Linda 8
08.08.07,18:11
Dostala som príspevok z Uradu práce na zriadenie chranenej dielne. 27.12.2006 mi bol vyplatený paušál vo výške 123 312,-. Zivnosť mám od 1.12.2006. V sociálnej poisťovni mi vyšlo platiť poistné každý mesiac 12 522 Sk.Nakolko mám ZPS, to čo mi treba odvádzať do poisťovní , nie som schopná ani zarobiť. Neviem či som postupovala správne, ked som príspevok zaradila do
príjmov ovplyvnujucich ZD. Príspevok sa skladal z dvoch častí , prvá ktorá mi
bola vyplatená v decembri 123 312,- nemusím dokladovať a druhá časť 123 312,- som dostala postupne po predložení faktur. Poradte mi prosím , čo s tým, alebo mi ostáva len zrušiť živnosť. Ďakujem.


P
Zoltán Kovács
08.08.07,18:20
Dostala som príspevok z Uradu práce na zriadenie chranenej dielne. 27.12.2006 mi bol vyplatený paušál vo výške 123 312,-. Zivnosť mám od 1.12.2006. V sociálnej poisťovni mi vyšlo platiť poistné každý mesiac 12 522 Sk.Nakolko mám ZPS, to čo mi treba odvádzať do poisťovní , nie som schopná ani zarobiť. Neviem či som postupovala správne, ked som príspevok zaradila do
príjmov ovplyvnujucich ZD. Príspevok sa skladal z dvoch častí , prvá ktorá mi
bola vyplatená v decembri 123 312,- nemusím dokladovať a druhá časť 123 312,- som dostala postupne po predložení faktur. Poradte mi prosím , čo s tým, alebo mi ostáva len zrušiť živnosť. Ďakujem.


P

Nepoznáme presné podmienky dotácie, preto asi ani kvalifikovanú odpoveď nedostaneš. Osobne som sa zatiaľ nestretol takou dotáciou, kde nebolo treba zdokladovať použitie. Vo všeobecnosti platí, že do zdaniteľných príjmov sa zahrňa iba tá časť dotácie, ktorá bola aj použitá. Iba ak máš paušálne výdavky a o nákladoch neúčtuješ dávaš celú dotáciu do zdaniteľných príjmov naraz.
Zrušenie živnosti asi nebude najlepší nápad, lebo v tom prípade treba vrátiť poskytnutú dotáciu v plnej výške (ak sa nedodržala podmienka 2 rokov fungovania živnosti).