Janette
14.02.05,18:05
Dnes som mala kontrolu na DPH, dopadla v celku dobre, ale oznamujem Vám, ževraj má byť každý bloček /výdavok/, opečiatkovaný z druhej strany Vašou pečiatkou, aby nedošlo k viacnásobnému použitiu!!
jeso
14.02.05,17:14
dakujeme za radu-zasa nová robota pre účtovníkov, asi jej máme málo...
Heni
14.02.05,17:23
Dnes som mala kontrolu na DPH, dopadla v celku dobre, ale oznamujem Vám, ževraj má byť každý bloček /výdavok/, opečiatkovaný z druhej strany Vašou pečiatkou
... alebo podpis, lebo mať pečiatku nie je povinné...
Daska
14.02.05,21:42
Dnes som mala kontrolu na DPH, dopadla v celku dobre, ale oznamujem Vám, ževraj má byť každý bloček /výdavok/, opečiatkovaný z druhej strany Vašou pečiatkou, aby nedošlo k viacnásobnému použitiu!!
a to na ktorom DU, ja som mala uz viackrat kontrolu na DPH a nikdy mi nic take nepovedali, naposledy som mala kontrolu za 2. Q 2004
ricij
14.02.05,21:50
a to na ktorom DU, ja som mala uz viackrat kontrolu na DPH a nikdy mi nic take nepovedali, naposledy som mala kontrolu za 2. Q 2004Hm, ani mne nie, ale logiku to má.
Zuzka
14.02.05,21:56
Ja som sa s niečím podobným stretla jeden krát. A tých kontrol som mala naozaj veľa. Doklady sa museli opečiatkovať pomaly z obidvoch strán.
Muška
14.02.05,22:17
Ja pečiatkujem od kedy je DPH. Bola predsa vždy povinnosť pre platcov DPH opečiatkovať, alebo ručne uviesť svoje DIČ na doklady DPH. Teraz je to určite podľa § 71, zákona DPH.

Dobrú nôcku
Katarína STR
15.02.05,05:02
Ja som pred pár rokmi pečiatkovala každý jeden doklad z druhej strany. Robila som to niekoľko rokov. To vraj preto, aby si firmy medzi sebou nevymieňali bločky.

Pred 2 rokmi som niekde počula, že vraj sa to už nemusí. Tak to už nepečiatkujem.

A teraz sa to má zas ?
petra:-)
15.02.05,06:27
muška, ale § 71 o ničom takom nehovorí. V predchádzajúcom zákone o DPH patrilo medzi údaje, ktoré musí obsahovať doklad z ERP DIČ odberateľa, sadzba dane a vypočítaná daň, ale teraz také nič nie je, dokonca v ods. 5 je uvedené, čo musí obsahovať doklad z ERP a výslovne je tam napísané, že okr. ods.2 písm. b) - čo sú údaje o odberateľovi. Ja som tiež počula, že sa už nemusí pečiatkovať. A okrem toho neviem, ktorý §, ktorého zákona mi to prikazuje, na základe ktorého by mi mohli tieto výdavky pri kontrole vyhodiť. Vie niekto o takom? Ak áno dajte vedieť - hneď všetky opečiatkujem :cool:
ingi
15.02.05,06:38
Zdieľam Petrin názor aj keď verím tomu, že kontrolóra tie pečiatky vždy ukľudnia...
bea
15.02.05,06:55
Aj ja súhlasím s Petrou. V žiadnom zákone nie je povedané, že doklady z reg. pokladne a možno aj iné "bločky" majú byť opečiatkované. V zákone o DPH bolo predtým uvedené, že musia byť doplnené údaje a vtedy sa pre zjednodušenie používala pečiatka.
Je pravda, že som počula, že aj kontrolóri na daň z príjmov chceli pečiatku práve preto, aby sa zabezpečilo, že doklad nebude viackrát použitý! Ale v zákonoch to ozaj nikde nie je!!! Takže ja to od firiem, ktoré účtujem nepožadujem.
Jara
15.02.05,10:53
Aj ja som mala kontrolu na DPH a povedala, že bolo by dobré keby boli opečiatkované a keď som sa spýtala či to je v nejakom zákone /ale hlas som nezvyšila, len tak jemne/ tak mi povedala, že nie a ani by neuspeli keby to dali do protokolu z kontroly len oni to tak vedia medzi sebou, tak keď výzvu na kontrolu nejaký mesiac tak vraj je lepšie mať opečiatkované. Tak som jej prikývla že teda OK ale nerobím to.
Janca
15.02.05,11:01
Presne ako pise Jara - spytala by som sa na paragraf, ktory mi to prikazuje a az potom by som to peciatkovala. Ale vzhladom k tomu, ze je vyhodnejsie vychadzat s nimi "po dobrom", komu to nerobi problem, peciatkuje. Su to ich "predpisy medzi riadkami", s ktorymi mozete a nemusite suhlasit.
lenkak
15.02.05,11:38
Ja tiež nemám opečiatkované doklady, a keď som mala kontrolu z DU ani nespomuneli, že by mali byť opečiatkované.
juraj
15.02.05,12:38
Ja si ku každému dokladu vytlačím zo softvéru tzv. účtovný doklad na ktorý nalepím ozajstný doklad a tým je zabezpečené aby sa doklad nedal viacnásobne použiť. Mal som niekoľkokrát kontrolu DPH a nechýbali im pečiatky z druhej strany.
smatanova
15.02.05,19:14
ja som tiez mala kontrolu, naposledy za III.Q 2004 a neupozornili ma na to, takze myslim, ze nie je to podla zakona
susu
16.02.05,00:20
V ziaden zakon neuklada povinnost mat peciatku. Ak si vsimnete na niektroych novych tlacivach (danove, socialka a pod) uz ani nie je to zname "peciatka - podpis". Mam klienta, ktory robi povacsinou pre nemcov a vobec nema peciatku. Ked uz nechyba nemeckym byrokratom ...???
Takze ako bude peciatkovat on???
Daniela
16.02.05,06:14
Ja by som tak trochu aj súhlasila, že vlastnou pečiatkou doklad opatriť, skutočne je to môj doklad a nikto iný ho nemôže zúčtovať. Aj keď je tam problém tú pečiatku dať, keď je doklad mini.
Já však nevyžadujem na každom bloku pečiatku, nakoľko hlavičku blokuje technik a je evidovaná na DÚ. T.j. nemôže sa meniť. Aj keď...... šikovnosť naších ľudí je veľká. No nech si to stráži DÚ.
Krížik
16.02.05,06:52
Ja mám taký dlhodobý problém - Na prijatých faktúrach mi častokrát posielali odberatelia dobre IČO, IČ DPH, ale nesprávne uvedený názov firmy napr.LEKÁREŃFARMA mi pošlú bez medzeri, ako LEKÁREŃ FARMA, prípadne s malými písmenami. Je to zlé aj keď ide o také detaily??? Musím žiadať všetky faktúry nové???
Krížik
16.02.05,06:53
A čo sa týka tej pečiatky na bločku, len len som sa vyhla pokute, lebo som nemala tie bločky opečiatkované. Takže pečiatkovať.
Richard
16.02.05,15:13
muška, ale § 71 o ničom takom nehovorí. V predchádzajúcom zákone o DPH patrilo medzi údaje, ktoré musí obsahovať doklad z ERP DIČ odberateľa, sadzba dane a vypočítaná daň, ale teraz také nič nie je, dokonca v ods. 5 je uvedené, čo musí obsahovať doklad z ERP a výslovne je tam napísané, že okr. ods.2 písm. b) - čo sú údaje o odberateľovi. Ja som tiež počula, že sa už nemusí pečiatkovať. A okrem toho neviem, ktorý §, ktorého zákona mi to prikazuje, na základe ktorého by mi mohli tieto výdavky pri kontrole vyhodiť. Vie niekto o takom? Ak áno dajte vedieť - hneď všetky opečiatkujem :cool:tak ako hovorí Petra... pečiatkovalo sa - ale nie kvôli pečiatke, ale kvôli DIČ odberateľa /teda toho kto účtoval o tom doklade ako o výdavku.../


A JANETTE!!!!!! prosím ťa pred zadaním otázky si skontroluj Poradu do ktorej to zadávaš - premiestnil som to z OZNAMOV!!!
Síce niečo oznamuješ, ale oznamy slúžia na oznamy ohľadom stránky Porada, nie typu daňových problémov...
Janette
16.02.05,19:24
Ahojte, vrátim sa k môjmu dotazu. Pri kontrole boli dvaja, jeden hovoril, že máme pečiatkovať každý bloček pre prípadné druhé zneužitie, a ten druhý povedal, že to žiadny zákon neprikazuje. Super nie? Ale pečiatkujte, aby niektorí daňováci - kontrolóri boli spokojní.
Janette
16.02.05,19:27
Pre pána jána, až som sa zľakla čo som urobila. A ešte aj červene.... samozrejme sa ospravedlňujem, ale úmysel niekoho zaviesť to nebol. Troška ma to zarmútilo....
ingi
16.02.05,20:48
Nebuď Smutko, Janette, všimla som si, že to iba Richard dnes večer po Porade behá, upratuje, preraďuje, mení farbičky - to preto tá červenučká :D .
AAAle inak - je to fajn chalan!!:)

Veď vieš, že nás viacerých trápia členovia, ktorí nedodržujú niektoré zásady.
Veru, mali by si vyhľadať a prečítať tému "Etiketa Porady" ;) .
agata
17.02.05,07:51
Od 1. mája 2004 nie je povinnosť pečiatkovať doklady.
Karko
17.02.05,09:53
ako živnostník (nemám zamestnancov) musím mať pečiatku alebo nie....
ZuzanaA
17.02.05,10:25
Pečiatku nemusíš mať, je to ale výhodnejšie, lebo si tým šetríš čas aj ruku :D, nemusíš na doklady ručne vypisovať tvoje údaje, buchneš tam pečiatku a je pokoj :D
Jara
17.02.05,10:32
Od 1. mája 2004 nie je povinnosť pečiatkovať doklady.
Aký zákon o tom hovorí či áno alebo nie? Cituj miláčku...:D
Palino
17.02.05,11:35
Žiaden zákona nehovorí, že treba a teda netreba. Keď niekto chce nech si pečiatkuje.
jozef35
17.02.05,12:30
Žiaden zákona nehovorí, že treba a teda netreba. Keď niekto chce nech si pečiatkuje.

Presne tak. Ak mám všetko ostatne v poriadku, netreba sa pred kontrolormi znizovat a poklonkovat im a robit všetko o čo požiadajú. Zákon je najvyššia norma aj pre nich. Ved častokrát sú to ludia čo nemajú ani zlomok vedomosti hocikoho z nas. Maju za sebou akurat skolenie DU na konkretnu problematiku. Su tam lebo inde sa nevedia uplatnit. Ospravedlnujem sa vsetkym schopnym a odborne sposobilym daniarom, ktorych je nastastie este dost.
aladin
17.02.05,12:43
Suhlasim s tým že žiadnz zákon neuklada aby som peciatkoval. Dokonca pokulhava aj argument že je to preto aby si podnikatelia nepožiciavali medzi sebou doklady, lebo kto čítal zakon o účtovnictve vie že účtovný doklad nemusi byť original... a podla logiky DU.. (ten prvý prispevok) to neobstoji.
čisto teoreticky jeden doklad prefotim 5 x a kopiu si vsetci piati orazia svojou pečiatkou.
Mavam spustu danových kontrol za rok 2004 osem len na dan y príjmu + x na dph + na mzdy a doteraz s tým nebol problem... Ale nevylučujem že niekto to bude požadovať. Ale zatial to nema oporu v zakone.
Jara
22.02.05,09:19
Presne tak. Ak mám všetko ostatne v poriadku, netreba sa pred kontrolormi znizovat a poklonkovat im a robit všetko o čo požiadajú. Zákon je najvyššia norma aj pre nich. Ved častokrát sú to ludia čo nemajú ani zlomok vedomosti hocikoho z nas. Maju za sebou akurat skolenie DU na konkretnu problematiku. Su tam lebo inde sa nevedia uplatnit. Ospravedlnujem sa vsetkym schopnym a odborne sposobilym daniarom, ktorych je nastastie este dost.
Je to tak a ja s Tebou suhlasím, pretože dlhoročné skúsenosti mi tiež potvrdili, že ten daniar sa venuje jednej problematike, napr. DPH, DzPFO al . PO, cestná daň, združenia a iné nevie. Ak prídu na kompletnú kontrolu, tak každý na inú oblasť a nevedia ako sa hovorí: - pravá ruka nevie čo robí ľavá. Mám ale aj kámošky,ktoré sú šikovné a zaujímajú sa komplexne o problematiku, ale tých je ako šafránu...
No najhoršie je, že od nás sa chce, aby sme stihali čítať všetky zákony a ovládali všetky oblasti. Nehovoriac v súkromných firmach...:D :( :D