bogika
09.08.07,06:17
Ahoj,
chcela by som sa opýtať či zaradiť bloček v pokladni k nákladom za naftu alebo za údržbu auta, keď je na ňom úhrada aj za olej aj za naftu.
Anja111
09.08.07,04:22
Ahoj,
chcela by som sa opýtať či zaradiť bloček v pokladni k nákladom za naftu alebo za údržbu auta, keď je na ňom úhrada aj za olej aj za naftu.

Rozúčtuj: spotreba PHM (materiál) a olej (réžia).
bogika
09.08.07,04:35
a kam mám priložiť ten blok RP ?
Anja111
09.08.07,04:39
a kam mám priložiť ten blok RP ?
Vypíšeš VPD a zaradíš podľa poradového čísla do pokladne.
Ondrejková
09.08.07,05:02
Takže z tohto som vydedukovala, že lepšie je zakladať boločky za nákup materiálov, PHM, a iné podľa poradového čísla, respektíve dátumu?

Je to moc veľká chyba keď si ich zakladám podľa druhu:
- zvlášť PHM
- vzlášť materiál (oddelené rozdeľovačmi v jednom šanóne)

A to len preto lebo majiteľ viackrát príde, že kúpil nejaký tovar a chce ho reklamovať a tak sa mi to lepšie hľadá.

Ďakujem za odpoveď
Anja111
09.08.07,05:18
Takže z tohto som vydedukovala, že lepšie je zakladať boločky za nákup materiálov, PHM, a iné podľa poradového čísla, respektíve dátumu? ja zakladám tak

Je to moc veľká chyba keď si ich zakladám podľa druhu:
- zvlášť PHM
- vzlášť materiál (oddelené rozdeľovačmi v jednom šanóne) ak dodržiavaš poradové čísla VPD a vyznáš sa v tom...

A to len preto lebo majiteľ viackrát príde, že kúpil nejaký tovar a chce ho reklamovať a tak sa mi to lepšie hľadá.

Ďakujem za odpoveď
... odpoveď v texte.
Ondrejková
09.08.07,06:43
Ďakujem, vyznám. Ja si vlasne píšem posledné číslo výdavkového dokladu, takže vždy naväzujem na to.:)
ZEvina
09.08.07,07:37
Ja bločky za PHL robím mesačne, nie podľa nákupu. Na vyúčtovacom hárku je zvlášť suma na PHL, mytie, nákup oleja, nákup rež. mat..... na jednotlivé vozidlá, podľa toho to potom aj rozúčtujem. Lepšie sa potom na konci roka robí aj kontrola nadspotreby a nemôže sa stať, že sa na dáky bločik zabudne.
bogika
09.08.07,07:44
ja robím tiež bločky mesačne ale teraz sa mi stal taký prípad že na jednom bločku mám aj olej (teda údržba auta) aj naftu (teda PHM) a ja to rozpočítavam na dva hárky, na PHM a údržbu auta takže teraz neviem kam mam pripnúť ten bloček. ďakujem za radu.
ZEvina
09.08.07,07:56
ja robím tiež bločky mesačne ale teraz sa mi stal taký prípad že na jednom bločku mám aj olej (teda údržba auta) aj naftu (teda PHM) a ja to rozpočítavam na dva hárky, na PHM a údržbu auta takže teraz neviem kam mam pripnúť ten bloček. ďakujem za radu.

Bloček prefoť a ku kópii pridaj poznámku - originál založený pri vyúčtovaní PHL č. ..
fizzy
19.08.08,13:53
Ja sa len chcem opytat, olej do auta, len nakup, nie vymena oleja, davate na 511 alebo na 501?
Ja davam na 511 kedze ide o "Udrziavanie automobilu"
Stefan2005
19.08.08,15:13
Ja sa len chcem opytat, olej do auta, len nakup, nie vymena oleja, davate na 511 alebo na 501?
Ja davam na 511 kedze ide o "Udrziavanie automobilu"

... teda len samotný nákup dávam na 112 ;)

ak sa dolieva spotrebovaný olej tak na 501
ak si vymením olej sám tak na 501
ak sa robí výmena oleja dodávateľským spôsobom tak 511