stratena
09.08.07,06:57
Mam velmi zlozitu otazku a potrebujem vas nazor pripadne skusenosti. Nas zamestnanec (od 31.7.07 uz nie je), na nas pravdepodobne podal staznost na ustredie socialnej poistovne. Vsetko sa zacalo tym, ze isiel 27.2.07 na PN, manazerka, pod ktoru patril od neho dostala PN a nakolko sme vacsia firma nevedela som, ze je prec, az do aprila ked som mu isla robit marcovu mzdu, az vtedy som si ju vypytala od manazerky a bolo mi povedane, ze ju nema tak som to riesila so zamestnancom a ten ma opat odkazal na tu manazerku, ze odovzdal (pravdaze ju mala len nevedela, ze to je to tlacivo). Tak som to poslala na socialku do 2.5.07 co bol termin na odovzadnie PN. Takze som to v podstate stihla. Po tom vsetkom ostalo ticho. Zamestnancovi sme poslali v aprili kontrolu vsetko bolo ok. Az potom prisiel list od jeho pravnika, ze chce aby sme ho preradili na inu pracu, pretoze od lekara ma potvrdenie, ze ma byt preradeny na inu pracu. Upozornujem ze moja sefka je strasne tvrdohlava. Tak povedala nasmu pravnikovi nech mu odpise a nas mu napisal ze v potvrdeni od lekara nie je presne stanovene aku pracu nie je schopny vykonavat a ani aky ma zdravotny problem, ale to uz je vysoka pravnicka matika a na to som ja kratka...same §...tak ostalo na chvilu ticho a na to sa ozval zase zamestnanec a napisal, ze dava okamzitu vypoved lebo sme ho neprelozili na inu pracu a chce aby sme mu preplatili dovolenku, co je vsetko ok...lenze sefka tu vypoved akoze neuznala a nechala plynut vypovednu do 31.7.07 a dovolenku mu mam vyplatit az v termin julovej vyplaty...ale on asi zavolal na socialku ked to nedostal hned tu nahradu a dnes mi napisali, ze im mam dat odovodnenie preco som im tu PN dala az 2.5. ked bola podana na socialku 15.3.07 od zamestnanca...a ze idu dat stanovisko na ustredie socialnej poistovne...viete mi poradit co im mam napisat?nemozem im napisat, ze manazerka nevedela ze to tlacivo je PN...a myslite, ze mi pride kontrola, co taka kontrola robi, co kontroluje?dakujem
Danila
09.08.07,06:11
Sociálna poisťovňa bude kontrolovať všetko. Máte šancu za istú sankciu, ktorá nepoteší, vylepšiť najmä prácu manažérky.