit ze si iba provokater...
My chodievame na stranu blizsiu k Budapesti a mame len prijemne spomienky.
Obsluha - mila, ochotna, s usmevom na tvari... Sluzby su podla mna na urovni a to ze voda nie je modra ako v mori to mi nevadi, lebo viem ze je cista (dno jazera nie je strkove - to preto ma take sfarbenie). Rybari tam maju raj - plno uhorov (pritom tie ziju iba v najcistejsich vodach). Rodiny s detmi tak isto, lebo breh ma velmi mierny spad. Takze deti sa mozu kupat uplne v pohode... Vsade je cistucko a ulice pekne upravene (vsade kvety, stromy...).
Bol som uz v roznych krajinach na dovolenke a prirovnal by som to k Taliansku alebo Spanielsku.
Mne ide na dovolenke hlavne o to, aby som si oddychol. A nic nepokazi dovolenku viac ako neochotny casnici, predavaci a negativne naladeni ludia. Bohuzial na Slovensku to je vacsinou tak! Mam pocit ze to je tam v ludoch. Kto neveri, nech tam zajde a uvidi. Na Slovensku ak prideme ako rodinka do restauracie a dame si len jednu alebo dve pize, tak ich ani nenapadne priniest pribor a taniere pre troch. A nedajboze si neobjedname pitie, tak nasleduje otazka (s priblblym vyrazom v tvari): "A na pitie si nedate nic !?! A ak sme sa zastavili pri stanku s obcerstvenim po zaverecnej, tak sa nas pani s usmevom na tvari spytala ci si dame nieco a nas ochotne obsluzila. Na Slovensku mam z 10-tich 9 negativnych skusenosti. Tam som zatial nemal ani jednu zlu skusenost.
Som zvedavy na Vase dalsie skusenosti.
CAUTE :D :D :D
trillianka
15.06.11,10:01
No my sme este neboli, len kedysi davno - uz si ani nepamatam :) Ale zvazujeme... Mate niake konkretne typy na ubytko pre rodiny s detmi - pripadne aj so psom? :) chceli by sme dat niaku cykloturistiku, ale len taku light, lebo dcerka ma len 1 rok ;) Ale vozi sa v cyklovoziku v pohode.... Mysleli sme niake kempy s bungalovami :)
Dakujeme za kazdy dobry typ, ci radu ;)
otaznik123
27.07.11,19:02
Prosim Vás poradte mi lokalitu na Balatone, rad by som isiel pozriet na par dni ale nikdy som tam nebol. Chcem nieco kde je rusno, plaz piesok alebo kamienky. Chorvatsko sa mi pacilo vzdy na dovolenke, ale Balaton je blizsie a isiel by som sa tam pozriet... Pripadne ak viete aj o dobrom ubytku prosim dajte vediet...
Cila
27.07.11,19:49
Ubytko vieš nájsť na www.balatoniszallas.hu, kde je rušný nočný život tak hľadaj väčšie mestá ako Siofok, Tihany. V Keszthelyi je nádherný kaštieľ oplatí sa to pozrieť. My sme boli v roku 2009 v meste Révfulop, v apartmane tesne oproti vchodu na strand. Mne sa tam veľmi páčilo.
Cila
alaya1
27.07.11,20:34
nevsimla si si, ako je to tam so psikmi?
Cila
27.07.11,20:44
Pri vode som psíkov nevidela, tam to asi nie je dovolené, aj my máme maltézačika, mala som chuť ju zobrať, potom vysvitlo, že som kľudne mohla zobrať, domáci zbožňujú malých psov. Sú tam aj také domy na prenájom, ktorým sa záhrada končí tesne pri Balatone, kde nie je verejné kúpalisko. Skôr tam si to viem predstaviť, ak domáci súhlasia.
alaya1
28.07.11,12:31
Pri vode som psíkov nevidela, tam to asi nie je dovolené, aj my máme maltézačika, mala som chuť ju zobrať, potom vysvitlo, že som kľudne mohla zobrať, domáci zbožňujú malých psov. Sú tam aj také domy na prenájom, ktorým sa záhrada končí tesne pri Balatone, kde nie je verejné kúpalisko. Skôr tam si to viem predstaviť, ak domáci súhlasia.
Dakujem, prosim ta, posli mi nejaku www.stranku, kde su tie domy so zahradou pri Balatone.dakujem.
Cila
29.07.11,19:02
pozri: www.vizpartiszallasok.hu sú tam domy ale nie všetky sú tie aké hľadáš,vyber také, kde vidieť vodu na konci záhrady, v popise o dome je všade aj takéto: háziállat viheto: Igen - to znamená, domáce zviera povolené: Áno , tam môžeš zobrať psíka . Na tej prvej www stránke čo som uvádzala sú tiež aj takéto domy, napr nájdi na mape Balatonszepezd-Szorf Villa tesne pri vode, alebo Vizparti Nyaralóház. Žiaľ do konca augusta obsadené, v septembri neviem, treba zavolať alebo napísať mail. Na www.balatonra.hu vieš vyhladávať vzdialenosť od brehu daj do vyhladávača vzdialeností :" kozvetlen parton " vyhodí 25 takýchto domov
Cila