ivanaj
08.08.07,22:32
Ahojte,
kedze mame v plane zamestnať vlastnu mzdovu uctovnicku, robim si prieskum porovnania nakladov na vlastnu uctarku a externu spolocnost.
Potrebovala by som zistit kolko asi stoji tlaciaren na tajne vyplatne pasky (neviem to nikde najst) a tiez potrebny papier kolko asi moze vyjst?
ak som zle zaradila otazku, vopred sa ospravedlnujem, ale tu sa mi to najviac hodilo ... alebo zeby nie? :-(
cloe
08.08.07,20:56
Ahojte,
kedze mame v plane zamestnať vlastnu mzdovu uctovnicku, robim si prieskum porovnania nakladov na vlastnu uctarku a externu spolocnost.
Potrebovala by som zistit kolko asi stoji tlaciaren na tajne vyplatne pasky (neviem to nikde najst) a tiez potrebny papier kolko asi moze vyjst?
ak som zle zaradila otazku, vopred sa ospravedlnujem, ale tu sa mi to najviac hodilo ... alebo zeby nie? :-(
Neviem, či si čítala etiketu porady, takže prečítaj si tento bod:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
endrju
09.08.07,03:30
Neviem, či si čítala etiketu porady, takže prečítaj si tento bod:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

No, v tomto prípade je otázka asi v poriadku. Pojmom "tajné" výplatné pásky sa zvyknú označovať také výplatné pásky, na ktorých sú vytlačené všetky informácie tak, aby ich nebolo možné prečítať bez nespochybniteľného porušenia celistovosti nosiča (v zalepenej obálke a pod.)
;)
endrju
09.08.07,03:39
Ahojte,
kedze mame v plane zamestnať vlastnu mzdovu uctovnicku, robim si prieskum porovnania nakladov na vlastnu uctarku a externu spolocnost.
Potrebovala by som zistit kolko asi stoji tlaciaren na tajne vyplatne pasky (neviem to nikde najst) a tiez potrebny papier kolko asi moze vyjst?
ak som zle zaradila otazku, vopred sa ospravedlnujem, ale tu sa mi to najviac hodilo ... alebo zeby nie? :-(

Budeš možno prekvapená, ale na tlačenie tajných výplatných pások bohate postačí aj najobyčajnejšia ihličková tlačiareň s "traktorovým" podávačom.
O cenách papiera (vlastne špeciálnych obálok) nemám presné informácie.
Tlačivá tajných pások sa zvyknú vyrábať väčšinou na zákazku a cena je výsledkom rokovania s tlačiarňou.
Odhadujem však, že pri jednoduchej tlači bez loga firmy a prípadných iných "ozdôb" by cena za jeden kus nemala presahovať 3-4 koruny.
Predpokladám, že v nejakom špecializovanom veľkoobchode s kancelárskymi potrebami nejaké "neutrálne" tlačivá sú asi tiež v ponuke.

P.S.
Téma je zameraná skôr na hradvér ako na softvér a tak možno lepšie by bolo jej umiestnenie v v Hobby a iné porady" v rubrike PC - počítače hardware ( http://www.porada.sk/f74-pc-pocitace-hardware.html ). Ale azda aj v tejto porade Ti dokážu viacerí odpovedať uspokojivo.
cloe
09.08.07,09:31
No, v tomto prípade je otázka asi v poriadku. Pojmom "tajné" výplatné pásky sa zvyknú označovať také výplatné pásky, na ktorých sú vytlačené všetky informácie tak, aby ich nebolo možné prečítať bez nespochybniteľného porušenia celistovosti nosiča (v zalepenej obálke a pod.)
;)
Tak to som tomu dala:D Ospravedlňujem sa zadávateľke otázky;)
alena
09.08.07,12:10
"tajným" výplatným páskam sa hovorí diskrétne, vyrába ich napríklad tlačiareň PATRIA 1 s.r.o., Prievidza, viem, že majú pobočku v Bratislave, cena je v závislosti od množstva
ivanaj
09.08.07,14:04
Tak teraz naozaj neviem o co tu islo? Myslis ze je tajne sa opytat kolko moze stat tlaciaren??????????
ivanaj
09.08.07,14:05
to bolo pre ENDRJU
endrju
09.08.07,14:17
Tak teraz naozaj neviem o co tu islo? Myslis ze je tajne sa opytat kolko moze stat tlaciaren??????????

to bolo pre ENDRJU
Hm, nerozumiem. :confused: Nečítal som pozorne? :eek:
ivanaj
22.08.07,05:56
Pardon Endrju, malo to byt pisatelke vyssie Cloe.

Pekny den
:-)
Catto
29.10.07,14:14
Dobry den, tlac vypl. pasok sa robi na preklepove obalky ihlickovou tlaciarnou. Tlaciaren kupite mozno za par supov, ale zalezi, ake mnozstva pasok potrebujete tlacit. Pri povedzme 1.000 ks uz ta tlaciaren asi nebude az taka lacna. Da sa to riesit aj inym sposobom. Kupou zariadenia na skladanie pressure seal formularov, co znamena, ze si vytlacite na akejkolvek tlaciarni vypl. pasku na A4 formular (specialne tlacivo s vopred nanesenym tlakovym lepidlom) a potmo ho vlozite do masinky, ktora ho zlozi a prevalcuje. Tym ho zlepi. Cena tlaciva je cca 3,9 bez DPH a stroj stoji 150.000 bez DPH najlacnejsi. Skuste sa pozriet na www.cpdsystems.sk (http://www.cpdsystems.sk). Vyhodou je, ze je to rychlejsie a mozete si tam tlacit co chcete aj na uplne lacnej tlaciarni, je to menej hlucne a predpokladam, ze aj rychlejsie.