leníča
09.08.07,07:38
Ahojte,
zmizol nám zo skladu tovar a vyšetrovaním za zistilo, že to bol zamestnanec zamestnaný na dohodu o vykonaní práce. Potrebovala by som s ním spísať dohodu o tom, že výplatou, ktorú mu teraz máme vyplatiť nám vráti aspoń časť dlžnej sumy za ukradnutý tovar. Možem niečo takéto vôbec urobiť? Alebo ako to mám riešiť.
KEJKA
09.08.07,10:40
Dohodou so zamestnancom môžeš urobiť čokoľvek - napr. Dohoda o uznaní záväzku a dohoda - súhlas so zrážkou zo mzdy.
Ale jednostranné, ak s tým zamestnanec nebude súhlasiť, nemôžeš nič.
Jedine mu to dokázať a obrátiť sa na súd.
mzdypd
04.09.07,05:45
Neviem kde môžem zadať moju otázku, či ju tu niekto nájde, ale prosím Vás pomôžte mi.
Nášmu zamestnancovi zo služobného vozidla počas pracovnej doby ukradli peňaženku. V peňaženke mal bločky z ERP o nákupe PHL do služobného vozidla za mesiac august 2007. Naši zamestnanci začiatkom mesiaca vyberú preddavok na nákup PHL a koncom mesiaca sa preddavok vráti, keď sa vyúčtuje spotreba PHL. Nákup PHL do nádrže auta na čerpacej stanici zaúčtujeme priamo na účet 501 AU. Krádež bola hlásená na polícii a máme od nich záznam o krádeži. Zamestnanec má vedenú knihu najazdených kilometrov. Môžeme zaúčtovať spotrebu na základe spotreby uvedenej v tech.preukáze a knihy najazdených kilometrov. Alebo ako? Ako účtovať krádež, keď od polície budeme mať asi vyjadrenie, že "prípad uzatvára, lebo páchateľ je neznámy". Čo s DPH? Bude to daňový výdavok? Som celkom bezradná.