veduca SJ
09.08.07,11:34
Prosím Vás o radu. Manžel napísal knihu a vydal ju vo vlastnej réžii. teraz však nevieme ako postupovať ďalej. Máme distibútorov ktorí by knihu distribuovali do obchodov. Nevieme však ako máme postupovať my, aby to bolo " čisté " Manžel nemá živnosť, je zamestnancom, toto vydanie je jediné, čiže viac s tejto činnosti venovať nebude. Rozmýšlali sme či bude stačiť ak sa zaregistuje iba na dańovom úrade. Bude to stačiť? Čiže postupoval by tak, že by vystavil pri predaji knihy faktúru a príjem by potom zdanil v rámci daňového priznania. Na daňovom úrade mi poradiť nevedeli tak verím, že tu nájdem odpoveď ( ako vždy )
veduca SJ
10.08.07,08:15
Skúsim sa ešte opýtať inak. Ide mi o to, že ak knihy manžel predá distribútorom, neviem ako tento predaj môžeme podchytiť, aby sme nemali problémy s daniarmi. Môžem tieto knihy im predať na základe nejakej kúpno predajnej zmluvy a potom tento príjem si zdaniť spolu s príjmom zo závislej činnosti v rámci daňového priznania ako ostatný príjem, alebo sa teda zaregistrovať na daňovom úrade ( ja som sa takto registrovala keď som robila 2. pilier DDS ) alebo je nutné aby si vybavil normálne živnosť a tieto knihy predať na základe faktúry? Toto by sme ale neradi keďže ide o jednorázovú " akciu ". Prosím veľmi, poraďte!
veduca SJ
10.08.07,09:16
Verím, že mi niekto pomôže, aj keď je to taký zvláštny prípad.