ivajan
14.02.05,18:18
Chcem sa opýtať, či nemáte niekto skúsenosť so spätným uplatnením zníženia starobného na deti, konkretne za rok 2004. Mam zamestnankyňu, ktora si uplatňuje zniženie od januara 2005 na dve deti, tzn. o 1%. A teraz ma poziadala, ze ci sa to neda spätne aj za minuly rok. Poviem pravdu, ze doteraz som sa s tym este nestretla. Ak ste niekto tento problem riešili, budem velmi vdacna za akukolvek radu. Dik :confused:
brm
15.02.05,06:50
obávam sa, že ak to urobíš spätne, znamená to za každý mesiac opravný výkaz do sociálky...to sa ti chce preratávať každý mesiac, prepisovať výkazy? ako vypýtaš od sociálky tých pár chechtákov? akurát si vykoleduješ kontrolu...bonus jej daj v ročnom zúčtovaní a na 0,5% sa vy....kašli...to je môj súkromný názor...som zvedavá, čo ti povedia iní...
Livia2
15.02.05,06:56
Ja som mala opačný prípad. Zníženie odvodu si uplatňoval aj manžel aj manželka. Po dohode s pobočkou SP mám rozdiel odvodov dopočítať za minulý rok ručne a odviesť v aktuálnom výkaze. Netreba prerábať minuloročné výkazy. Skús si zavolať na SP, možno to bude rovnako aj v tvojom prípade.
Aňuška
15.02.05,10:05
Ja som mala opačný prípad. Zníženie odvodu si uplatňoval aj manžel aj manželka. Po dohode s pobočkou SP mám rozdiel odvodov dopočítať za minulý rok ručne a odviesť v aktuálnom výkaze. Netreba prerábať minuloročné výkazy. Skús si zavolať na SP, možno to bude rovnako aj v tvojom prípade.
Súhlasím s Líviou2. Tak nám hovorili aj na školení, ktoré robila Soc. poisťovňa v Trnave.