tibor23
09.08.07,09:55
Som,živnostník a pracoval som pre istú stavebnú firmu na základe zmluvy o dielo.Prácu som so svojími zamestnancami vykonal,no do dnešného dňa mi práca nebola vyplatená a to ani čiastočne.Vzhľadom k tomu som sa dostal do platobnej neschopnosti a to voči mojím subdodávateľom,zamestnancom a aj voči soc.a zdrav.poistovni.Aby som aspoň čiastočne uspokojil pohľadávky (DPH)som bol nútený predať byt,ale to už nepokrylo spomínané pohľadávky.Chcel by som sa opýtať ako by som mal ďalej pokračovať v danom probléme,keďže spor je na súde(no súdy zatiaľ nekonajú) a aké ďalšie následky mi hrozia či už sankčné alebo trestnoprávne.Exekúcia už nie je možná,lebo som došiel o celý svoj majetok.
karpis
09.08.07,08:01
V prvom rade si mal firmu,ktorá Ti nevyplatila práce na základe zmluvy zažalovať
tibor23
09.08.07,08:11
to som spravil už vo februári,no súd stále v tom nekoná...podal som na tú firmu aj trestné oznámenie nakoľko chcel odomňa prácu bez DPH,no ani polícia zatiaľ nekoná...
karpis
09.08.07,11:12
To znamená že musíš čakať na rozhodnutie súdu, skús sa dohodnúť na splátkovom kalendári /ak je to možné splácať z tvojej strany/ so soc. poisť. zdrav. poisťovňou a poprípade so svojimi subdodávateľmi
Danila
09.08.07,11:38
Som,živnostník a pracoval som pre istú stavebnú firmu na základe zmluvy o dielo.Prácu som so svojími zamestnancami vykonal,no do dnešného dňa mi práca nebola vyplatená a to ani čiastočne.Vzhľadom k tomu som sa dostal do platobnej neschopnosti a to voči mojím subdodávateľom,zamestnancom a aj voči soc.a zdrav.poistovni.Aby som aspoň čiastočne uspokojil pohľadávky (DPH)som bol nútený predať byt,ale to už nepokrylo spomínané pohľadávky.Chcel by som sa opýtať ako by som mal ďalej pokračovať v danom probléme,keďže spor je na súde(no súdy zatiaľ nekonajú) a aké ďalšie následky mi hrozia či už sankčné alebo trestnoprávne.Exekúcia už nie je možná,lebo som došiel o celý svoj majetok.Vyvinul si maximálnu ústrevosť v danom probléme. Prišiel si o majetok. To sa pri podnikaní stáva. A nelám si už hlavu. Nič viac Ti už nezoberú, lebo nič nemáš. Trestnoprávnosť je najmä na strane tých, ktorí nezaplatili tebe za vykonanú prácu. Boli to možno s.r.o.čky, ktoré napriek tomu nedopadnú tak zle, ako ty. Hlavu hore, už môže byť len lepšie, ako horšie...:)
legal
09.08.07,12:11
nie je celkom pravda, ze uz nic nemas !!
mas este pohladavky voci svojim dlznikom a aj o to mozes este prist.
to bolo na margo daktorych odpovedi, ktore nie su vzdy korektne a vecne :(
nepoznam zlozenie tvojich dlznikov, ale ak sa jedna PO (ale aj pri FO to plati), tak by som si skontroloval, ci uz na ne nebol vyhlaseny konkurz, resp. restrukturalizacia a priebezne to sledoval, lebo by si mohol prist aj o to posledne, teda o svoje pohladavky.

a teraz mimo temu, dostal som ss, ale nemozem na nu odpovedat :(
Danila
09.08.07,12:18
nie je celkom pravda, ze uz nic nemas !!
mas este pohladavky voci svojim dlznikom a aj o to mozes este prist.
to bolo na margo daktorych odpovedi, ktore nie su vzdy korektne a vecne :(
nepoznam zlozenie tvojich dlznikov, ale ak sa jedna PO (ale aj pri FO to plati), tak by som si skontroloval, ci uz na ne nebol vyhlaseny konkurz, resp. restrukturalizacia a priebezne to sledoval, lebo by si mohol prist aj o to posledne, teda o svoje pohladavky.

a teraz mimo temu, dostal som ss, ale nemozem na nu odpovedat :(Ja si myslím, že zadávateľ svoju pohľadávku ošetril. Takže o ňu nepríde, iba v prípade, ktorý som spomenula. A ak ošetril jednu pohľadávku, určite ošetril všetky ostatné, ak nejaké mal. Je to ale žalostne slabá nádej...keď nie je už strechy nad hlavou...
legal
09.08.07,12:41
Ja si myslím, že zadávateľ svoju pohľadávku ošetril. Takže o ňu nepríde, iba v prípade, ktorý som spomenula. A ak ošetril jednu pohľadávku, určite ošetril všetky ostatné, ak nejaké mal. Je to ale žalostne slabá nádej...keď nie je už strechy nad hlavou...

to som rad, ze myslis, opak by bol katastrofou, ale nie velkou :)

precital som si este raz prispevok zadavatela, no nedospel som k podobnemu presvedceniu, ze je pohladavka komplexne osetrena !
zazalovat je len jeden z moznych sposobov uplatnenia si pohladavky. Kedze som problem ponal trochu komplexnejsie, tak som poukazal aj na ine moznosti.
len tak malickost moze mat aj pravoplatnu pohladavku, ale zmeska lehotu na prihlasenie pohladavky do konkurzu, resp. restrukturalizacie a tvoje myslenie mu uz nepomoze, snad ho petesi tvoj mily usmev :)
Danila
09.08.07,15:09
to som rad, ze myslis, opak by bol katastrofou, ale nie velkou :)

precital som si este raz prispevok zadavatela, no nedospel som k podobnemu presvedceniu, ze je pohladavka komplexne osetrena !
zazalovat je len jeden z moznych sposobov uplatnenia si pohladavky. Kedze som problem ponal trochu komplexnejsie, tak som poukazal aj na ine moznosti.
len tak malickost moze mat aj pravoplatnu pohladavku, ale zmeska lehotu na prihlasenie pohladavky do konkurzu, resp. restrukturalizacie a tvoje myslenie mu uz nepomoze, snad ho petesi tvoj mily usmev :)Pokúsim sa teda s úsmevom myslieť a poradiť zadávateľovi, aby skutočne preveril, či dlžník nie je v konkurze. Ak áno, aby uplatnil svoju pohľadávku cestou konkurzného súdu. Ak v konkurze nie je, aby urobil všetko pre vydanie platobného rozkazu najlepšie s pomocou právnika. A modlil sa, aby sa to veriteľ nedozvedel, keďže ručí len do výšky nesplateného vkladu spoločníkov. Lebo by sa mohlo stať, že šmahom ruky bude s.r.o. vykazovať nulový majetok a je po pohľadávke. Nepýtal sa náhodou len na to, či ho čakajú ešte nejaké sankcie, alebo trestnoprávnosť? Z uvedených informácií sa domnievam, že nečakajú.
tibor23
09.08.07,18:17
Dotyčný pán nie je s.r.o. ale fyzická osoba a nie je v konkurze nakoľko stavia ďalšiu etapu polyfunkčného domu.Na vydanie platobného príkazu čakám od februára,no zatiaľ nič.Tento pán,okrem mňa nezaplatil cca 80% subdodávateľom,niektorým väčšiu,niektorým mnešiu časť.Celú čiastku vyplatil len subdodávateľom o ktorých si myslel,že sú právne silnejší.Nevyplatenie celej čiastky pokladá za formu podnikania a ak sa s ním človek dostane do sporu,nevyplatí mu nič.O hromadnej žalobe som uvažoval,no osobne poznám len troch,ktorým nevyplatil.No ani oni nepoznajú ďalších,ale vedia o tom,že je ich viac.
Monika Kováčová
09.08.07,18:19
Takého jedného poznám.... hm...
tibor23
10.08.07,09:21
takých je na Slovensku viac,veď zákony sú robené pre nich.
Danila
10.08.07,12:21
takých je na Slovensku viac,veď zákony sú robené pre nich.
Ale zákon o konkurze a reštrukturalizácii platí aj pre neho. Ak ho nečítal, tak už dnes ho porušuje. Ak podstúpi bankrot, po troch rokoch už nebude viazaný žiadnymi dlhmi. Kedysi to tak nebolo, a bol zaviazaný dlhy splácať do smrti. Takže táto novela by mohla byť ústretová aj k tebe. Preto sa na to mrkni. :)